Atak na synagogę w Goteborgu po demonstracji przeciw decyzji prezydenta Trumpa o przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy

fot. twitter
1

Decyzja prezydenta Trumpa o przeniesieniu ambasady amerykańskiej z Tel Awiwu do Jerozolimy (co de facto oznacza uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela) wywołała protesty muzułmanów na całym świecie. Było oczywiste, że takie protesty wybuchną nie tylko w Izraelu, ale także w każdy państwie europejskim, które zafundowało swoim obywatelom islamskie „ubogacenie”.

W sobotę wieczorem grupa kilkunastu zamaskowanych młodych mężczyzn wrzuciła koktajle Mołotowa na teren synagogi w Goteborgu. Na parkingu przed synagogą wybuchł pożar. Przerażeni Żydzi schowali się w piwnicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do ataku doszło po demonstracji przeciwko decyzji prezydenta Trumpa, która odbyła się w Malmo. Lokalne media informują, ze podczas manifestacji ogłoszono rozpoczęcie intifady w Szwecji. „Chcemy odzyskać naszą wolność i będziemy strzelać do Żydów” – miały brzmieć deklaracje protestujących.

Policja aresztowała trzy osoby podejrzane o udział w ataku na synagogę. Nie podano ich narodowości.

Źródło:  dailymail.co.uk, washingtonpost.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. goj mówi

    Czemu Żydzi nie są tym oburzeni i nie mówią, że Szwecja jest krajem faszystowskim i antysemickim? Wyobrażacie sobie to ujadanie, gdyby to się wydarzyło w Polsce?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.