Prezydent Zełenski odznaczony Orderem Orła Białego. Prezydent Duda: „Jesteś Wołodymyrze człowiekiem absolutnie wyjątkowym” [WIDEO]

prezydent Zełenski z Orderem Orła Białego przyznanym przez prezydenta Dudę/ fot. prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski
20

W środę (5.04.2023) prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką Oleną Zełenską składają oficjalną wizytę w Polsce. To pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta ukraińskiej pary prezydenckiej od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Ceremonia oficjalnego powitania odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Gości powitali prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Andrzej Duda odznaczył prezydenta Zełenskiego Orderem Orla Białego. Jak czytamy w uzasadnieniu na stronie prezydent.pl, odznaczenie zostało wręczone w uznaniu znamienitych zasług w pogłębianiu przyjaznych i wszechstronnych stosunków między Polską a Ukrainą, za rozwijanie współpracy na rzecz demokracji, pokoju i bezpieczeństwa w Europie oraz niezłomność w obronie niezbywalnych praw człowieka.

Prezydent Duda zaznaczył podczas uroczystości, że Order Orła Białego jest najstarszym i najcenniejszym polskim odznaczeniem i jest wręczany wyjątkowym osobom, które swoim życiem, służbą publiczną, pracą dokonały wyjątkowych zasług dla Rzeczypospolitej, w szerokim znaczeniu, także w znaczeniu sąsiedztwa i tego, co ją otacza.

– Nie ma wątpliwości, że jest Pan, Panie Prezydencie, jesteś Wołodymirze, człowiekiem absolutnie wyjątkowym – podkreślił prezydent Duda.  – Obserwując Twoją służbę dla Ojczyzny trudno ukryć łzy wzruszenia. Nie porzuciłeś ani Ukrainy, ani swoich Rodaków, obrońców ojczyzny w najtrudniejszej sytuacji, w jakiej się znaleźliście w historii Ukrainy, wobec agresji, która miała zniszczyć Wasze państwo, Wasz naród – dodał.

Źródło informacji: prezydent.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Polska w roli podpalacza świata

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Cicio mówi

  Całował Żelensky prezydentową małżonkę A.Kornhauser–Dud po rękach jak D po rękach prezydentowa Ukr?

 2. tragifarsa mówi

  Szokujące jest to jak poglądy społeczeństwa całkowicie rozjechały się z poglądami tej władzy rzekomo wybranej w wyborach. Podobna sytuacja była z Kukuńkiem. Tragifarsa.

 3. PanDolittle mówi

  Dlaczego ten mały pan ma na dresie symbol OUNu zamiast herbu Ukrainy?

 4. bolo mówi

  nie wiem czy sie smiac czy plakac

 5. Ano Nim mówi

  Chyba nie wiedzieli jak odtrąbić kolejny wielki sukces to dali mu broszkę na pocieszenie.

 6. Elżbieta Grażyna mówi

  Czyżby nasz drogi Wołodymir prosto z pola bitwy? Oczywiście, że tak! Świadczy o tym przecież ten szykowny, wojenny anzug.

 7. Kolejna HAŃBA dla Dudy! mówi

  Skoro towarzysz Breżniew otrzymał Order Virtuti Militari, to czemu Orderu Orła Białego nie miałby otrzymać także i banderowiec Zeleński?

  Skoro więc Andrij Sebastian Duda uhonorował banderowca Zełenskiego najwyższym polskim odznaczeniem, to czemuż zbrodniarza z OUN Stepana Bandery oraz herszta z band UPA, okrutnego mordercy Polaków – Romana Szuchewycza nie odznaczył on przy tejże okazji tym samym Orderem Orła Białego? Bo czy Bandera to gorszy banderowiec od Zeleńskiego?

  „Myrosław Symczycz, były członek OUN-UPA o pseudonimie „Krzywonos”, który miał wydać rozkaz wymordowania ludności polskiej we wsi Pistyń w województwie stanisławowskim, otrzymał od prezydenta Wołodymyra Zełenskiego tytuł Bohatera Ukrainy. 99-letni Symczycz na Ukrainie cieszy się sławą „bohatera” walki narodowowyzwoleńczej. W jednym z miast ma nawet swój pomnik. ”
  https://kresy.pl/wydarzenia/zelenski-nadal-tytul-bohatera-ukrainy-bylemu-upowcowi-ktory-mial-wydac-rozkaz-wymordowania-polskich-wsi/

