Żydzi złożyli skargę na Wiadomości TVP. Chodzi o materiał dotyczący Jedwabnego i roszczeń żydowskich

Wiadomości TVP/ fot. screen
10

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz AJC Central Europe złożyli skargę do Rady Mediów Narodowych w związku z materiałem dotyczącym roszczeń żydowskich wyemitowanym przez Wiadomości TVP. Chodzi o przytoczenie wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego dotyczącej mordu w Jedwabnem oraz tzw. pogromu kieleckiego i połączenie jej z informacją na temat odszkodowań, których od Polski domagają się  „niektóre organizacje żydowskie”.

Zdaniem autorów skargi materiał Wiadomości TVP „narusza zasady Karty Etycznej Mediów, w szczególności: zasadę prawdy, zasadę obiektywizmu, zasadę szacunku i tolerancji oraz zasadę wolności i odpowiedzialności”. W skardze stwierdzono, że materiał wywołuje „przekonanie o rzekomo wrogo nastawionych do Polski organizacjach żydowskich, które mogą działać w porozumieniu z historykiem rozpowszechniającym kontrowersyjne tezy na temat wojennych relacji polsko-żydowskich oraz wpływać na przyszłe decyzje jednego z kandydatów na prezydenta w wypadku ew. jego zwycięstwa w wyborach”.
KUP KOSZULKĘ “NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co tak rozsierdziło Żydów w programie informacyjnym TVP? W materiale wskazano na niemieckie sprawstwo zbrodni na Żydach, a jako ilustrację „wiarygodności” Jana T. Grossa przytoczono jego tezę, jakoby „Polacy podczas II wojny światowej zamordowali więcej Żydów niż Niemców”. Według autorów skargi teza ta jest kontrowersyjna, więc przywołanie jej było niewłaściwe. Należało natomiast poinformować widzów, że Polacy zamordowali Żydów w Jedwabnem i Kielcach. Według skarżących materiał Wiadomości „prowadzi do błędnego wniosku, że odpowiedzialność Polaków za te zbrodnie można kwestionować”.

Uderz w stół, a nożyce natychmiast się odzywają. Każda sugestia, że masakra w Jedwabnem została dokonana przez Niemców, wywołuje histeryczną reakcję środowisk żydowskich, które natychmiast powołują się na wyniki śledztwa IPN wskazujące na polskie sprawstwo. Ale Żydzi nie raczą już napisać o tym, że śledztwo było prowadzone w sposób niewłaściwy, ponieważ nie przeprowadzono podstawowej czynności w sprawie, czyli ekshumacji ofiar. Gdy podczas prac archeologicznych w 2001 roku pojawiły się dowody na sprawstwo niemieckie, Żydzi doprowadzili do przerwania prac. Zrobił to m.in. podpisany pod skargą rabin Schudrich. Teraz podnosi larum, ponieważ w Wiadomościach TVP ukazuje się materiał sugerujący, że zbrodnia w Jedwabnem była zbrodnią niemiecką. Szkoda, że Schudrich nie potrafi stanąć w prawdzie i przyznać, że posłużył się kłamstwem, aby nie dopuścić do ekshumacji. Dziś blokuje ekshumację żydowskich ofiar niemieckich zbrodni w Wiźnie. A Jedwabne zaczęło się w Wiźnie i są na to dowody!

Zobacz też:

Odnaleźli szczątki ofiar niemieckiego mordu w Wiźnie. Nęka ich Żydowska Komisja Śledcza. Kto chce zastraszyć członków Stowarzyszenia Wizna 1939? [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Moim zdaniem to wyjątkowo perfidna i przebiegła medialna ustawka. Jeden gorszy od drugiego, a wszystkie nitki idą do tego samego źródełka Syjonu.

 2. Zbigniew mówi

  Klamstwo o Wiznie.
  Klamstwo o Jedwabnem.
  Klamstwo, ze Polacy zabijali a nie ze byli masowo mordowani.
  Klamstwo ze kazdy zyd przed wojna mial w Polsce majatek 100 tys $ srednio.
  Klamstwo o ilosci ofiar zydowskich.

  Jedynie to ze mozna Polske rabowac, bo wyborcy sa leniwi i glupi (mozg jest odzywiany jako ostatni), jest prawda – “Polska jest skarbnica zydowska”

