Banderowskie flagi na meczu z polską reprezentacją!

7

W sobotę (9.10.2021) we Lwowie odbył się mecz polskiej reprezentacji w rugby z Ukraińcami. Polacy zwyciężyli 27 do 24, jednak nie o tym dzisiaj się dyskutuje. W trakcie spotkania ukraińscy kibice propagowali ideologię totalitarną poprzez wymachiwanie banderowskimi flagami oraz wywiesili transparent wskazujący na rzekomą ukraińskość Przemyśla.

Rozgrywki odbywały się w ramach europejskiego turnieju Rugby XV (Rugby Union, 15-osobowe).

Banderowskie transparenty

Ukraińscy kibice wywiesili transparent z napisem: „Zakerzonnia” (Zakerzonie), a poniżej nazwy miast Przemyśl, Jarosław i Chełm, które zdaniem banderowców winny zostać wcielone do Ukrainy. Na żółto-niebieskim transparencie umieszczono także herb Galicji (Hałyczyny) z czasów II wojny światowej, będący także symbolem ukraińskiej 14. Dywizji Grenadierów SS. Nagranie ze spotkania zamieszczono w Internecie.

Odżywają demony

Banderowskie demony na Ukrainie są coraz żywsze. Kilka dni temu informowaliśmy Państwa, że Lwowska rada obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu 2022 rokiem ludobójczej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie, zaś kilka miesięcy temu, władze Tarnopola stadionowi miejskiemu nadały imię ukraińskiego zbrodniarza Romana Szuchewycza.

“Heroje”

W obliczu pro-banderowskiej polityki na Ukrainie, tj. budowania tożsamości na zbrodni na Polakach, oraz w obliczy dynamicznej migracji Ukraińców do Polski, Polacy mogą czuć się zaniepokojeni. Zwłaszcza jeśli wsłuchamy się w relacje Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, które regularnie publikujemy.
Myśmy wyszli na podwórko. Kazali nam się położyć na ziemi. Więc położyło się nas dwanaście osób i tak my leżeli. I moja siostra, która chodziła do szkoły, Lodzia się nazywała, prosiła: „Wołodzia, przecież ty chodziłeś ze mną do szkoły, przyszedłeś nas zabić, a on ją kop w brzuch”. Drugi raz siostra mówi: Wołodzia, nie zabijaj nas, przecież chodziłeś ze mną do szkoły”, a on ją znów kopnął w brzuch. Ale była moja siostra Stasia, najmłodsza. Co mama ją położyła na ziemię to ona strasznie się zrywała i płakała. Strasznie. (…) Więc zaczęliśmy prosić i brat zaczął prosić… (…) I wreszcie jeden z nich, sąsiad, powiedział, że żal mu nas jest i powiedział: „To idźcie sobie, puszczam was na inne ręce, żeby was ktoś inny zabił, a nie ja, bo nie mam sumienia, bo do was przychodziłem” – wspomina Świadek Pani Eugenia Wiecha.

Interwencja?

Jeżeli polski MSZ nie interweniuje ws. ogłoszenia roku 2022 rokiem UPA, a prezydent Duda wykrzykuje w Kijowie banderowskie pozdrowienie, to nie spodziewamy się interwencji także i w sprawie transparentów nawiązujących do zbrodniczej ideologii, która sprowadziła na Polaków pożogę.

Przeczytaj także:

Wspierał nazistów i banderowców oraz pozwalał na święcenie toporów i siekier. Beatyfikacja abp. Andreja Szeptyckiego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  W Polsce nie powinno być Ukraińców. Znowu będą zbrodnie na Polakach.

 2. Grzech mówi

  Ukraińcy to mieszanka Polaków Rusinów Turków Tatarów Litwinów Rosjan i innych którzy najechali te ziemie i część została bo tu było lepiej lub je pokojowo zasiedlili. Najbardziej wstyd za tych którzy noszą zruszczone nazwiska polskie bo nie dość że nie wiedzą że są Polakami to plują na kraj swoich przodków i żądają wolnej Ukrainy, kraju wymyślonego przez Austrię by podzielić w Galicji Polaków i Rusinów. I to się udało. A dzięki temu ani Polacy nie mają niepodległości ani Rusini. Ci drudzy i tak mają gorzej. Wymazano cały naród i zastąpiono ich ,, Ukraińcami”. Zniknęli.

 3. verizanus mówi

  A co na to tak czuli na różne faszyzmy, nazizmy itp. różni działacze FIF i UEFów?? 😉

 4. szalom mówi

  Jakakolwiek reakcja była by sprzeczna z naczelną ideą budowy Chazarskiego Kaganatu Europy Środkowo – Wschodniej . Już na początku lat dziewięćdziesiątych Michnik z Kuroniem po wizytach u banderowskich żydo-oligarchów chełpili sie postępami w budowie jednolitego społeczeństwa. Kolejni budowniczowie – Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz, Kaczyńscy, Duda…….i cała pomniejsza reszta zgodnie realizują wytyczony kierunek i świetlaną przyszłość Polakom, Ukraińcom, Litwinom… pod świętym kierownictwem mądrzejszych i starszych… Łukaszenka jeszcze wierzga ale z czasem spokornieje

 5. Marcin Malik mówi

  Coraz bardziej podejrzewam, że nowi Banderowcy to tłum do wynajęcia, z pożytecznymi idiotami maszerującymi za nimi. Podobno Soros kupował swoje tłumy za 50 euro od głowy. To był błąd, że Polacy ich nie spytali kim był Bandera i czy wiedzą co zrobił na Wołyniu i Galicji.

  Nawet jeśli Ukraińscy Banderowcy są świetnie doinformowani w tych sprawach, to bardziej mnie obrzydzają Polacy na lewackich spędach, którzy chcą zrzec się niepodległości Polski na rzecz EU.

 6. Tomasz mówi

  Jeśli łapy banderowskich bandziorów będą w dalszym ciągu wyciągnięte w stronę Polski nie będzie innego wyjścia jak te łapy odciąć!

 7. verizanus mówi

  @Tomasz. A kto miałby to zrobić i czym? 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.