Ambasador USA zapowiada „spektakularne inwestycje” w Polsce i kontynuację współpracy wojskowej

Fot. Mark Brzeziński / Fot. zrzut ekranu YouTube-Ambasada USA w Polsce
24

Amerykański ambasador Mark Brzeziński w rozmowie z PAP wyznał, że Stany Zjednoczone planują „spektakularne inwestycje” w Polsce, a „amerykańsko-polskie relacje są najściślejsze w historii”.

Wskazując na relacje Polska-USA, Brzeziński tłumaczył w wywiadzie, ze dzieje się tak, pomimo faktu, że tuż za wschodnią granicą Polski mamy poważny kryzys, wojnę Rosji z Ukrainą. Rozwijamy bliską współpracę z Polską na płaszczyźnie: wojskowej, strategicznej, gospodarczej. Jestem z tego niezwykle dumny po roku sprawowania funkcji. Dodał, że USA były przygotowane na „kryzys na Ukrainie”, bo prezydent Biden, na długo przed zmasowaną inwazją rosyjską w lutym 2022 roku, przekazał informacje wywiadowcze krajom Europy Środkowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ambasador wskazał, że współpraca wojskowa USA z Polską będzie kontynuowana.
Mam na myśli amerykańską obecność w Rzeszowie, gdzie wojskowi ze 101. Dywizji Powietrznodesantowej zostaną zastąpieni żołnierzami z 10. Dywizji Górskiej. Stanie się to niebawem, jedna formacja zastąpi tam drugą na zasadzie rotacji. Nasza stała militarna obecność w Polsce jest świadectwem bliskiej dwustronnej współpracy w tej dziedzinie – zadeklarował ambasador USA.

Jego zdaniem inwestycje USA w Polsce są coraz bardziej znaczące, a jedną z nich ma być budowa elektrowni jądrowej, którą powierzono właśnie Amerykanom.
Nasze relacje gospodarcze również przeżywają dynamiczny rozwój. Od czasu upadku komunizmu wolumen polsko-amerykańskich obrotów handlowych wzrastał każdego roku w tempie wykładniczym. W 2022 roku ten wzrost okazał się największy w historii. W naszych stosunkach handlowych dzieje się bardzo wiele dobrego – amerykańskie inwestycje w Polsce i polskie w USA stają się coraz bardziej znaczące. Najważniejszą z nich była decyzja podjęta w ubiegłym roku przez Warszawę, by amerykańska firma Westinghouse odpowiadała za budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Jest to projekt obliczony na wiele lat. Za aspekty technologiczne będzie odpowiadać Westinghouse, ale w całym tym przedsięwzięciu weźmie udział też wiele innych podmiotów. Cieszę się, że to właśnie Westinghouse przyczyni się do kształtowania przyszłości polskiej energetyki. Bezpieczeństwo energetyczne jest w przypadku Polski nieodłącznym elementem bezpieczeństwa narodowego. Postępujecie właściwie i jesteście na dobrej drodze do tego, by dzięki energii jądrowej uniezależnić się od rosyjskich surowców energetycznych i zmniejszyć zależność od węgla – stwierdził.

Zapytany o inne inwestycje wskazał na plany Google, Microsoft, Youtube i Palantir Technologies.
Są to marki, które chciałby mieć u siebie każdy stan USA. Równie spektakularnych amerykańskich inwestycji w Polsce można spodziewać się także w kolejnych latach. Nie będę zdradzał szczegółów, ale możecie być przekonani, że tak się stanie.

Przeczytaj:

Jest raport! Izraelska sieć aptek odnotowała miliardowe zyski w Polsce! Nie zapłaciła ani grosza podatku dochodowego

R. Wicherek: Brzeziński, polityk-mason jakiego wcześniej nie było

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Быдлошевский Л.З. mówi

  Mark Brzeziński jest starozakonnym chuncwotem i po kiego diabła to czytać należy ? – 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 2. Buran mówi

  Amerykanie też zapewniali, że jak weźmiemy udział w napaści na Irak, to potem spadnie na nas deszcz złota w postaci lukratywnych kontraktów. A zamiast deszczu, zaczęły tylko wracać do kraju czarne worki.

 3. fsa mówi

  …a ile dewastacji polskiej przyrody to bendzie kosztować? bo urwy oczywiście nie zrekultywują posowieckiego syfu i na miejscu tegoż nie będą robić tych spektakularnych przewałów, to jasne… i tragiczne.

 4. bolo mówi

  oni jeszcze nikomu nic nie dali,ale za to jak kradna

 5. Dumny Polak mówi

  Wsadz sobie w dupe twoje elektrownie, ktore kto wie ile maja kosztowac w sytuacji, gdy mamy wiecej jak dosyc wlasnego wegla i wszystkich innych pierwiastkow, ktore nam za chwile ukradniecie!
  Tylko kompletnie naiwny, albo ktos bez krzty rozumu, bierze za dobra monete, twoj zaklamany, jak i twojego barbarzynskiego ojca, grymas smiechu!
  Przez realizacje planow twojego nikczemnego ojca, swiat stoi teraz przed sciana rozpadu.
  Bez was, kanalie, zycie na swiecie wygladaloby zupelnie inaczej!
  Fahr zur Hölle, ihr dämonische Agenten des Bösen! Wstyd dla Polski, urodzic takie badziewie!

