39-letnia modelka zmarła po szczepieniu preparatem AstraZeneca: „Dusiłam się, było mi zimno, miałam bóle głowy i mdłości”

Stephanie Dubois/ fot. Instagram
22

We wtorek (25.05.2021) dziennik „Standard” poinformował o śmierci brytyjskiej modelki Stephanie Dubois, która zmarła na Cyprze kilkanaście dni po przyjęciu szczepionki AstraZeneca. Kobieta miała 39-lat i nie cierpiała na żadne schorzenia. Dubois doznała „poważnego epizodu zakrzepowego”, a jej śmierć zostanie zbadana przez Europejską Agencję Leków (EMA), o czym poinformował rzecznik cypryjskiej służby zdrowia Charalambos Charilaou.

Dubois opisywała na Facebooku stan swojego zdrowia po szczepieniu. 4 maja zapowiedziała, że za dwa dni idzie na pierwszą dawkę. 6 maja napisała:  – Dzisiaj miałam szczepienie! Nienawidzę igieł, dzisiaj nie było wyjątku! Każdy, kto mówi, że nic nie czujesz, opowiada bzdury. Nienawidziłam tego. A teraz czuję się okropnie.. pizza i łóżko dla mnie!.

8 maja Dubois poinformowała, że miała „chyba wszystkie skutki uboczne” szczepionki i czuła się fatalnie, ale po 48 godzinach nareszcie czuje się normalnie. Załączyła też film, na którym tańczy.

14 maja zaczął się koszmar. – Gdy się obudziłam, czułam się dobrze, a po godzinie dostałam dreszczy na całym ciele, stawy odmówiły mi posłuszeństwa, dusiłam się, było mi zimno, miałam uporczywy bol głowy i nudności – informowała Dubois. Napisała, że była przekonana, iż zachorowała na Covid. Rodzice zabrali ją na test, ale wynik był negatywny. Po południu Dubois poinformowała, że wynik badania krwi wykazał podwyższony poziom białych krwinek, a lekarze nie potrafili powiedzieć, co jest tego przyczyną. – Może to spóźniona reakcja na moje szczepienie na Covid w zeszłym tygodniu. A może te skutki uboczne wpłynęły na mój system immunologiczny i złapałam coś  przy okazji. Jestem kompletnie wyczerpana, brak mi energii i boli mnie całe ciało i stawy, ale czuję się lepiej niż rano. Ten poranek naprawdę mnie przeraził – napisała Dubois.

Ostatni wpis zamieściła 18 maja. – Koniec już z chorowaniem. Jeszcze kilka testów. Nadal nie lubię igieł – napisała Dubois i zamieściła zdjęcie ręki z krwiakami po ukłuciach od pobierania krwi. Pod tym wpisem zamieszczono dziś znamienny komentarz: „Zastrzyk, którego nigdy nie potrzebowała. Uważajcie na siebie, nie słuchajcie sprzedawców oszukańczych eliksirów”.

Źródło informacji: standard.co.uk, Stephanie Dubois/Facebook

Zobacz też:

EMA uznaje zakrzepicę za NOP po szczepieniu preparatem AstraZeneca, ale nadal zaleca jego stosowanie

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Polka mówi

  W Polsce ponad 70 tysięcy ludzi zmarło dusząc się pod respiratorami, na chorobę, której według, świry, nie ma. Napisaliście artykuł chociaż o jednym takim człowieku, duszącym się pod respiratorem, czy byliście hieny zbyt zajęci waszą propagandą?

  1. niewyszczepiony mówi

   Połóż się pod nim i ty, debilko!

  2. Maciej mówi

   @ „Polka”
   Taki jest skutek wprowadzonej zapaści całej służby zdrowia covidiańską sektą „nowej normalności”. Proceduralne przekupstwo i zastraszanie kwitnie od poziomu całej administracji po lekarskie kieszenie i wprowadzaną segregację sanitarną. Cały internet zawalony jest płatnymi agitkami tej sekty, w tym np. z funduszu Google Digital News Innovation (150 mln euro) finansującego sprzedajne dziennikarstwo, dlatego takich informacji (jak tutaj) tam nie uświadczysz.

   W Polsce z tego funduszu („brid”) korzysta:

   300GOSPODARKA SP. Z O.O.
   302POLITYKA sp. z o.o.
   Agora SA
   Burda Media Poland
   E-Kiosk S.A.
   Edge NPD Sp. z o.o.
   Eurozet Sp. z o.o
   Fratria sp. z o.o.
   Fundacja ePaństwo
   Gazeta Wyborcza
   GLOB360 Sp. z o.o
   Gremi Media S.A.
   Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.
   Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o.
   Grupa RMF Sp. z o.o. Sp. k.
   PBeM Sp. z o.o.
   Piotr Fedorczyk
   PMPG Polskie Media SA
   POLITYKA Sp. z o. o. SKA
   Polska Press Sp. z o.o.
   Stowarzyszenie Gazet Lokalnych
   TVN S.A.
   Webnalist sp. z o.o.
   Wirtualna Polska Media S.A.
   ZPR Media

