„Auschwitz. Nie mówi się trudno!”. Zakłamywana historia niemieckiego obozu śmierci [WIDEO]

Żydzi w Auschwitz / Fot. dziennik zachodni
9

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, zlokalizowane na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, odwiedza rocznie ponad 2 miliony osób z całego świata. Dla niektórych jest to pierwszy kontakt z historią II wojny światowej. Na podstawie tego co zobaczą w muzeum budują swe wyobrażenie o niemieckiej okupacji Polski. Mimo to wiedzy o hitlerowskiej agresji, zbrojnym podziemiu i cierpieniu Polaków nie ma wśród priorytetów zwiedzenia! Przewodnicy oprowadzają obcokrajowców po pawilonach ukazujących przede wszystkich zagładę Żydów. Są setki eksponatów, infografiki i prezentacje multimedialne. Na samym końcu, jeśli starczy czasu, wycieczka trafia do polskiego baraku – zimnej, ponurej i zdewastowanej szopy, gdzie z odrapanych ścian sterczą stare plakaty mówiące o wybuchu II wojny światowej, oporze Polaków i niezłomnej walce…

Reportaż eMisjiTv z pobytu w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: eMisjaTv

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  „PiS apeluje w tej chwili o odwołanie dyrektora, którego w 2006 roku powołał minister kultury z PiS, Kazimierz Michał Ujazdowski.”
  http://natemat.pl/131609,pis-chce-odwolac-dyrektora-muzeum-auschwitz
  Wreszcie krok propolski czy polityczka? Trzeba pilnować sprawy – „chce odwołać” a „odwołano” to dwie różne rzeczy. „Po owocach ich poznacie”…

  „Polaków nie ma wśród priorytetów zwiedzenia!”
  Może z tym zwiedzEniem to pomyłka, ale brzmi zacnie!

 2. d. mówi

  cymbał przewodnik za nasze Polaków pieniądze mówi POlakom o zbrodniach niemeickich na Polakach!!! co za debilne rozumowanie!!! TY MASZ GŁOSIĆ PRAWDĘ O POLSKIM HOLOKAUSCIE PRZEDE WSZYSTKIM I NA PIERWSZYM MIEJSCU A DOPIERO MÓW O ZYDACH I INNYCH !!! AUSCHWITz ZBUDOWALI DO ZABIJANIA POLAKÓW A NIE ZYDÓW!! W BIRKENAU MORDOWALI ZYDÓW!! WYWALIĆ GLIŃSKIEGO!!! WYWalić na zbity pysk wszystkich synów bratanków siostrzenców Bartoszewskiego. cywinski siostrzeneic bartoszewskiego zakłamany zyd jest dyrektorem!!

  1. WWWWWWWWWW mówi

   NIE BYLO JEDWABNIKU POLSKIEGO HOLOCAUSTU !!!! OPAMIETAJ SIE !!!

 3. Kot mówi

  Doczekalismy sie czasow ze zydowscy najezcy niszcza nam co sie da.Tak jak sie pomaga bandytom,mordercom!

 4. Romek mówi

  Dziennikarz się pyta jakichś wyjątkowych debili i nieuków, a pozniej montuje się materiał. Narodowcu! Flaga Polski to nie jest kocyk na plecy! Poszanuj flage!! Przekonywanie, ze Polska poniosla wieksze straty niż Żydzi, nie ma sensu! Żydów mordowano, bo byli Żydami. Tylko dlatego. Polacy, ktorzy trafiali tam z łapanki, mieli po prostu pecha. Niemcy prowadzili wzgledem nas polityke na wyniszczenie, a Żydom zorganizowano eksterminacje. Jesli nie rozumiesz tej roznicy narodowcu, to weź posłuchaj mądrych ludzi i zacznij mysleć. Czy jest z ciebie większy pożytek czy szkoda.

  1. Frodo mówi

   Tu trzeba potrzasnac dyrekcja. Potrzasnać politykami. Auschwitz jest źle prowadzone. Jak to jest możliwe, że dyrektorowi Auschwitz dupsko przyrosło do stanowiska na ponad 10 lat? Świat się zmienia, muzeum powino prowadzić politykę informacyjna z uwzględnieniem na obecne czasy. Narodowcy maja racje co do bloku piętnastego, że jebie tam szczurem.

 5. WWWWWWWWWWWW mówi

  W OSWIECIMIU ZGINELO MILION ZYDOW I 100.000 POLAKOW MIEDLUCH !!! OPAMIETAJ SIE !

  1. Ada mówi

   To ty się opamiętaj, albo bierz te cymesy niemieckie z BRZEZINKI na plecy i trzymaj na swoim i płać!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.