 6. Repatriant mówi

  niech on spierdala z jego żygowskimi szeklami

 7. Mirosław mówi

  Od kilkudziesięciu lat mamią nas tą swoją wspanialą amerykańską przyszło ścią,a wszystko jest oparte na kłamstwie,obłudzie i naszej naiwności,że zgniła upadająca ameryka może coś dobrego oferować światu.Niestety gdzie na swiecie pojawiają się interesy amerykańskie tam woja,grabież i nędza.Nie łudżmu się, na układach z amerykanami jeszcze nikt dobrze nie wyszedł.Oni już tasy są.

 8. Ewa-Maria mówi

  Syn zatwardziałego masona przedstawiciel USA mają w tym interes. Taki sam jak na Ukrainie.

 9. Normalny mówi

  A o dzisiejszej brawurowej akcji Grzegorza Brauna w tzw sądzie krakowskim szanowna redakcja nie informuje ? ?? Można ją podziwiać na facebooku Grzegorza Brauna.

 10. Anty mówi

  Mam nadzieję i tego im życzę z całego serca na konflikt przy południowej lub płłnocnej granicy usrahellskiej w postaci Chińczyków najlepiej nacierających z obu tych stron. Lepsza wersja tych życzeń to że sami uzbrojeni Amerykanie pójdą na Waszyngton i zniszczą instytucje Międzynarodowego Żyda zainstalowane w ich kraju łącznie z ich władzą federalną, Capitolem oraz FEDem, CDC, FDA,tak zwanymi „wolnymi” mediami, pedowoodem, wszystkimi filantropami i tymi którzy stoją wyżej w rankingu bogactwa niż figuranci od numeru jeden w dół. Koniec życzeń.

 11. anonim mówi

  Zawodowy sodomita i mecenas zboków z lgbt zapowiada ,,inwestycje” w polin. Domyślam się jakiego rodzaju to będą ,,inwestycje”. Wcześniej będzie ,,inwestował” w zniszczeniu wszelkich objawów patriotyzmu Polaków i wprowadzaniu chlewu ludzkiego tak jak sobie wymarzyli masoni.

 12. Adam mówi

  Usa przyczynily sie do wybuchu wojny rosji z ukr. Gdyby nie polityka usa wojny nigdyby nie bylo. Usa nienawidza Europy w tym Polski ktorej naiwnosc wykorzystuja. Niestety pis to w większości sami Zdrajcy. To kolejna targowica

 13. Jozef mówi

  Gonic tego chalaciarza zwczesniejsza malpa Mosbacher i banda mordercow z usa!! Polacy obudzcie sie!!

 14. verizanus mówi

  @ Jozef Na razie to oni mogą pogonić nas, bo mają lepszą armię 😉

 15. Remi mówi

  Spektakularne inwestycje ? Parasolki tęczowe -kilkanaście wiszących obok Synag Miodowa 24 Kr. to też .inwestycja??

 16. W K mówi

  Niech ten ambasador sobie w dupę wsadzi te inwestycje dla Ukraińców albo niech inwestuje w Kanadzie i tam przesiedli Ukraińców.

 17. Flex mówi

  Ta „owocna, dwustronna współpraca” polega na tym, że pieniądz i zyski płyną tylko w jednym kierunku – za Atlantyk! Pomysł z budową u nas fabryki broni dla Ukrainy świadczy też tylko o jednym. USA wiedzą, że pokoju czy zwycięstwa którejkolwiek ze stron długo nie będzie. Cykl inwestycyjny i rozruch takiego zakładu to długie miesiące, a jeszcze sporo czasu musi podziałać by zarobić. Chyba, że będzie to tylko sklecona naprędce hala – montownia z funkcją przejściowego magazynu. USA perfidnie i z premedytacją wykorzystują naiwnych frajerów, do których się od dawna niestety zaliczamy. Niedługo samo serwisowanie F35 i Abramsów będzie pochłaniać kilkadziesiąt % budżetu MON.

 18. zdzis mówi

  Przypomnę – cieszyliśmy się jak nagi w pokrzywach z FORTU TRUMP w 'polsce’. Dostaliśmy FORT BIDET a właściwie FORT KLOZET czyli sławojkę.

  Natomiast 'inwestycje’ już określili brytole, to gigantyczne fabryki uzbrojenia na front wschodni. Teraz są one rozproszone po poszczególnych krajach i rosja nie jest w stanie spacyfikować ich wszystkich.

  A jak będzie jedna wielka w 'polsce’ to wystarczy jedna ruska atomówka, żeby ją zniszczyć i jednocześnie dać NATO powód do rewanżu.

  Tak zaczynają się wojny światowe.

 19. Stanisław mówi

  tyle mądrych wypowiedzi i na tym koniec…

 20. cccpsucks mówi

  tak jak zainwestowali u siebie? to zapraszam do detroit

 21. won! mówi

  niech on spie na swój kontynent. Mamy powyżej uszu urzędasów amerykańskich i ich interesów.

 22. JMK mówi

  Jankesi nie są tacy źli. Oni napadną le potem zawsze przeproszą. św.p. B Smoleń

 23. alojz mówi

  A o ustawie 447 nie wspomniał?

 24. Irmina mówi

  Tak hamerykany urządzą poliniaków jak to zrobili w Jałcie,Teheranie czy w Poczdamie.Szykuje się powtórka z historii.No cóż taki los straceńców co to bez broni idą w bój.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.