A. Dziambor: „Ktokolwiek obejmie władzę po PiS, będzie musiał powiedzieć, że koniec tych wszystkich socjali”

Artur Dziambor/ fot. eMisjaTv
14

„Ktokolwiek obejmie władzę po Prawie i Sprawiedliwości w 2023 r. będzie musiał Polakom powiedzieć, że koniec tych wszystkich socjali, że prawie zbankrutowaliśmy, o ile nie zbankrutowaliśmy państwa, więc teraz będzie trzeba niestety z tego zrezygnować i znaleźć inne rozwiązanie” – mówi poseł Artur Dziambor z Konfederacji. Jego zdaniem to właśnie może przerażać Donalda Tuska, który na jednym z nagrań powiedział ostatnio, że „ma upiorne myśli powrotu na Wiejską”. Zdaniem Dziambora na tę chwilę tylko Konfederacja ma odwagę mówić prawdę wyborcom o stanie finansów państwa, zaś reszta opozycji może dalej brnąć w populizm.

Zapytany o projekt wyznaczenia limitów transakcji w gotówce nie tylko między przedsiębiorcami, ale i w relacjach konsumenckich, Artur Dziambor wyraźnie zaznacza, że jest to krok w kierunku całkowitej likwidacji gotówki, na co jego ugrupowanie nigdy nie wyrazi zgody. „Wszelkie tego typu kroki należy oprotestowywać, należy absolutnie być przeciwko temu, ponieważ państwo, które doprowadza do sytuacji, gdzie nie można używać gotówki, to jest państwo, które kontroluje każdy nasz ruch. Dlatego my wolnościowcy, wolnorynkowcy, liberałowie, libertarianie i ludzie, którzy po prostu patrzą na gospodarkę normalnym, przytomnym okiem, nie mogą nigdy pozwolić na to, żeby zlikwidowano gotówkę. To jest wielkie marzenie tych, którzy chcą kontrolować każdy krok naszego życia, a teraz na razie to będzie wprowadzone w taki sposób, że będą limity na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takie spokojne. A potem będą coraz mniejsze, coraz mniejsze, coraz mniejsze, aż dojdziemy do tego, że już nie będzie można nawet do toalety publicznej bez tego, żeby urząd skarbowy to zauważył” – twierdzi reprezentant partii Konfederacja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj także:

M. Skalski: Ukraińcy stanowią w Polsce prawo [DOKUMENTY]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Socjalu może i nie będzie, ale jak będą rządzić ugrupowania socjalistyczne (inne nie zostaną dopuszczone do władzy przez naszych wrogów, w ostateczności wkroczą zbrojnie, ale ogłupienie społeczeństwa jest tak duże, że raczej obejdzie się bez tego) to podatki na socjal będą i tak. Gotówka i tak będzie prędzej czy później wycofana bo władzę na planecie mają generalnie socjaliści, a to są totalitaryści i im jest na rękę, że mogą wszystko kontrolować i obrócić resztę w niewolników.

 2. W K mówi

  Główny problem kosztowy jest w przywilejach branżowych, a nie w socjalach, o których mówi poseł Dziambor. Przywilejów branżowych nikt nie zlikwiduje, więc będzie bankructwo.

 3. czarny mówi

  Dziambor jest albo naiwny albo gra idiotę. Dalej będzie socjal za cenę wyższych podatków, danin itp. A zresztą każdy rząd w Polsce olewa to co będzie się działo po jego kadencji, bo kto inny wtedy będzie rządził, to o czym my tu gadamy.

 4. Hammurabi mówi

  Reasumując. Zagrożenie powszechną inwigilacją porzestało nią być. Jest faktem.
  Świat nie potrafi już żyć bez Internetu, łączności komórkowej, zdalnej kontroli samochodów a nawet bez podawania danych wrażliwych hotelowym cieciom i recepcjonistom, że o byle urzędniczynie nie wspomnę. Gotówka również jako znak wolności będzie wycofywana.
  Inaczej mówiąc przyszłość to epoka handlu wymiennego…

 5. verizanus mówi

  @ Hammurabi A to oznacza,  że trza coś MIEĆ, wyprodukować albo coś…. to też może być kontrolowane i tępione…jak będzie trzeba to nie koniecznie zawsze w sposób elektroniczny

 6. Ajwaj mówi

  Częściowa racja tyle że 500+ to np. 24 mld, a utrzymanie 1,2 mln urzędników gdzie koszt utrzymania jednego to ok 150 tys rocznie. To już daje 180 mld zł. Utrzymywanie armii 700 tys nauczycieli – dzieci ok 4,9 mln gdzie np niemcy 10,5 mln dzieci i tylko 800 tys nauczycieli. Tu problem jest dużo bardziej złożony lub wbrew pozorom dużo prostszy do rozwiązania. Samo zwolnienie np 700 tys urzędników nawet dając im potem zasiłki przez 6 msc tu już mamy brakujące 100 mld. itd. Trzeba pamiętać że na każdego pracującego na państwowej posadzie (nie liczymy spółek skarbu państwa) reszta musi się zrzucić w formie podatków. A tu dochodzimy do absurdu że połowa ludzi pracuje w państwowych urzędach mnożąc miliony ton niepotrzebnych papierków. Notabene same oszczędności na papierze pewnie pójdą w miliardy

 7. Michu mówi

  No to wiadomo, że na Konfa będzie miała może z 5 proc głosów kapitalistów. Socjal nie należy zlikwidować, tylko zmodyfikować, aby służył tym, którzy pomocy potrzebują. Nie można dawać 500 wszystkim, tylko relatywnie ubogim, tak samo dodatek węglowy i inne. Polityka likwidacji np. 13 czy 14 emerytury spowoduje jeszcze większą pauperyzację i tak już biednych emerytów

 8. Marcin Malik mówi

  Tak długo jak tępy lud wierzy że dostaje za darmo, tak długo elita rządząca będzie z nim robić co chce.

