Apel do samorządów o ulgi i zwolnienie przedsiębiorców z opłat czynszowych! Co o tym sądzisz? [SONDA]

2

W wyniku stanu zagrożenia epidemicznego liczni mali i średni przedsiębiorcy przeżywają trudne chwile. W galeriach handlowych zamknięto wszystkie lokale poza aptekami, pralniami i sklepami spożywczymi. Restauracje i bary oferują tylko posiłki na wynos, a siłownie, biura podróży czy salony kosmetyczne zostały zaknięte do odwołania. W związku z pogarszającą się płynnością finansową firm spowodowaną sytuacją epidemiologiczną, Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw, skierował do jednostek samorządu terytorialnego list z apelem o zwolnienie przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale – z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię.

Skutki pandemii już odczuwają mali i średni przedsiębiorcy. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego wielu z nich musiało zamknąć swoją działalność (…). Nie dość jednak, że pozbawieni są oni dochodu, w dalszym ciągu ponoszą wiele kosztów. Muszą opłacić pracowników, zapłacić podatki czy składki na ubezpieczenia społeczne. Wielu z nich wynajmuje lokale, które należą do gminy, dlatego zwracam się do Państwa z apelem o zwolnienie przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale – z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię, z wyjątkiem opłat za media (woda, ścieki, odpady komunalne). W sytuacji zaś lokali użytkowych, których najemcy nadal prowadzą działalność, ale zaistniała sytuacja wpłynęła znacząco na spadek ich obrotów – proszę o zastosowanie ulgi w czynszu, która pozwoliłaby częściowo zrekompensować im spadki dochodów – do samorządowców pisze Abramowicz i zaznacza, że Miasto Kalisz już zdecydowało się na takie działania. CAŁY LIST

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Globkurier [CPS] PL

Czu uważasz, że samorządy powinny udzielić ulgi lub zwolnić zwolnić małych i średnich przedsiębiorców z opłat czynszowych?

View Results

Loading ... Loading ...

W ubiegłym tygodniu Abramowicz wystosował apel do premiera, wnosząc o wstrzymanie części składek ZUS dla przedsiębiorców (PRZECZYTAJ).
Pod apelem Adama Abramowicza podpisuję się rękami i nogami i zachęcam do wsparcia lokalnych restauracji oraz innych przedsiębiorców, o czym szerzej mówię w krótkim nagraniu:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. BP mówi

    Ja uważam, że powinni być zwolnieni z podatków lub ich części, tak aby starczyło na wypłaty dla szpitali, policji i wojska i tych w budżetówce, którzy zarabiają minimalną krajową lub poniżej. Reszta nie umrze z głodu. Wydatki proszę ministrów można przez te kilka m-cy wstrzymać. Jeśli dla nich ważniejsze są wojaże, luksusowe jedzenia , ubrania, luksusowe wyposażenie itp. …

  2. marju73 mówi

    To świetna okazja aby znacjonalizować obce banki. Np. JP Morgan.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.