Banaś domaga się upublicznienia materiałów ze śledztwa prowadzonego w jego sprawie. Mocne oświadczenie prezesa NIK

Marian Banaś/ fot. screen
5

W poniedziałek (7.06.2021) prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, opublikował oświadczenie, w którym domaga się upublicznienia materiałów ze śledztwa prowadzonego w jego sprawie. – Od niemal dwóch lat zespół funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prokuratury zbiera dowody na popełnienie przeze mnie rzekomych przestępstw, o których tak chętnie informuje się i szeroko komentuje w mediach – pisze Banaś i zaznacza, że przez ten czas prokuratura w ogóle go nie przesłuchała – ani w charakterze świadka, ani podejrzanego.

Banaś podkreśla, że w ramach tego śledztwa szykanowana jest jego rodzina. – W mojej ocenie jest to forma szantażu mającego na celu zmuszenie mnie do ustąpienia ze stanowiska Prezesa Najwyższej Izby Kontroli – czytamy w oświadczeniu, w którym Banaś zapewnia, że nigdy świadomie nie dopuścił się przestępstwa, ani nie działał na szkodę interesu publicznego.

– Kieruję dziś do Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry wniosek o upublicznienie wszystkich materiałów zgromadzonych przez blisko 2 lata tak, aby opinia publiczna mogła zapoznać się ze wszystkimi dokumentami zgromadzonymi w ww. sprawie. Domagam się, aby w sposób transparentny odpowiedzieć na pytanie, jaki jest cel tego śledztwa – napisano w oświadczeniu.

ZOBACZ: NIK przedstawiła raport na temat wyborów „kopertowych”. Banaś o fałszywych mailach o bombach i rzekomym samobójstwie jego syna [WIDEO]

ZOBACZ: Prezes NIK kieruje do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Morawieckiego, Dworczyka, Sasina i Kamińskiego

ZOBACZ: Prezes NIK złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego

Źródło informacji i cytatów: Twitter/Marian Banaś

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szef NIK obali rząd?

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. MAREK mówi

  Jasne i klarowne stanowisko . Albo są udokumentowane zarzuty i jest proces karny, albo są tylko medialne plotki i pomówienia, skrupulatnie połączone z bezprawnymi szykanami i zastraszaniem Prezesa NIK !

 3. Greg mówi

  Jest gorzej niz za Jaruzela 🙁

 4. Rebih mówi

  Dokładnie w ten sam sposób prześladowano niegdyś Szeremietiewa i w zasadzie wyeliminowano go z polityki (co może nie było takie złe, biorąc pod uwagę naiwność pana Szeremietiewa). Wiadomo, że za „sprawą Szeremietiewa” stało dawne WSI i Komorowski, a za „sprawą Banasia” stoi TVN i Kamińskiego. Wzorzec jest łatwy jest do rozpoznania, największa różnica sprowadza się do tego, że Komorowski nie był Żydem, był jedynie wżeniony w żydoubowców.
  W każdym razie Banaś broni się znacznie lepiej niż Szeremietiew. Ni daje się nabrać na „honorowe poddanie się ocenie sądu”, „konieczność pozostania z dala od polityki dla zachowania transparentności” itp. Wie, że w otoczeniu funkcjonariuszy PiS, TVN, Gazety Wyborczej i Gazety Polskiej nawet Kiszczak staje się „człowiekiem honoru”.

 5. Rebih mówi

  Ja bym chciał poznać nie tyle wyniki śledztwa (bo spodziewam się, że nie przyniosło żadnych wyników), ile jego koszty. Chciałbym dowiedzieć się ile pieniędzy podatników PiS marnuje. Ponad to, co ukradnie.

 6. stekbzdur mówi

  Pamiętajmy że banda małego Kalksztajna trzymała bez dowodów za rzekome szpiegostwo przez kilka lat Mateusza Piskorskiego. No i pamiętajmy jak banda małego Kalksztajna rękami Mariusza Kamińskiego chcieli uwalić Andrzeja Leppera.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.