Prezes PiS dolewa oliwy do ognia. Oświadczenie Kaczyńskiego w sprawie protestów aborcjonistek [WIDEO]

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
16

We wtorek (27.10.2020) prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie w sprawie protestów feministek. Jest to ewidentne dolewanie oliwy do ognia. Jeżeli coś jeszcze bardziej może rozwścieczyć aktywistki Strajku Kobiet, to jest to właśnie przemówienie Kaczyńskiego, który oświadcza, że ich protesty to ciężkie przestępstwo i wzywa do obrony kościołów.

Zanim prezes PiS wygłosił swój apel, w obronie kościołów stanęli narodowcy narażając się na ataki rozjuszonej tłuszczy rzucającej butelkami, kamieniami i petardami. Do akcji obrony świątyń włączyli się kibice. Polacy, wyzywani przez rozbestwiony tłum, modlili się na schodach atakowanych kościołów. Zaczęto pytać, gdzie jest młodzieżówka PiS. Zaczęto pytać, dlaczego policja, która tak ochoczo spacyfikowała protest przeciwników restrykcji epidemicznych, nie reaguje na ekscesy agresywnego lewactwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Kolejne ataki aborcjonistek na świątynie. Straż Marszu Niepodległości w obronie kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży [RELACJA LIVE]

A więc wyszedł Kaczyński do ludu i wezwał sympatyków PiS do obrony kościołów. Jak widać sami na to nie wpadli. Przy okazji podkręcił emocje do białości, więc można spodziewać się eskalacji lewackich protestów. A jak powiedziało się „a”, to trzeba powiedzieć „b”. Albo więc Kaczyński nakaże bezwzględną pacyfikację protestów aborcjonistek, albo ośmieszy siebie i państwo. Trzeciej drogi nie ma.

– Szanowni Państwo, 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zgodności z konstytucją artykułu ustawy z 1993 roku, która zakazuje aborcji, ale dozwala dokonania jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w przypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci. Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło – wyjaśnił Kaczyński na wstępie.

Przypomnę, że ta konstytucja została uchwalona przez parlament lat 93-97, uchwalona w 1997 roku. Był to parlament, w którym dużą przewagę miała lewica. I ten wyrok stał się dzisiaj powodem, albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii covidu. Mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne. A więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom – powiedział Kaczyński.

– Ale mają one także inny aspekt. Dokonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali, zupełnie nowe. Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym, Polska zapewnia pełną tolerancję religijną, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. I ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania, ekspresji tych, którzy demonstrują, niebywałej wręcz wulgarności. W tym wszystkim, co pokazuje bardzo niedobre strony pewnej części naszego społeczeństwa. A ponieważ w tych demonstracjach bardzo często na wezwanie dorosłych uczestniczą też dzieci, to szkodliwość tego aspektu przedsięwzięcia jest szczególnie wielka – podkreślił prezes PiS.

– Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz – obowiązek obywateli. W szczególności musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła. W obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd go żeśmy postrzegali. Tego narodu, który jest naszym narodem, który mamy w naszych umysłach i sercach, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu. Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tę wypowiedzianą, wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników, wojnę wygrać. I musimy też pamiętać, że mamy całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można, tym bardziej, uchwalić ustawy, która dopuszczałaby aborcję na życzenie. A takie jest żądania skrajnej lewicy, sformułowane dzisiaj w Sejmie, wśród okrzyków „wojna, wojna”. Jest dziś czas, w którym musimy umieć powiedzieć „nie”. Powiedzieć „nie” temu wszystkiemu, co może nas zniszczyć. Ale to zależy od nas, to zależy od państwa, od jego aparatu, ale przede wszystkim zależy od nas. Jeszcze raz to powtarzam: od naszej determinacji, od naszej odwagi. Obrońmy Polskę! – zakończył Kaczyński.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Granica została przekroczona

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Kaczyński próbuje zagospodarować opór ludzi przeciw lewicy. Próbuje stanąć na czele nie swoich armii. Równolegle coś podobnego próbuje robić funkcjonariusz propagandy Sakiewicz, który wykorzystuje okazję do tchnięcia życia w rozlatujące się Kluby Gazety Polskiej.