 8. Hammurabi mówi

  Order Orła białego… Tak, kiedyś był najwyższym oznaczeniem i honorem a dziś?
  Dziś to – niestety – zwykła blaszka na skutek dewaluacji jego wartości!
  Dlaczego? A dlatego, że pośród oznaczonych nim świetlanych postaci znaleźli się ludzie niegodni.
  Bo cóż powiedzieć o Geremku, Bieleckim, Buzku, Mazowieckim, Brzezińskim, Balcerowiczu, Kuroniu???
  Co powiedzieć o „kawalerach” tego orderu pt. Kwaśniewski, Komorowski???
  A dzisiejszy oznaczony z oddanie „znamienitych zasług w pogłębianiu przyjaznych i wszechstronnych stosunków między Polską a Ukrainą”???
  Kpina, prowokacja czy dowód na kolejny policzek dla oznaczonych tym orderem Polaków?
  Dzisiejszy prezydent ukraiński jest nim od 2019 roku…
  Popatrzmy więc… Rok 2019:
  „W kwestii poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów padło niezwykle dużo słów ze strony Ukrainy; ważne są jednak fakty, nie słowa. Ukraina jest jedynym państwem na świecie, które zabrania nam takich badań – mówił w PR24 wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk” i dalej „”Kilka miesięcy temu obchodziliśmy rocznicę zbrodni wołyńskiej. Do dziś, z kilkuset miejsc, gdzie wymordowano Polaków, przebadano jedynie 5 procent. To pokazuje skalę działań, które musimy wykonać tylko na Wołyniu. A gdzie ofiary wojno polsko-bolszewickiej, gdzie ofiary działań wojennych lat 1939-45”?
  Czy przez te wszystkie lata coś się zmieniło?
  O problemach natury gospodarczej, szantażu transportowym nawet nie wspominam.
  Jedno jest pewne. Po takich „stosunkach” przyjdzie Polsce długo się leczyć.

 9. finka mówi

  Czy ktoś wie jakie to zasługi Zelenskiego dla Polski się zdarzyły, ze Dudasz daje tak wysokie odznaczenie typowi, który toleruje antypolski nazizm na Ukrainie.

 10. Ewa-Maria mówi

  To już zakrawa na kpinę ze strony Dudusia. Orła Białego najwyższe odznaczenie przyznać byłemu komikowi, To chyba powód jedyny. Jak widzę tych dwóch obściskujących się to nijak inaczej, jak dwóch pedałów. Nie wiem tylko jak wygląda ta wyjątkowość prezydenta- komika według Dudusia. Wstyd i hańba za to żeś Polskę tak zeszmacił.

 11. Ewa-Maria mówi

  @ Hammurabi do tego ,, szacownego,, towarzycha dodam Michnika w kolorowych plastikowych klakach .

 12. Hammurabi mówi

  @Ewa-Maria
  Nawet nie przypominaj!
  Jakby Komorowski nie został przez kogoś trzeźwego powstrzymany, to z całą pewnością i braciszkowi-zbrodniarzowi order by przyznał.
  Ale nic straconego

 13. Dumny Polak mówi

  Czego Panstwo jeszcze nie rozumiecie!
  Kompletna ruina calego kraju na lata, wrtacenie w kompletna nedze swojego narodu, 200.000 mlodych ludzi, jako ofiar samych walk przeciwko Rosji!
  Kogos takiego uczcic!?
  No pewnie, dudzie sie to baaaardzo podoba!

  Zapewne, sporo sie od tego barbarzyncy nauczyl, jak nalezaloby teraz postepowac z nami!

  Dziwie sie, ze mu za to, z calego swojego podziwu, przed kamerami nie ……… !
  Wyszloby jeszcze bardziej przekonujaco, a ukropancy dostaliby kolejnego turba, aby wystawic swoje gole dupy naprzeciwko rosyjskiego ognia!
  Dla mnie wszystko to, co sie dzieje, to juz pomalu przedsionek piekla!

 14. Negro mówi

  Idą wybory, to Duda usiłuje zapunktować dla PISu i przy okazji dla siebie, bo już mu się koryto kończy w Polsce, to szuka zagranicznego.
  Przecież i tak wiadomo, że większość tych obietnic to bajki z mchu i paproci dla ciemnego luda.

 15. Ewa-Maria mówi

  @ Hammurabi Komorowskiego chyba każdy zna z jego nieobliczalności. Pokazał to w Japonii ze swoim szogunem. Pokazówkę odstawili ze ho ho. Gdyby go ktoś podpuścił to Orła Białego wysłałby do Szwecji kurierem.

 16. Marcin Malik mówi

  1. Cały ten cyrk to wyjątkowo rzadkie gówno. Pokaz lizusostwa, a te całusy są obleśne.

  2. Order Orła Białego już mało znaczy, ale jest 'Żydem Wyjątkowym’.

 17. Shadow mówi

  PAD-alec do eski-Mośka-„Jesteś Włodymyrze absolutnie wyjątkowym człowiekiem, tyle się napracowałeś, aby zgromadzić i pochować po świecie ( miliony dolarów i inne zdobycze). Trzeba też ogromnego wysiłku, aby pomóc wyjechać milionom swoich rodaków z kraju ogarniętego wojną. No cóż kraj krajem, a najważniejsi są wasi ludzie, którym my Polacy, ze mną na czele, zapewnimy wszystko za darmo, a może jeszcze więcej. Oddaliśmy całe nasze uzbrojenie, to masz się na razie czym rządzić. Za to, że trzymasz w tajemnicy przed moim głupim narodem, te różne taśmy i nasze słabostki, należy ci się jeszcze z pół Polski. Na razie przyjmij ten order. Niech malutcy wiedzą jaką jesteś ważną i zasłużoną osobą dla wszystkich eski- Mośków świata.”

 18. Bury mówi

  Dlaczego nie przyklei się do innych krajów za fryko,bo nic by nie osiągnął.
  Wyjątkowy podjudzacz i roszczeniowiec żydowskiego pochodzenia

 19. Krzysztof mówi

  Odnoszę wrażenie ,że najwyższe polskie odznaczenie jest ustanowione dla żydów i cwaniaków . Od razu przychodzi mi na myśl szechter .

 20. zagłoba sum mówi

  Żydleński to rzeczywiście wyjątkowy…sq…syn!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.