  3. Człowiek mówi

   To powiedz ile z tych osób nie było leczonych od początku, tylko leżały i czekały aż będą w skraju życia. Dziś już ludzi w wyleczonych w szybki sposób amantadyna czy chloroquinina można w swoim otoczeniu znaleźć wiec pier… ze nie ma czym też można między bajki włożyć. I te demagogiczne 70 tys tez wiemy jak zostało naliczone. Co do szukania hien, to daleko nie patrz, spójrz w lustro

  4. Elżbieta mówi

   Są ludzie, którzy przechorowali zmodyfikowaną grypę w domu. Znam takich. Mieli cięższe objawy, ale przeżyli bez respiratorów i innych takich medykamentów. Myślę, że podstawą tego wirusa była zwykła grypa. Kiedyś leczono ją zwykłymi lekami. Potem wprowadzono szczepienia na grypę, ale to było preludium do covid-19. Szczepienia nie pomagały. Kto miał chorować, to i tak zachorował. Ważna była odporność delikwenta. Wiem, bo przeżyłam to z moją mamą. W mojej rodzinie kilka osób zachorowało na cowida. Myśleli, że to grypa.

  5. Rafał mówi

   Ludzie pod respiratorami umierali na powikłania pokowidowe w postaci zapalenia płuc, bo przez cały okres kwarantanny chory nie mógł skorzystać z normalnego leczenia.

  6. Funek mówi

   Wszędzie tępe teolle. Skąd Masz te dane paniusiu? Skonfrontuję twoje kłamstwa z oficjalnymi danym MZ: okres 4.03.2020-31.13.2020, liczba zgonów na kałwid 5102. Kurtna.

  7. Rebih mówi

   Na pewno nie 70 tysięcy. Może 17 tysięcy, a może 7 tysięcy, a może mniej.

  8. BB mówi

   Nawet szkoda Ciebie komentować świrze covidiański

  9. PPP mówi

   takaś niby oczytana, pyzdo… a nie wiesz w jaki sposób nadzorowane i podawane było powietrze przez te respiratory… i to w dużej mierze wykończyło te parę tysięcy ludzi
   że też ziemia nosi takie okulawione ludzkie stonogi jak ty, niedojebie

  10. Robert mówi

   Ministerstwo Zdrowia informuje – szczepieni umierają dwa razy częściej na covid – 19.. i ciągle szczepią ?!!!

  11. Alm mówi

   Koszerna szMatka.

 2. Boguslaw mówi

  Dobrze napisalas!
  Widac, ze Polka z sercem po wlasciwej stronie, a nie jakiej farbowane ukowsko-chazarskie gowno!

 3. Wojtek mówi

  Pod repsiratorem nikt się nie dusił „Polko”, to propagandowe kłamstwo dla ciemniaków zeby wzbudzać współczucie. Procedura medyczna mówi ze pacjent dostaje rurkę i środki: przeciwbólowe, zwiotczające, usypiające, które same z siebie powodują problemy z oddychaniem i maja przeciwskazania do stosowania w zaburzeniach oddychania. To taka procedura wydłużonej eutanazji…

 4. Rafał mówi

  Oho, troll „matka” zmienił nick na „Polka”……..

 5. Rafał mówi

  A tymczasem w Polsce…. Nie-rząd Żydeusza Parszywieckiego wprowadza nam paszporty covidowe, władze AGH uzależniają powrót na studia od przyjęcia „szczepionki” a „jedyna opozycja patriotyczna”- czyli Konfederacja- siedzi cicho!!! Stara śmierdząca ruska onuca krul kurwin zajmuje się wieszaniem wnuczki głową w dół i udowadnianiem że śmieć foody serwują zdrowe jedzenie oraz walką o prawo gówiarzerii do bezkarnego rozjeżdżania pieszych na chodnikach!!! O prawa Polaków walczy jedna – JEDNA kancelaria prawna ( np złożyli wniosek do prokuratury w sprawie bezprawia na AGH). Takich to mamy „patriotów” w opozycyjnej Konfederacji!!!!!

  1. Rebih mówi

   Chyba jedynym wyjściem dla Ciebie jest założenie własnej partii.

 6. Rafał mówi

  Posty trolli mają się dobrze, posty o trollach – znikają…… Ciekawe!!

 7. Rafał mówi

  Zatem jeszcze raz- troll „matka” zmienił nick na „polka”!!!!!

 8. W K mówi

  Bycie modnym nie zawsze popłaca.

 9. Realista mówi

  Odejdź kłamliwa kreaturo !

 10. Lidia mówi

  „W Polsce ponad 70 tysięcy ludzi zmarło dusząc się pod respiratorami”???
  Chyba ogolnie od poczatku pandemii tyle zmarlo, a wiadomo, ze wliczali wszystkich, których sie dalo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.