  Hitler powinien był dać Polakom zasiłki zamiast ich napadać. Byłoby po sprawie, ale on o tym nie pomyślał. Miałby wtedy niewolników bez walki, a gdyby ktoś się stawiał, to musiałby wypić 0,5l wódki na koszt Trzeciej Rzeszy. Jaki dobry byłby Hitler dla Polaków?

 9. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy) Socjal trzeba zlikwidować W OGÓLE ale zarazem nie zabierać w PODATKACH pod pretekstem, że na socjal. Wtedy biurokraci i menele będą musieli się wziąść do uczciwej roboty a ludzi uczciwie pracujących będzie stać na wszystko bo im nikt nie będzie zabierał.

 10. bogdan dziuma mówi

  PANIE DZIAMBOR POLITYK , CZY OSOBA PUBLICZNA , KTÓRA W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI POMIJA SYTUACJĘ POLSKI KTÓRA WYCHODZĄC PRZED SZEREG PO RAZ DRUGI ZDRADZA POLSKI INTERES NARODOWY = 1 WEKSEL IN BLANCO NA ŚRODKI WŁASNE UNII EUROPEJSKIEJ CO JEST RÓWNOZNACZNE ZE ŚWIADOMYM POCZĘCIEM DZIECKA Z SYFILITYKIEM ! I PO RAZ DRUGI GDY W INTERESIE LOBBY ŻYDOWSKIEGO DOPROWADZA DO DESTABILIZACJI NARODOWEJ POLSKI , OFERUJĄC OBSŁUGĘ SOCJALNĄ DLA 14 MILIONÓW UKRAIŃCÓW ! A PAN BREDZI O KOŃCU SOCJALU DLA OBYWATELI POLSKI ! TAKIE BZDURY OKREŚLAJĄ PAŃSKI FORMAT INTELEKTUALNY ! TEN SOCJAL TO ORKA PRZED SIEWEM V KOLUMNY UKRAIŃSKIEJ ! POLSKA RZECZYWISTOŚĆ TO V KOLUMNA UKRAIŃSKA , NA ŻYDOWSKIEJ SMYCZY ! A JAK MOŻNA OCENIĆ ROSJĘ , TO NA 100% UKRAINA NIE BĘDZIE IMPERIALNA I NIE BĘDZIE ZWROTÓW PONIESIONYCH KOSZTÓW ! BO NIE BYŁO ŻADNEGO ZOBOWIĄZANIA SEMICKIEJ UKRAINY ODNOŚNIE ODPŁATNOŚCI UDZIELANEJ POMOCY ! REASUMUJĄC JAK BYM WIERZYŁ W KORONA ŚWIRUSA TO MÓGŁBYM ZAKŁADAĆ ZE NASTĄPIŁA U PANA DEGRADACJA UMYSŁOWA ! NIESTETY NIEKTÓRE JAJA SĄ PUSTE ! ALBO SĄ JAJAMI KTÓRE PŁODZĄ „WAMPIRY ” PARAFRAZUJĄC —– PANIE MICHALE LARUM GRAJĄ A PAN W STAJNI SIĘ ” TRZEPIE ” !

 11. Lorens mówi

  Programy socjalne nie tylko mają sens, nie tylko są potrzebne dla rodzin, ale wspierają także naszą gospodarkę pobudzając konsumpcję. Dziambor niech szuka oszczędności gdzie indziej, np. w MON, który zachowując się jak suweren wydaje budżetowe pieniądze bez żadnej kontroli Sejmu i Senatu. Zakupy zbrojeniowe Błaszczaka są po prostu głupie. Dyplomacja ma większą moc niż 1000 Abramsów.

 12. czarny mówi

  Czytałem na onecie, że Kaczor rozważa możliwość wejścia w koalicję z Konfą, tylko nie z Braunem i Mikke, bo w/g niego oni są opcją prorosyjską.

 13. verizanus mówi

  @ Lorens A dlaczego w MON a nie np w rozbudowanej biurokracji, emeryturach dla ubeków i wynagrodzenia dla pseudoprofesorów na lewackich wydziałach??? Dlaczego nie tam?? ;). Programy socjalne mają sens jak się zabiera tyle w podatkach. Wtedy faktycznie, chociaż jakiś promil tego co władza przeżre mogła by w tych programach odstąpić ;).

 14. Wladca mówi

  Nie bedzie nastepnego Po Pisie rzadu.
  Zadnego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.