 2. szalom mówi

  Idiotyczna „piątka dla zwierząt” eliminująca z eksportu znaczą część polskiego -rolnictwa jedynej chyba branży zdolnej do konkurowania z Niemcami i Francuzami. Jakby tego było mało to wywleczenie akurat teraz sprawy aborcji eugenicznej. Ktoś nakazał oddanie władzy a może uznano za praktyczniejsze by prezes i pretorianie z pierwszych miejsc na listach wyborczych zasiedli wygodnie w ławach opozycyjnych i konsumowali należną im tłustą zupę? O co tu chodzi? Premier nie bacząc, że w kraju sie wszystko wali i rozpieprza montuje Białorusinom rząd na uchodźstwie miły międzynarodowemu szachrajstwu

  1. tuszyn mówi

   Prezydent Łukaszenka mógłby w rewanżu powołać polski rząd na emigracji z Lamparską, Środą Jandą i Szczuką tudzież Biedroniem, Michnikiem , Zanzbergiem, Blumchstajnem i Wilchstajnem ….. Z Hartmanem jako premierem oraz Glińskim i Gowinem jako wicepremierami

 3. wilk mówi

  CZLOWIEK PSYCHICZNIE CHORY I TYLE,CZASAMI TAK MYSLE CZY SMIERC LECHA JEGO BRATA BYLA MU CHYBA NA REKE,PSEUDO PREZES NIE DORASTAL MU DO STUP

  1. j-da mówi

   Eee!!! Wart Pac pałaca i pałac Paca co nie zmienia faktu, że ich zamiana na Tuska, Trzaskowskiego, Budkę, Rabieja, Nowacką, Zanzberga, Biedronia …… i całą resztę to była by katastrofa

  2. FM mówi

   Co jest w jego wypowiedzi psychicznego?! Bardziej w twoim jadzie widać brak rozumu.
   Naucz się pisać po polsku analfabeto.

 4. Wojciech mówi

  Mydlenie oczu – nawet nazwa „straż obywatelska” ma nawiązywać do „straży narodowej” która broni kościołów. Kto będzie „stróżował” u pisuarów? Sakiewycz z emerytami klubowymi, chyba tylko bronieni przez milicję…

 5. Martin Malik mówi

  Kaczyński zrobił agresywnej lewicy wielki prezent, i sprawił że teraz nawet wielu katolików nienawidzi kościoła.

  Co do lewicy: W Rosji przed 1917 Rosjanie mówili: „mało tych Bolszewików, są mniejszością, zaraz im przejdzie”. Tak, byli mniejszością ale bardziej agresywną i napastliwą. Przypominam że do pilnowania stada owiec potrzeba tylko paru psów.

  1. Rickard mówi

   Tacy katolicy którzy nie nienawidzą kościoła to nie powinni się nazywać siebie katolikami. Jak nienawidzą tego co własna wiara mówi to co to za sens? Potrzebują nawrócenia.x

 6. z-k mówi

  Tak jak socjalizm walczył dzielnie z problemami, które sam spowodował tak Kaczyński swoją wyrafinowaną strategią, w której wciąż potyka sie o własne nogi paprze nawet to co jemu samemu udało się dokonać. Aborcja zaraz po „piątce”….. jedno niepotrzebne a drugie wręcz idiotyczne, śmierdzące gospodarczym sabotażem na rzecz interesów obcych

 7. Teresa mówi

  O cóś mu chodzi.Chce nam wojnę wywołać?A może stan wojenny

 8. Alek mówi

  Ten artykul to jakies nieporozumienie.
  Napadac na Kaczynskiego, gdy powiedzial cos rozsadnego, tylko za to, ze jest Kaczynski?
  Owszem, dobrze by bylo, jakby zawsze do rzeczy mowil. Ale czy Pan Jezus nie poczytal za zasluge tego, gdy ktos w zlosci rzucil glodnemu chleb? I co z tego, ze Kaczynski, ktory ochrone zycia w Sejmie wielokrotnie blokowal, teraz chce na niej wyplynac? Niech wyplywa. Wazniejsza jest ochrona zycia.
  I to ochrona zycia nas wszystkich. Nie tylko nienarodzonych. Kobiety po aborcji w znacznej czesci sa psychicznie niezrownowazone. Stanowia zagrozenie dla spoleczenstwa. Podobnie ich dzieci, te urodzone przed jak i te po aborcji. Z ich trauma stanowia rowniez zagrozenie. Im wiecej takich przypadkow, tym niebezpieczniej na ulicach.
  Oczywiscie nie zaraz ich do gazu, tylko trzeba im pomoc. Opieka psychologa, psychiatry. Na pewno im nie pomaga pochwalanie aborcji, bo wewnetrznie czuja, ze to zlo, i chca sie na spoleczenstwie zemscic, ze ich do aborcji doprowadzilo. Nie tedy droga. Tylko zakaz aborcji moze tym biednym kobietom i ich dzieciom pomoc.

