Austria wprowadza ogólnokrajowy lockdown i obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Wielotysięczny protest na ulicach Wiednia [WIDEO]

protest przeciw terrorowi sanitarnemu w Austrii/ fot. screen
2

Od poniedziałku (22.11.2021) obowiązuje w Austrii lockdown dla wszystkich obywateli: niezaszczepionych i zaszczepionych. Lockdown wyłącznie dla niezaszczepionych trwał zaledwie tydzień. Obecnie sanitarny terror dotyczy każdego mieszkańca kraju.

ZOBACZ: Austria wprowadza lockdown dla niezaszczepionych. Policja tropi „podludzi” w sklepach i na ulicach [WIDEO]

Lockdown wprowadzono na 10 dni z możliwością przedłużenia. Austriacy mogą opuszczać domy tylko w niezbędnych sprawach, takich jak pójście do pracy, zrobienie podstawowych zakupów lub wizyta u lekarza. Szkoły i przedszkola pozostają otwarte, ale władza apeluje do rodziców, aby jeśli to możliwe, dzieci pozostały w domach. Jarmarki bożonarodzeniowe zostały odwołane, zamknięto restauracje. Tam, gdzie to możliwe, wprowadzono pracę zdalną.

Kanclerz Austrii Aleksander Schallenberg poinformował również, że od 1 lutego 2022 roku zostanie wprowadzony obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Projekt ustawy w tej sprawie przewiduje do 1 450 euro kary za odmowę przyjęcia dawki przypominającej oraz do  3 600 euro kary za całkowitą odmowę szczepienia.

W sobotę (20.11.2021) w Wiedniu odbył się protest przeciwko terrorowi sanitarnemu wprowadzonemu przez władzę. Według policji w manifestacji uczestniczyło ok. 40 tys. osób.

W Austrii dwie dawki szczepienia przyjęło ponad 65% populacji. Mimo to obecnie odnotowuje się największą liczbę zakażeń od początku pandemii.

Źródło informacji: euractiv.pl, heute.at, Twitter

Zobacz też:

Tak powstają kowidowe getta! Praca zdalna w urzędzie marszałkowskim tylko dla… zaszczepionych. „To docenienie ich odpowiedzialności w pracy”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Natan mówi

    Adolf też przyszedł z Austrii….. A mocodawcy zawsze ci sami.

  2. Marianna mówi

    Pamietajcie, w jednosci sila wiec trzymajmy sie razem a nie nalatujmy na Wojtka Olszanskiego ani na Marcina Osadowskiego !!! Bronmy ich, bo tylko wtedy wygramy z wielkim resetem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern