TYLKO U NAS! Co z ekshumacją ofiar KL Warschau, które spoczywają pod Muzeum POLIN? Mocna odpowiedź prof. Szwagrzyka [WIDEO]
2 października w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach odbyło się spotkanie z wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Krzysztofem Szwagrzykiem. Dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN przeprowadził wykład na temat poszukiwań ofiar totalitaryzmów w Polsce. Pełną relację-wideo z konferencji opublikujemy w niedzielę (6.10.2019).
PRZECZYTAJ: Żydzi blokują budowę parkingu w Poznaniu ze względu na nieistniejący kirkut
Na zakończenie spotkania, po którym przeprowadziliśmy wywiad z wiceprezesem IPN-u (zostanie opublikowany w sobotę – 5.10.2019), przeznaczono czas na pytania od publiczności. Obecny na konferencji Jacek Międlar zadał pytanie prof. Szwagrzykowi na temat ekshumacji ofiar zamordowanych w KL Warschau, a które dziś znajdują się pod budynkiem polakożerczego Muzeum Polin. Profesor zahaczył także o temat Jedwabnego i zaznaczył, że wokół tej oraz innych spraw narosło wiele mitów, zwanych przez nas „holokaustowymi legendami”.
Poniżej przedstawiamy stenogram z rozmowy z prof. Szwagrzykiem na temat ekshumacji polskich ofiar znajdujących się pod budynkiem Muzeum Polin.
– Jak wyciągam wniosek z tej konferencji, ekshumacja polskich bohaterów, polskich ofiar, w ogóle grób dla każdego Polaka, człowieka to gwarant suwerenności państwa polskiego, personalizmu, człowieczeństwa. Jak w takim razie mamy podejść do sprawy związanej z ofiarami obozu koncentracyjnego KL Warschau. Jak powiedział prof. Bogusław Kopka dla wpolityce.pl pod budynkiem Muzeum Polin, które znane jest z szerzenia antypolonizmu i wmawiania nam, Polakom, że jesteśmy antysemitami, nazistami… Jak mamy rozwiązać problem ekshumacji ciał, które znajdują się pod budynkiem Muzeum Polin? – zapytałem prof. Krzysztofa Szwagrzyka.
– Uwielbiam takie pytania publicznie zadawane [śmiech na sali]. Jako wiceprezes IPN-u, przed kamerą dostaję pytanie kiedy ekshumacje pod Muzeum Polin – odpowiedział profesor.
– Zdaję sobie pytanie, że pytanie jest trudne politycznie i medialnie, ale kto jak nie Profesor z IPN-u…
– Jak odpowiem na to pytanie tak jak bym chciał to jutro nie będę [wiceprezesem IPN – przyp. red.]
– Zatem proszę tak odpowiedzieć, żeby zaspokoić naszą ciekawość, a przede wszystkim żebyśmy mieli jakąś nadzieję, bo jest wiele innych takich miejsc jak to pod budynkiem Muzeum Polin.
– Myślę, że dotknął Pan bardzo ważnego problemu. To jest jedna ze spraw nie rozwiązanych dotychczas. KL Warschau i cała ta historia związana z KL Warschau. Mamy dwa stanowiska. Jedno jest takie: Nigdy nie było żadnego obozu KL Warschau; nie istniało, to jest jakiś wymysł. No i są dokumenty, relacje, które mówią, że było dokładnie odwrotnie. Liczyliśmy na to, że śledztwo przyniesie konkretne ustalenia w tej sprawie, że zostaną pozyskane materiały – jestem przekonany – w Niemczech i wykorzystane właściwie te, które są w Polsce. I tak się niestety nie stało. To jest jedna ze spraw, które nierozwiązywane zaczynają żyć własnym życiem. Możemy powiedzieć KL Warschau, możemy powiedzieć Jedwabne, możemy powiedzieć obława augustowska… Wokół tych spraw będą narastały tylko mity, będą się rodziły kolejne teorie. I myślę, że szanowni państwo, oczekiwania w stosunku do Instytutu Pamięci Narodowej są absolutnie słuszne i zasadne. Jesteśmy instytucją do tego powołaną. I nie chcę żeby to zabrzmiało jako unik, ale mamy w Polsce taką oto sytuację kiedy uznajemy, że nie rozumiemy dlaczego te tematy, a jest ich jeszcze więcej, nie są badane przez polskich naukowców. Gdzie są polskie uczelnie? Dlaczego te tematy są tylko tematami, które są przypisane nam – i słusznie – a teraz próba zmierzenia się z nimi, tymi trudnymi tematami powoduje, że jesteśmy atakowani za to, że robimy to co robimy. Nie zawsze jest to pozytywny skutek, ale tak jest. Tematy niewygodne, tematy, których nikt nie chce nawet ruszać. Kiedy próbujemy to uczynić wtedy jesteśmy odsądzani od czci i wiary za to, że jesteśmy rzekomo instytucją polityczną działającą na zlecenie polityczne, a pracuje w niej wielu ludzi, którzy mają jakieś antysemickie poglądy.
Zapis prelekcji prof. Krzysztofa Szwagrzyka i wywiad z profesorem zostaną udostępnione w sobotę (5.10.2019) oraz w niedzielę (6.10.2019) na wPrawo.pl oraz http://cda.pl/Jacek_Miedlar.
Przeczytaj:
„Deep state” w Polsce/POJLIN tworzyli od 1944 roku zydzi [podobnie jest w USA!] i to oni decydują, co można robić i kto jest anty-semitą! „Sory! Taki mamy [teraz] klimat”!
A Kaczyński i jego rzekomi przeciwnicy z całego antypolskiego lewactwa, ręka w rękę, bronią żydostwa jak niepodległości. Dopóki okrągły stół działa, dopóty nie będzie silnej Polski. Nie mamy uczelni z polskimi profesorami, nie mamy polskich mediów, mamy tylko nielicznych, którzy coś robią. Jak Pan Międlar, czy jak Pan Szwagrzyk. Nierząd śpi, albo działa w imię obcych, niepolskich interesów, totalne lewactwo oficjalnie i bezkarnie, działa na szkodę Polski. Musimy się obudzić i dać kopa popis-owi. W wyborach zagłosować na Konfederatów, choć nie muszą się nam wydawać idealni.
Nie głosujmy na Korwina!!!
Jacek jak sie dobrze przyjrzysz to znajdziesz sie na klipie konfederacji
Co z ekshumacją pod Muzeum Polin ? Odpowiada prof. Szwagrzyk. | forumdlazycia tradycji katolickiej
,,Piniędzy po prostu nie ma i nie będzie,,
Glosujmy wlasnie na Konfederacje