Ardanowski: „Zawód jest ogromny, mieszkańcy wsi żałują, że głosowali na PiS”

Jan Krzysztof Ardanowski/ fot. Wikipedia
16

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski już nie przebiera w słowach na temat Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ocenił, że efektem „Piątki dla zwierząt” jest utrata zaufania rolników do rządu i większości sejmowej. Zaznacza, że mieszkańcy wsi żałują, że poparli partię Kaczyńskiego.  – Wieś uwierzyła w to, że PiS będzie stawiało jej interesy zawsze na pierwszym miejscu. Teraz została upokorzona nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt. Staram się nie używać mocnych słów, ale zawód jest ogromny – powiedział Ardanowski.

Jak stwierdził były minister rolnictwa, „podlizywanie się środowiskom, które wypowiedziały ideologiczną wojnę chrześcijaństwu, nie przyniesie żadnych korzyści”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wykonano ukłon w stronę środowisk lewicowych, a one nigdy na PiS nie zagłosują. I to z powodów zasadniczych: bo nienawidzą prawicy, Kościoła, rodziny. To są środowiska, które uważają, że zwierzę jest ważniejsze od człowieka. Ktoś naprawdę wierzy, że oni kiedykolwiek zagłosują na PiS? Podlizywanie się środowiskom, które wypowiedziały ideologiczną wojnę chrześcijaństwu, nie przyniesie żadnych korzyści. Efekt jest taki, że wielu mieszkańców wsi czuje się obrażonych i żałuje, że głosowało na PiS – stwierdził Jan Krzysztof Ardanowski.

Zaznacza także, że „do tej pory nie udało mu się poznać autorów tzw. Piątki dla zwierząt” oraz zwraca uwagę na fakt, że „proponowana ustawa ma podłoże ideologiczne, a nie moralne, jak twierdzą prominentni politycy partii rządzącej.

Wiele osób mówi o dobroci serca i trosce o słabszych, a w sprawie ochrony życia dzieci nienarodzonych nie zrobili niczego. Nie było żadnej dyscypliny partyjnej, która wzywałaby do walki z aborcją. To też daje bardzo dużo do myślenia – przypomina były minister rolnictwa.

Przypomnijmy, że Ardanowski został wyrzucony z partii i pozbawiony teki ministra rolnictwa, po tym gdy nie poparł „Piątki dla zwierząt”, projektu, który próbuje na siłę próbuje przeforsować Jarosław Kaczyński.

Źródło informacji: „Nasz Dziennik”

Przeczytaj także:

„Kaczyński matole”. Ogólnopolski protest rolników przeciw ustawie „Piątka dla zwierząt” [WIDEO]

PiS staje po stronie neomarksizmu! Minister rolnictwa nie zostawia suchej nitki na własnej partii [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wojtek mówi

  PIS robi zawsze wszystko na pierdnięcie starozakonnych. Widocznie takie wyszły dyrektywy. Za cara też były konfiskowane polskie gospodarstwa i przekazywane żydom (np. historia Osipa Szczynukowicza). Tak że tradycja nie umiera 🙂

 2. W K mówi

  Informacja dla osób bezprawnie zatrzymanych, np. 11.11.2019 r. we Wrocławiu.
  W dzisiejszym programie o godz. 15:00 – Rozmowa na poziomie – wRealu24 były poseł Wilk poinformował, że zbiera osoby poszkodowane celem wniesienia pozwu zbiorowego. Na stronie swojej kancelarii podał swój adres e-mail, wstępnie wystarczy wysłać swoje imię, nazwisko i kilka zdań o okolicznościach zatrzymania.

  1. W K mówi

   Korekta: program był od godz. 17:00

 3. szalom mówi

  Może zapadła decyzja, że należy zlikwidować polską konkurencję dla żydo-banderowskich oligarchów na umiłowanej samostijnej kontrolujących ichnią hodowlę drobiu i futrzaków ?? Może to praktyczny wyraz gromkich okrzyków Prezesa wydawanych na Majdanie spod pachy Kliczki – Sława Uchrainii!!! Herojam Sława!!! Może tylko starczy upór samotnego człowieka i jego wazeliniarzy??

  1. Piotr mówi

   Nie darmo Duda im się tak podlizuje. Dotacje na Chazarska ukraine ich rolnictwo a także mowa o imporcie „ukraińskiej” inteligencji doskonale wpisuje sie w obecne działania PiSu, ze przypomnę słowa Schudricha : nie 60% a 85% jest nas w sejmie.

 4. Włościanka mówi

  Obecne wsie to sypialnie wielkich miast. PiS zyskał głosy tym posunięciem. Moja wieś – kilkunastu rolników; tylko kilku na większą skalę uprawia i hoduje. A dookoła ze 200 nowych domów mieszczan, którzy będą głosować – jak myślicie – oczywiście na PiS. Mieszczuch nie chce much, smrodu; chce w spokoju kosić swój trawniczek! No i dacze nad jeziorem i pod lasem też zagłosują za PiS.

 5. JWK mówi

  Faryzeusz! Jakoś do tej pory nie widział jak PiS z partyjnymi przydupasami,jego rekami, glebi rolmików eurokołchozowymi nakazami,zakazami,normami i przepisami.

  1. Piotr mówi

   Ja bym powiedział ze ŚWIADEK zbrodni na narodzie polskim. Chwala mu ze jest i ma odwagę oderwać sie od zaprzanskiego żłoba.

 6. tuszyn mówi

  Tym sposobem w następnych wyborach do sejmu wejdzie tylko prezes i jego bliscy pretorianie ulokowani na „jedynkach” list wyborczych. I szafa gra. Zasiądą wygodnie w opozycyjnych ławach a tłustą zupę będą mieli zapewnioną chociarz rządził będzie Budka, Rabiej czy inny Szczerba. Ja, stały wyborca PIS, głosuję już na Konfederację lub kogoś innego, kto sie sensowny pojawi.

 7. Piotr mówi

  Znamienne co powiedzial:
  „Zaznacza także, że „do tej pory nie udało mu się poznać autorów tzw. Piątki dla zwierzą
  To jest wyraźny dowód utraty niepodległości przez Polskę. Ten rzad ani PiS (a zapewne wszystkie poprzednie od czasów IIWŚ) nigdy nie reprezentował Polski ani nie działał w intencji dobra Polaków.

 8. Antyparch mówi

  Bedzie nowa partia chlopska,z ardanowskim na czele,ktora wydyma zsl i bedzie wspolpracowac z pis.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Chyba parchu z PiSraela za dużo koszernej wódki wypiłeś. 🤣

   Polscy rolnicy nie są tak głupi i naiwni, aby po raz drugi zagłosować na lewactwo z PiSraela

 9. anonim mówi

  Zdradzieckie syjonistyczne mendy bezczelnie nazwywające się ,,prawicą” czyli pis idą już na otwartą wojnę z Narodem Polskim. Dostali rozkazy od swoich mecenasów żeby tak czynić, dokładnie jak 100 lat temu bolszewicy dostali rozkaz pasyfikowania romanowskiej Rosji.

 10. anonim mówi

  Zresztą ustawę wprowadzili 17 września to przecież data napaści żydobolszewickiej rosji na Polske w 1939 r. Jakie to symboliczne.

 11. Zdrowy rozsądek mówi

  Na syjonistów i na kobiety się nie głosuje.

 12. Mari mówi

  Jednocześnie protestuję przeciw podatkowi od deszczu.
  Co to za idiotyczny wymysł?
  Wszystkie podatki już dawno przekroczyły 90%.
  Jeszcze im mało?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.