Bąkiewicz odwołany z funkcji prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Sprawa ma trafić do prokuratury

Robert Bąkiewicz/ fot. screen
6

W niedzielę (19.02.2023) Walny Zjazd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odwołał z funkcji prezesa Roberta Bąkiewicza i powołał na tę funkcję Bartosza Malewskiego. Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki poinformował, że odwołanie Bąkiewicza odbyło się zgodnie ze statutem umożliwiającym większości zarządu zwoływanie zebrań i Zjazdu Walnego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert Bąkiewicz napisał na Twitterze, że Walne Zgromadzenie, podczas którego został odwołany z funkcji prezesa, było nielegalne i odbyło się wbrew statutowi i regulaminowi stowarzyszenia. Zapowiedział też, że składa doniesienie do prokuratury „w związku z bezprawną próbą przejęcia władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości”.

Informację o złożeniu doniesienia na prokuraturę skomentował Robert Winnicki wskazując, że Bąkiewicz nic w ten sposób nie osiągnie. – Natomiast tak w ogóle to do wizyt w prokuraturze się przyzwyczajaj, będziesz tam częstym gościem przez najbliższe lata – napisał.

W obronie Roberta Bąkiewicza wystąpił poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. – Patriota Bąkiewicz twardo broni suwerenności Polski i Polaków przed lewactem UE i środowiskami LGBT. Jednoznacznie antyrosyjski i antyputinowski polski narodowiec. Atakowany przez TVN, Wyborczą, Onet i prorosyjskich polityków. Robercie! Walcz! I wygrywaj dalej! – napisał Kowalski na Twitterze.

– Janusz, wszyscy wiemy, że sobie już nie zaszkodzisz ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ośmieszając temat jemu też nie pomagasz? – skwitował wpis Kowalskiego Robert Winnicki.

W poniedziałek (20.02.2023) odbyła się konferencja prasowa nowego prezesa Stowarzyszenia MN, Bartosza Malewskiego, podczas której poinformował on, że „Robert Bąkiewicz pozostawia Stowarzyszenie z długami, pomimo tego, że media informowały raz po raz o kolejnych dotacjach z różnych źródeł”.

Mateusz Marzoch z zarządu Stowarzyszenia MN poinformował, że członkowie stowarzyszenia przed niedzielnym głosowaniem mogli zapoznać się z wewnętrznym raportem, który w „kilkunastu obszernych punktach” miał opisywać nieprawidłowości powstałe w czasie prezesury Bąkiewicza. Dodał, że wiele z tych uchybień znanych jest opinii publicznej, a reszta, dla dobra stowarzyszenia, nie będzie ujawniana.

– Robertowi Bąkiewiczowi chyba wydawało się, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości jest jego prywatną własnością, folwarkiem do tego, żeby robić swoją własną politykę i rozporządzać majątkiem stowarzyszenia na jego szkodę – powiedział wiceprezes Stowarzyszenia MN Witold Tumanowicz. Odnosząc się do zapowiedzianego przez Bąkiewicza zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez jego odwołanie, odparł: Mamy opinię prawną, która temu przeczy.

Źródło informacji: Twitter, rmf24.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: W poszukiwaniu narodowej nogi

 

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Pokłócili się chłopaki jak by byli jeszcze w piaskownicy! A co ma do tego Winnicki – filobanderowska jego natura….???

 2. finka mówi

  Stare ubeckie metody, im bliżej wyborów tym bardziej podzielić środowiska patriotyczne, najłatwiej od środka, Mentzen koniem trojańskim Konfy ale jak widać nie tylko on rozbija, szkoda, głosowałam na Konfederację.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Bąkiewicz się sprzedał za judaszowe srebniki, podobnie jak Giertych i Andruszkiewicz.

  Niech ten sprzedawczyk spieprza na neobanderowską UPAdlinę do żyda Zełenskiego!

 4. Maksio mówi

  Żal mi Roberta Bąkiewicza, bo ma drapieżną, sympatyczną fizjonomię orła bielika. Podszedł jednak do tematu za bardzo biznesowo. Stwierdził, że jak mu nie wyszło na budowie to mu wyjdzie u patriotów. A tak to czasem nie działa. Janusz Kowalski wziął go w obronę bo jest taki sam: poszedł w politykę głównie dla pieniędzy. I robi w Sejmie show dla Prezesa licząc na dobre miejsce na liście wyborczej… Powie każdą głupotę bo show must go on. Robert Bąkiewicz do lamusa! Inna sprawa co do legalności gremium 6/10 zarządu. Wydaje się to za mało ludzi żeby odwołać Prezesa. To tak jak ze zmianą Konstytucji, nie wystarczy zwykła większość żeby było kworum. Powinno być 9 osób i wtedy legalność zgromadzenia byłaby potwierdzona. Choć nie znam zasad i regulaminu, to niesmak mój budzi entuzjazm Roberta Winnickiego, który nie może ukryć niechęci i wrogości do kolegi Bąkiewicza i nie będąc pewnym swojego spisku szuka aplauzu na Tweeterze.

 5. Rabi mówi

  Przy takich „liderach narodowców” można spać spokojnie. Dopilnują interesu i majątku narodowego i nie pozwolą przekształcić Polski w Judeopolonię…a tak serio to Żydzi z pomocą szabesgojów dyktują już nam w III RP swe rasistowskie prawa wprost, nie owijajac w bawełnę. Prezydent Płocka podpisał właśnie we wtorek deklarację w sprawie przeciwdziałania antysemityzmowi. W podpisaniu deklaracji, zawierającej tzw. roboczą definicję antysemityzmu, opracowaną przez Międzynarodowy Sojusz Pamięci o Holokauście, uczestniczyli m.in. wiceambasador Izraela w Polsce Shani Tayar, przedstawiciel Naczelnego Rabina Polski rabin Icchak Rapoport oraz przedstawiciele Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego na Europę Centralną…

  Dodam jeszcze, że to co dostali od rządu III RP narodowcy zwiazani z Bakiewiczem to kropla w morzu tego co otrzymali Żydzi. Dla przykładu – na oficjalnej stronie gdzie piszą o tym, że „Polska poparła” tę żydowską definicję antysemityzmu, jest też raport z kwotami jakie wydaje ministersto na Żydów https://www.gov.pl/web/kultura/oswiadczenie-w-sprawie-definicji-ihra

 6. Dante mówi

  Definicja antysemityzmu tam wskazana jest niebywała. Ogólnie ani słowa nie można powiedzieć. Znowu gratulacje dla PIS. A Robert przy tych kwotach rzeczywiście dostał 7 srebrników.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.