Andrzej Duda chwalony przez Ukraińców. Na podium razem z Bidenem i Johnsonem

prezydent Zełenski z Orderem Orła Białego przyznanym przez prezydenta Dudę/ fot. prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski
2

Belsat opublikował wyniki sondażu Centrum im. Razumkowa i Fundacji Inicjatyw Demokratycznych im. Kuczerowa na temat przywódców państw uważanych za najbardziej zaangażowanych w pomoc Ukrainiec w wojnie z Federacją Rosyjską. Andrzej Duda uplasował się na najniższym stopniu podium.

Z sondażu wynika, że Ukraińcy przypisują największe zasługi prezydentowi Stanów Zjednoczonych Joe Bidenowi – 58% respondentów wskazało właśnie jego. Tuż za nim uplasował się Andrzej Duda – wskazał go z drugi Ukrainiec biorący udział w badaniu. Trzecie miejsce należy do byłego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona – 49 proc.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak wynika z przeprowadzonego przez Centrum im. Razumkowa badania, znacznie mniejszy udział we wsparciu Ukraińcy przypisują prezydentowi Francji i kanclerzowi Niemiec. Uznanie dla działań Emmanuela Macrona zadeklarowało 10 proc. ankietowanych, zaś dla Olafa Scholza 9 proc.

Spośród władz Ukrainy respondenci przypisują największe zasługi swojemu prezydentowi Wołodymirowi Zełenskiemu. Wskazało na niego 65% pytanych. Na drugim miejscu, z wynikiem 47 proc., uplasował się Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walery Załużny.

W badaniu pytano również o stosunek Ukraińców do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. 82,2 proc. uważa, że Putin jest współczesnych Hitlerem, a 71,8 proc. nie wyobraża sobie jakichkolwiek kompromisów z Moskwą.

Źródło informacji: Belsat, Wprost

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

Prezydent Zełenski odznaczony Orderem Orła Białego. Prezydent Duda: „Jesteś Wołodymyrze człowiekiem absolutnie wyjątkowym” [WIDEO]

J. Międlar: Wybudowałem pomnik trwalszy niż ze spiżu…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jarek mówi

    Duda to żyd ! Biden to żyd ! Żeleński to żyd ! Więc wszystko jasne !

  2. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

    ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla NTYPOLSKICH, banderowskich, bandyckich korzeni?!
    Co zostało z czasów walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM, kiedy brakiem lojalności wobec Polski, a szczególnie na Wołyniu, wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA?! Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA, dziś Polsce został wystawiony żydowski rachunek za MIENIE BEZSPADKOWE. Michael E. Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Trzeba zatem mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU, który przejął w działaniu rosyjski rasizm, do ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ. Tą wojnę jako doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać opisał Song Hongbing. Coraz bardziej sprowadza się ona do pojedynku USA-Chiny, DOLARA z ANTYDOLAREM, bazującym na powiększających się zasobach chińskiego złota. W ramach ANTYAMERYKAŃSKOŚCI pojedynek Rosja – Ukraina, natomiast w ANTYAMERYKAŃSKOŚCI chińskiej gra idzie o Tajwan?! ANTYPOLONIZM ma swoją historię wobec faktu, że POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM a ZACHODEM, tylko jeszcze bardziej globalnie jak to w swoim czasie oceniał Feliks Koneczny, autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE?! Nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ zamieścił w BIZANTYJSKIEJ, a wyeksponował ŻYDOWSKĄ, nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Polska po odbiciu się od ściany moskiewskiego zakonu dryfuje ku ścianie?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.