Aborcjonistki przed Sejmem: „Wypier*alać! Rewolucja jest kobietą”. Lempart nawołuje do piątkowej rozróby [RELACJA NA ŻYWO]

Marta Lempart pod Sejmem/ fot. screen
7

W środę (28.10.2020) odbywają się kolejne protesty Strajku Kobiet na ulicach polskich miast. W Warszawie aborcjonistki demonstrowały przed siedzibą Ordo Iuris. Następnie tłum udał się pod Sejm, gdzie Marta Lempart wezwała do blokady parlamentu. Przypomniała też o zaplanowanej na piątek zadymie i zaapelowała, żeby zrobić rządzącym „psikus”. Po pewnym czasie protestujący ruszyli dalej, obeszli Plac Trzech Krzyży, a następnie wrócili pod Sejm.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Manifestacja nie jest oficjalnie zgłoszona. Uczestnicy protestu twierdzą, że wybrali się „na spacer”. Policja nie interweniuje, pomimo obowiązujących restrykcji epidemicznych, w myśl których zakazane są zgromadzenia powyżej 5 osób.

Protesty aborcjonistek trwają od 22 października, gdy Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Doszło do blokady ulic i ataków na kościoły. Na piątek zapowiedziany jest kolejny protest. Narodowcy ostrzegają, że do Warszawy wybierają się bojówkarze niemieckiej Antify.

Zobacz też:

Prezes PiS dolewa oliwy do ognia. Oświadczenie Kaczyńskiego w sprawie protestów aborcjonistek [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wilk mówi

  I GDZIE JEST POLICJA,CHBA CI PANOWIE SLYSZA JAK NIEKTORZY LUDZIE JAWNIE NAWOLUJA DO ROZROBY NA ULICACH,JAK SMIESZNY MARGOT NISZCZY NIENIE PRYWATNE,CHYBA RZADOWI JEST TO NA REKE

 2. Frank Drebin mówi

  KODfederacja murem za Martą Lempart!!! Wszystko jedno kto, wszystko jedno co byle walić w PiS!!! To przyszła posłanka, będzie w koalicji z Kysiem Bosakiem. Marta premierem, Kysio wice i wreszcie przy żłobie!

  1. Adrian mówi

   Frank Drebin Lecz się człowieku, dawno takich bzdur nie czytałem.

  2. Frank Drebin mówi

   A chcesz się założyć że wyląduje w sejmie i razem z KODfedracją będzie walić w PiS?

 3. kici kici KOCUR mówi

  Słyszeliście o tym że przedstawiany na lidera polskich chłopów, hołubiony nawet przez panią Katarzynę Sierpińską z tutejszego portalu, pan Michał Kołodziejczak, szef Agrounii przeszedł na stronę lewactwa. Tego samego lewactwa które dąży do likwidacji hodowli w Polsce a tym samym likwidacji olbrzymiej części polskiego sektora rolniczego. Prowokator czy głupek?
  Mnie osobiście od samego początku ten jegomość się nie podobał. Szczególnie mierziła mnie sama nazwa tego stowarzyszenia >agroUNIA< brakuje tylko dopisku europejska i jesteśmy w domu. Myślę że próby aliansu które chciała nawiązać KONFEDERACJA z tym pseudo chłopskim tworem to był błąd.
  wprawo.pl/hit-michal-kolodziejczak-agrounia-zaoral-dziennikarza-tv-republika-wideo/
  a to jest dowód na sympatię pani Katarzyny do pana Kołodziejczaka

  1. Włościanka mówi

   Kołodziejczak uprawia politykę. Więc nie patrz jak. ,,Po owocach poznamy”. Owoce to kwota wolna od podatku dla chłopa 40 tys. A dla robotnika 3 tys. Widzisz różnicę? Mencen z konfy jasno powiedział, że podnoszenie pensji minimalnej jest złe. To kto lepiej działa? A nazwa jest bez znaczenia pewnie jeszcze nie raz ją zmienią. A co do hodowli to śliski temat; one po prostu nie są polskie. Polegają na tym, że chłop u siebie jest parobkiem niemieckim, holenderskim… Nazywa się to hotelowaniem zwierząt. Prawdziwe pieniądze dla obcych a dla sąsiadów takiego paroba – smród, muchy, zatruta studnia.

 4. Mirek mówi

  czy pani L. zostanie zatrzymana? Czy dostanie wyrok?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.