Austria wprowadza ogólnokrajowy lockdown i obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Wielotysięczny protest na ulicach Wiednia [WIDEO]

protest przeciw terrorowi sanitarnemu w Austrii/ fot. screen
2

Od poniedziałku (22.11.2021) obowiązuje w Austrii lockdown dla wszystkich obywateli: niezaszczepionych i zaszczepionych. Lockdown wyłącznie dla niezaszczepionych trwał zaledwie tydzień. Obecnie sanitarny terror dotyczy każdego mieszkańca kraju.

ZOBACZ: Austria wprowadza lockdown dla niezaszczepionych. Policja tropi „podludzi” w sklepach i na ulicach [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lockdown wprowadzono na 10 dni z możliwością przedłużenia. Austriacy mogą opuszczać domy tylko w niezbędnych sprawach, takich jak pójście do pracy, zrobienie podstawowych zakupów lub wizyta u lekarza. Szkoły i przedszkola pozostają otwarte, ale władza apeluje do rodziców, aby jeśli to możliwe, dzieci pozostały w domach. Jarmarki bożonarodzeniowe zostały odwołane, zamknięto restauracje. Tam, gdzie to możliwe, wprowadzono pracę zdalną.

Kanclerz Austrii Aleksander Schallenberg poinformował również, że od 1 lutego 2022 roku zostanie wprowadzony obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Projekt ustawy w tej sprawie przewiduje do 1 450 euro kary za odmowę przyjęcia dawki przypominającej oraz do  3 600 euro kary za całkowitą odmowę szczepienia.

W sobotę (20.11.2021) w Wiedniu odbył się protest przeciwko terrorowi sanitarnemu wprowadzonemu przez władzę. Według policji w manifestacji uczestniczyło ok. 40 tys. osób.

W Austrii dwie dawki szczepienia przyjęło ponad 65% populacji. Mimo to obecnie odnotowuje się największą liczbę zakażeń od początku pandemii.

Źródło informacji: euractiv.pl, heute.at, Twitter

Zobacz też:

Tak powstają kowidowe getta! Praca zdalna w urzędzie marszałkowskim tylko dla… zaszczepionych. „To docenienie ich odpowiedzialności w pracy”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Natan mówi

    Adolf też przyszedł z Austrii….. A mocodawcy zawsze ci sami.

  2. Marianna mówi

    Pamietajcie, w jednosci sila wiec trzymajmy sie razem a nie nalatujmy na Wojtka Olszanskiego ani na Marcina Osadowskiego !!! Bronmy ich, bo tylko wtedy wygramy z wielkim resetem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.