 9. Republikanin mówi

  Tymczasem władza pod przykryciem wywołanych przez siebie rozruchów uchwaliła w sejmie przymusowe szczepienia i inne świństwa. Biada nam!

 10. ikss67 mówi

  Fałszywy jak eskimos. Pies mu mordę lizał. Próuje zamiatać kota ogonem. Odwracać uwagę od istotnego problemu jakim jest bezprawie i niesprawiedliwość związana z wymyśloną „epidemia”.
  Niech sp.. na drzewo razem ze swoim kotem.

 11. Shadow mówi

  Jak patrzę na facjatę tego zakłamanego, sprzedajnego, manipulanta, to mam odruch wymiotny. Teraz bandyta się obudził, że trzeba bronić kościołów. A co robiła policja, nadzorowana również przez niego, w stosunku do lewackich bojówek, na ulicach miast. ANO NIC w stosunku do lewackiej hołoty, natomiast protestujących przeciwko covidowemu zamordyzmowi, pałowała, gazowała, zatrzymała prawie 300 osób. Specjalnie sukinsyny wypuścili orzeczenie trybunału, aby przykryć ustawę, w której jest dopuszczony przymus fizyczny przy szczepieniach, podawaniu leków i zabiegach medycznych. To jest dopiero gigantyczny skandal. Cały rząd i większość w sejmie i senacie powinna zostać wy………na na śmietnik albo do szamba.

 12. ze co mówi

  skoro do kosciolow chodza tepe dziady z maskami na nosach(Iran, Pakistan tez ma 'covida’ a burki sa codziennoscia), to po mszach zdychaja i padaja, wpisywany jest wszedzie covid, choc stezenie co2 pod maska kilka x wieksze od norm…pozniej zmiana w krwii i plucach, objawy grypopodobne i presja na szczepienie nieprzebadanym syfem na grype(a w tej szczepionce koronawirus)…hmm, alkohol na dloniach tez zmywa jej warstwe ochronna a po spoceniu dloni zdejmuje sie woreczek…co pozniej?czyzby przygotowywano nas na oslabienie odpornosci do jesieni i zimy…?a po stanie wyjatkowym co?wojenny, wszystko bez odszkodowan, plajty, bankructwa, dziedziczenie dlugow przez dzieci glupich rodzicow…oby przedsiebiorcy sie obudzili i pozwalniali glownie pisofanatycznych pracownikow;
  czasami, gdy sie nie da zreformowac kosciola(pierdolenie z mownicy i namawianie do nagrywania ludzi bez masek albo nie na nosie-juz to widzialem),to mozna-jak w usa-obmawaic sprawy lokalne, problemy i szukac rozwiazan na kryzys, laczyc spolecznosc, to sie szczuje) to moze ocieplac i zmieniac trzeba jego wizerunek… sam nie wiem…krzyzacy i templariusze to tez obroncy 'krzyza’…ale gospodarka im wtedy nie upadala…swiat ma sie pozbyc starcow a w pl-myslacych ok 40-50r z aby pozniej nie chorowali i nie kosztowali, oraz nie byli potencjalna konkurencja dla molochow 1 slusznej jarmulki…aha, pytanie kto ma robic na tepych dziadow emerytury-nie wiedza, ze swoje skladki byly na ich rodzicow…a co2 oglupilo juz ostatnie , nie tylko szare- komorki…ps. ani ze mnie lewak, ani prawak…aha, to dopiero 1 rok pLandemii…plan 10letni…ciekawe czy bede w zlotym miliardzie…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.