Amerykański kongresmen wini Polskę za niemieckie obozy koncentracyjne! IPN wydał krótkie oświadczenie, interweniuje Fundacja Kościuszkowska

10

Dwa dni czekaliśmy na reakcję Instytutu Pamięci Narodowej na skandaliczną wypowiedź amerykańskiego kongresmena z Tennessee Steve’a Cohena, który wini Polskę za niemieckie obozy koncentracyjne. IPN pisze o „zakłamywaniu zbrodni Adolfa Hitlera”.

– Cóż, smutno jest widzieć, że członkowie Kongresu zeszli na tak niski poziom. Nie rozumieją historii. Nie rozumieją Holocaustu. Wie pan, to nie były tylko nazistowskie Niemcy; to w Polsce znajdowały się niektóre z tych poważniejszych obozów koncentracyjnych, jak Auschwitz i Birkenau – powiedział Cohen zgodnie z transkrypcją CNN.
OBEJRZYJ: Żydokomuna to fakt historyczny! Prof. Krzysztof Szwagrzyk dla wPrawo.pl o Żydach w bezpiece, ekshumacjach na Wołyniu oraz „czasie Wyklętych” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Następnego dnia, w reakcji na słowa demokraty, Nowojorska Fundacja Kościuszkowska zażądała przeprosin i zarzuciła kongresmenowi kłamstwa.
Nazistowskie Niemcy najechały na Polskę w 1939 roku i wymazały ją z mapy, ustanawiając niemieckie Generalne Gubernatorstwo. Zmieniły nazwę polskiego miasta Oświęcim na Auschwitz i zbudowały obóz koncentracyjny, w którym zamordowano milion osób, w większości Żydów – napisała fundacja.

Tymczasem dwa dni po wypowiedzi Cohena krótkie oświadczenie w sprawie opublikował IPN. Przypomniano, że ofiarami zbrodniczej polityki nazistowskich Niemiec były m.in. miliony polskich obywateli.

Treść oświadczenia:
Polska była pierwszym krajem, który zbrojnie przeciwstawił się Rzeszy Niemieckiej Hitlera. Państwo Polskie i Wojsko Polskie przez całą wojnę walczyły przeciw Niemcom w obozie aliantów. W latach 1939–1945 terytorium Polski w całości było pod okupacją totalitarnych wrogów. Na polskiej ziemi niemiecki okupant – wbrew Polskiemu Państwu i wbrew zasadom prawa międzynarodowego – zbudował sieć niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów śmierci.

Ofiarami zbrodniczej polityki okupanta niemieckiego były między innymi miliony polskich obywateli: miliony polskich Żydów i miliony Polaków.

Niemiecki KL Auschwitz i KL Birkenau były miejscem wymordowania olbrzymiej liczby polskich i europejskich Żydów. Największą po Żydach grupą ofiar uśmierconych przez Niemców w KL Auschwitz i KL Birkenau byli Polacy.

Ignorancja historyczna, względnie zła wola takich ludzi jak kongresmen Steve Cohen, jest zakłamywaniem zbrodni Adolfa Hitlera, obelgą dla wszystkich ofiar niemieckiej okupacji – w tym żydowskich i polskich.

Źródło cytatów. CNN, Twitter, IPN

Przeczytaj także:

Jak chrzestny chrześnicę zamordował w imię „Samostijnej Ukrainy”. „Widziałam poćwiartowane ciała.” Rozmowa ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa, Krystyną Staniec [WIDEO]

„Wszystkich powiązali i rąbali jeden po drugim. Ukraińcy krzyczeli: Lachów rżnąć.” Wspomnienia Marianny Malinowskiej – świadka ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. To ja mówię mówi

  Powinien dożywotnio być persona non grata w Polsce, oficjalnie!!

 2. Jacek Boki mówi

  A czemu się dziwicie. PiS wspiera i holubi ukraińskich, białoruskich i litewskich nazistow, prowadzi narrację historyczna, że w czasie drugiej wojny światowej, to walczyliśmy praktycznie z Sowietami, a Niemcy wspominani są jako agresorzy ledwie półgębkiem epizodycznie, to niby dlaczego jesteście zdziwieni owocami tak prowadzonej polityki historycznej?

 3. Krzysztof mówi

  Kim jest ten cymbał kongresmen ? Założę się , że to żyd , kolejny żyd , który pluje na Polskę , bo złodzieje nie otrzymali tzw. „odszkodowania za mienie bez spadkowe” . To kuriozum , ale bądzcie pewni , że oni tak będą robić zawsze i mam nadzieję ,że Polska pokaże im WAŁA , bo odszkodowanie Polska przekazała po wojnie amerykanom i to oni muszą je im dać – z odsetkami. No ale kto tam gęby wsadził ? No jak myślicie ? Kto tę forsę zajumał ?

 4. żydopedia mówi

  Cohen was born in Memphis, Tennessee, on May 24, 1949, the son of Genevieve (née Goldsand) and pediatrician Morris David Cohen

 5. Hammurabi mówi

  Cóż się spodziewać po „demokracie”? W dodatku po pierwszym żydowskim kongresmenie z Tennessee od 1958 roku???
  Jednak odpowiedź tego drania absolutnie nie może być wynikiem braku wiedzy. Może nie wiedzieć nic o Polsce, może nawet nie wiedzieć gdzie Polska leży, jednak jako Żyd urodzony w 1949 roku o roli Niemiec w eksterminacji milionów ludzi nie może nie wiedzieć!
  A jako że musi wiedzieć, wypowiedź tego Żyda uznać należy za prymitywną prowokację i jako taką potraktować.
  Postawmy sprawę tak:
  Jakiś kongresmen publicznie zaneguje żydowskie przekazy o holokauście.
  Co wówczas by się działo?
  Zapewne wszystkie główne narzędzia medialne i to nie tylko w Stanach, musiałyby przejść na chłodzenie cieczą, by nie spłonąć z wściekłości.
  Inaczej.
  Powiedzmy, że jakiś kongresmen urazi uczucia mniejszości muzułmańskiej w USA.
  Zapewne zostałby dyskretnie „poproszony” o przeprosiny i pokrętnie by się tłumaczył…

  Polscy trampkarze uprawiający politykę nie są w stanie wywrzeć żadnego nacisku w tej sprawie.
  Możliwość ma dziesięć milionów amerykańskich wyborców, obywateli, podatników…
  Tak, mam na myśli polonię. Tylko „polonia” prędzej zje własne buty, niż ruszy dupska w jakimś proteście, prędzej się wyprze polskości, niż zaryzykuje konfrontację z kimkolwiek u władzy.

 6. Zbigniew mówi

  Wlasciwe i swietne spostrzezenie!

 7. Bolek mówi

  Żydowskie bydlę POlonofobistyczne. Że Amerykanie, takie kłamliwe dno do Kongresu wybrali?!?

 8. Ewa-Maria mówi

  Nazwisko mówi samo za siebie. To jeden z braci w wierze.

 9. anonim mówi

  Bezczelna manipulacja odnoszaca sie do miejsca niemieckich obozow na terenie Polski. Wiadomo kto mu kazal tak mowic. Skoro on jest taki spostrzegawczy, to niech napisze: zydowski oboz zakladniczy na terenie Palestny

 10. czarny mówi

  Kolejny atak na Polskę w celu wymuszenia zwrotu tzw mienia bezdziedzicznego. Chyba nie trzeba więcej pisać o tych prowokacjach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.