Andrzej Duda zaatakowany za słowa: “Nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek obowiązkowych szczepień”. Zobacz jak zmanipulowano jego wypowiedź [WIDEO]

1

Jeżeli chodzi o szczepionkę, absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorosły chłopak, ale na grypę nigdy się nie szczepiłem i nie chcę się szczepić. Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce, to jest jego osobista decyzja – podczas “debaty” w Końskich (6.07.2020), na którą nie stawił się Rafał Trzaskowski, stwierdził prezydent Andrzej Duda. Równocześnie prezydent wskazał, że jeśli szczepionka tylko zostanie wynaleziona, nad czym pracują polsko-amerykańskie zespoły naukowców, w pierwszej kolejności, za darmo, winna zostać zaoferowana seniorom.

Wypowiedź prezydenta spotkała się z manipulacją i krytyką niektórych osób. Wielu zarzuciło mu, że zabiegając o głosy przeciwników obowiązkowych szczepień, których znaleźć można zwłaszcza w elektoracie Konfederacji, kwestionuje szczepienia w ogólności. Tymczasem wypowiedź prezydenta była odpowiedzią na pytanie: Co z Covidem, kiedy się skończy, kiedy będą szczepionki, czy będziemy się szczepić?, co oznacza że nie wypowiadał się na temat wszystkich szczepionek, ale tej konkretnej na Covid-19.

Wypowiedź prezydenta skomentowali liczni publicyści, a także marszałek Senatu, a zarazem medyk, Tomasz Grodzki, którzy zabrnęli w otchłanie manipulacji. – To skrajna nieodpowiedzialność. Z całym szacunkiem do pana prezydenta, ale czy on nie wie, że dzięki szczepionkom odzyskaliśmy kontrolę nad wieloma groźnymi chorobami? (…) Przecież o tym, że niektóre szczepienia są obowiązkowe, mówi polskie prawo. Nie wolno tego lekceważyćw rozmowie z Onetem powiedział Grodzi. – Niestety pan prezydent dostarczył ogromnego paliwa antyszczepionkowcom. Byłbym ciekaw, co ma na ten temat do powiedzenia minister Łukasz Szumowski albo pan senator Stanisław Karczewski. Sam minister Szumowski powinien jak najszybciej wezwać głowę państwa do skorygowania tej niebezpiecznej wypowiedzi – dodał marszałek Senatu.

Późno w nocy, na Twitterze, Duda odpowiedział na szereg przeinaczeń jego wypowiedzi. STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa – przekonuje prezydent.

Mój komentarz: Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Tylko głupi nie spostrzeże, że tym razem wypowiedź prezydenta Dudy była bardzo konkretna i odnosiła się bezpośrednio do Covid-19, o co pytał wyborca. Stąd manipulowanie jego wypowiedzią czy próby “uszczypnięcia” go, tak jak czyni to marszałek Grodzki wzbudzają zażenowanie i są istną podłością. Duda odpowiadał na pytanie dotyczące obowiązkowych szczepień na koronawirusa i w kontekście tego patogenu należy rozumieć słowa: absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Zatem ani Duda nie jest przeciwnikiem szczepień w ogólności, ani na potrzeby kampanii nie stał się “antyszczepem”. Można nie lubić prezydenta z ramienia PiS i można, a nawet należy patrzeć mu na ręce, a postępowanie poddawać krytyce. Ale uczciwy Polak nie może brnąć w manipulacje, które od dawna serwują nam media głównego ścieku. Nie stosujmy metod charakterystycznych dla zdegenerowanego lewactwa. Tylko prawda jest ciekawa.

PYTANIE I ODPOWIEDŹ W KWESTII SZCZEPIONEK: sygn. czas. 1:11:58

Przeczyta także:

Niemcy wprowadzają obowiązek szczepień przeciw odrze. Kara za brak szczepienia to 2500 euro

Interesujące przesłuchanie przed Kongresem USA ws. szczepionek i koncernów farmaceutycznych [WIDEO]

„Przeciwnicy szczepień to zbrodniarze przeciw ludzkości”. Skandaliczne słowa prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Republikanin mówi

    To proste: tam, na górze wiedzą, że nie ma żadnej pandemii, ani nawet zwykłej epidemii, i prezydentowi się wyrwała szczera odpowiedź. Ale dyktatorski duumwirat Morawiecki-Szumowski zaraz go spacyfikują.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.