Interesujące przesłuchanie przed Kongresem USA ws. szczepionek i koncernów farmaceutycznych [WIDEO]

Garry Null [2009]
3

Być może wielu z Państwa już zapoznało się z nagraniem z przesłuchania Gary’ego Nulla w Kongresie Stanów Zjednoczonych w roku 2009, jednak w dobie rozgorzałej dyskusji na temat przymusu szczepień na koronawirusa odnosimy wrażenie, że ten materiał należy odkopać. Nie dlatego, że redakcja w pełni identyfikuje się z jego stanowiskiem, ale dlatego, że w mainstreamie dominuje tylko i wyłącznie przekaz specjalistów gloryfikujących działanie szczepionek, a opinia publiczna winna poznać różne stanowiska w tej kwestii.

Przypomnijmy, Gary Null jest pisarzem, prezenterem radiowym oraz nauczycielem akademickim Fairleigh Dickinson University z zakresu medycyny alternatywnej. Trudzi się propagowaniem suplementów diety oraz tzw. medycyny alternatywnej. Null jest krytycznie nastawiony do działalności koncernów farmaceutycznych, a jego teorie, przez mainstream określane są mianem pseudonaukowych. Null propaguje niekonwencjonalne metody leczenia z nowotworów, a przy leczeniu kładzie duży nacisk na zdrowe odżywianie i sportowy tryb życia. Jest kategorycznym przeciwnikiem przymusu szczepień, co z punktu widzenia prawa do samostanowienia zdaje się być jak najbardziej zrozumiałe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W roku 2009 Null był jednym z prelegentów podczas protestu, którego uczestnicy sprzeciwiali się przymusowi szczepień na grypę H1N1. W październiku 2009 roku wystąpił przed Kongresem Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Stwierdził wtedy, że szczepionki same w sobie są niebezpieczne i nieskuteczne oraz mogą prowadzić do śmierci niemowląt. Stanowisko Gary’ego Nulla zderzyło się z falą krytyki ze strony świata nauki. Wielu zarzuciło mu brak kompetencji, błędy merytoryczne oraz śladową ilość autorskich publikacji naukowych na temat szczepionek. Wielkie kontrowersje wzbudziła także teoria Nulla na temat związku szczepionek z występowaniem autyzmu u dzieci. Dziś raczej nikt z ekspertów pod taką teorią się nie podpisuje. Wskazuje się jednak na to, że szczepionki mogą stanowić czynnik spustowy. Warto w tym miejscu przywołać stanowisko dr. Michała Wroniszewskiego, prezesa i założyciela Fundacji SYNAPSIS zajmującej się diagnozą i terapią osób z autyzmem. Ten jasno wskazuje, że szczepienia mogą być i nierzadko są czynnikiem spustowym, a nie wyzwalającym pojawienie się objawów choroby.

Mimo pewnych kontrowersji, które pojawiają się wokół działalności i wypowiedzi Gary’ego Nulla, zwrócić należy uwagę na istotną kwestię, którą ten poruszył w trakcie przesłuchania przed Kongresem USA. Brakuje rzetelnych publikacji naukowych na temat wpływu szczepionek na organizm, a jedynie 2% skutków ubocznych zgłasza się właściwych organów, za co zaszczepionemu przysługuje odszkodowanie.
Z tego co wiem, jedynie 2% efektów ubocznych szczepionek jest naprawdę zgłaszanych – mówił Null. – Najwyższa liczba jaka mogłem znaleźć to 10% w FDA. I kiedy rozważymy, że odszkodowania za ich działanie daje się 2,3 miliarda dolarów i rozważymy kryteria za otrzymanie tego zadośćuczynienia – dowody są oparte na urazach spowodowanych przez te szczepionki w bardzo wąskiej ramie czasowej – i wtedy spojrzymy na bronie epidemiologiczne, porozmawiamy z epidemiologami. Porozmawiajcie z ludźmi każdej specjalizacji medycznej – powiedzą Wam, że wielu ludzi będzie miało spóźnione reakcje na szczepionki, według AMA sześć miesięcy, rok a nawet dwa lata.

Null wskazuje także na fakt, że w USA, 50% specjalistów biorących udział w programach doradczych szczepień było związanych z wytwórnią szczepionek, co podważa obiektywizm ich badań. Zwrócił też uwagę na zmianę definicji pandemii oraz na fakt, że przemysły farmaceutyczne zawyżają ceny leków nawet o ponad 20 tysięcy procent.
– Jest takie stare żydowskie powiedzenie: „Pół prawdy jest całym kłamstwem” – powiedział Null. – I rozpocznę moją dyskusję od dwóch podstawowych pytań: Czy szczepionki są bezpieczne, a jeśli tak, to jaki jest tego dowód? Czy szczepionki są efektywne, a jeśli tak, to jaki jest tego dowód? Nie mówię tutaj o wszystkich, tylko o tych, z którymi mamy do czynienia.
Warto zaznajomić się z poniższym materiałem i wyrobić sobie zdanie na temat działalności koncernów farmaceutycznych oraz przymusu szczepień. OGLĄDAJ BEZ REKLAM W APLIKACJI WPRAWO.TV na Androida. WSZYSTKIE FILMY W JEDNYM MIEJSCU – POBIERZ/AKTUALIZUJ I SUBSKRYBUJ.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jasiu244 mówi

  Jeśli portal ma sprawiać wrażenie poważnego, to nie zamieszczajcie takich durnot. Nie propagujcie idei nieszczepienia, bo wielu zaszkodzicie. Nie chcecie, to się nie szczepcie. A potem nie wyciągajcie ręce po państwowa kasę. Ile np. pokrak chodziłoby dziś po świecie , gdyby nie szczepionka na Heinego-Medinę ?Chyba, że zabilibyście w łonie matki

  1. fajera mówi

   porównujesz szczepionkę sprzed prawie 60 lat z obecnymi szczepionkami? czy jest to uprawnione? bo wydaje mi się, że nie…

  2. Wojciech mówi

   Przecież nikt tu nie nie jest przeciwko szczepieniom tylko przeciwko kłamstwom jakoby wszystkie szczepionki są sprawdzone i wprowadzone po badaniach klinicznych (przez niezależne ośrodki badawcze ,a nie przez tylko samych producentów tych szczepionek ).Mam przykład mojej córki po szczepienia na ptasią grypę miała niesamowite bóle nóg że wyła z bólu ,całe szczęście że organizm dał sobie z tym radę ale 2 lata było nieciekawie ,więc proszę się nie dziwić że ludzie podchodzą do tego sceptycznie .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.