  1. Zbigniew mówi

   Rabunek jest jakby wypadkowa tych klamstw – klamstwa legalizuja rabunek

  2. PiotrG mówi

   Prawie w każdym języku europejskim są słowa obcego pochodzenia które związane sa z kultura zydowska lub niemiecka, co w aspekcie powiazan słowotwórczych idysz z niemiecki mogą być bardzo spójne. Dla przykładu w angielskim jest taki czasownik to jew co można by porównać , choc moze nie do końca , ze slowem, “oszwabic”, a mozna by to słowo tłumaczyć handlem z ludźmi prymitywnymi, ktorym dawano , ku ich zadowoleniu , nic nie warte błyskotki za towary wielkiej wartości. No cóż cała ta szopka zmierza ku temu by Polacy w oczach całego świata byli przekonani i zadowoleni z płacenia Żydom $330 milionów. Wystarczy przekonać głupi i niedouczony naród następnych pokoleń by przyjęli ten haracz za dobrą monetę. A tak apropo monety to był w Polsce przysłowiowy zły szeląg i mało kto sobie zdaje sprawę, że nazwa ta pochodzi od żydowskiego pozdrowienia “shalom”. Nie wątpię, że Polacy będą płacić i że w różnych daninach, typu Muzeum Polin i inne muzea , czy innych milionowych składkach na kirkuty (zamieniane później z zyskiem na supermarkety) czy dotacji na organizacje żydowskie ciągle wymagające polskich pieniędzy, juz placa, o czym oczywiście nie są informowani przez rząd szastający pieniędzmi Polaków. Jest takie stare “życzenie” żydowskie dołączone w niepewnych transakcjach : “niech ci będzie na grobowa koszule”. Ciekaw jestem czy by przyjęli pieniądze z tym jakże miłym pozdrowieniem na każdym wekslu im przekazanym.

 3. Zbigniew mówi

  Ruszyla sie tez sprawa gangsterow urzedniczych – moze tak zakoncza sie falszywe oskarzenia wobec pana Jacka?

  “Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wśród zatrzymanych są inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji.

  Podejrzanym zarzuca się m.in. przestępstwa urzędnicze tj. nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko środowisku.

  Prokurator po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.””

  https://wgospodarce.pl/informacje/82574-siedem-osob-zatrzymanych-w-zwiazku-z-budowa-zamku-w-stobnicy

 4. szalom mówi

  a w cholerę z tymi szachrajami…..nawet własne dzieci na wozy wrzucali a w Kielcach grupie swoich “kibucników” pokazali skąd im wyrastają nogi gdy ci oświadczyli, że na wojnę z Arabami nie jadą a uprawiać ziemi w kibucu też nie zamierzają

 5. Hammurabi mówi

  Joseph Goebbels powiedział: “Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”. Powiedział również: “Największą przyjemność sprawia mi poznawanie prawdy”… Oczywiście TAKIEJ “prawdy”.
  Właśnie mamy do czynienia z taką “prawdą”. Kłamstwo powtarzane bezkarnie przez wiele lat w świecie stało się właśnie “prawdą”. To nic, że to “gówno prowda” jak pisał ks. Józef Tischner w swojej “Filozofii po góralsku”, stopniując “prowdy”.
  Ciągłe ustępowanie Żydom w temacie ich opowieści tworzonych na potrzeby geszeftu już się mści. Najgorsze jest w tym wszystkim całkowite zakrycie, wyciszenie zbrodni, których masowo dopuszczali się Żydzi na Polakach po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku i później
  Skoro ja, zwykły szary człowieczyna o tym wiem, to co dopiero warszawskie “wykształciuchy”? Wiedzą, wiedzą ale nie powiedzą? “Wizje Grossa i majaki Schudricha maja być jedyną godną szacunku i uwielbienia wykładnia prawdy?
  Własnie w świetle powyższego, dla dobra Polski należy natychmiast wznowić z pełnym szacunkiem dla zmarłych i z najwyższym możliwym poziomem profesjonalizmu, ekshumacje w Jedwabnem i wszędzie tam, gdzie doszło do jakichkolwiek nieścisłości w ocenie wydarzeń nawet jeśli naczelny rabin polski (przymiotnik) będzie w pustym geście rozdzierał szaty.
  Tak… “Należy”… Tylko kto w “polskim” rządzie podejmie taka decyzję? Bo jeśli chodzi o IPN, to wiadomo, że uczyni wszystko, by utrudnić takie działania.

 6. Flex mówi

  Swego czasu przeczytałem “Miłość w czasach zagłady” i “Marlene” niejakiej Hani Munzer. Znaczna część ich akcji działa się w okupowanej Polsce. Ale byli tam bohaterowie konspirujący przeciw okupantowi jak np. szewc Jakub Wanda, czy walczący w partyzantce niejaki Jakub Cukierman! Znaczącej wzmianki o polskim ruchu oporu tam nie znalazłem. Dodajmy do tego fakt, że na Zachodzie Powstanie warszawskie jest utożsamiane z Powstaniem Żydów w Getcie, a nie zrywem polskiej ludności Warszawy. Nie ma się czemu dziwić, skoro opanowany przez starozakonnych rynek wydawniczy i przemysł filmowy karmi swych odbiorców takimi bredniami jak ww., a zasługi ratowania Żydów przypisuje Schindlerom czy innym bohaterskim Niemcom. Obawiam się, że nasza najsłuszniejsza prawda i racja ma nikłe szanse w starciu z tą machiną o ogromnych zasięgach, wpływach i oczywiście pieniądzach. Jeszcze po tym co odstawił PIS z nowelizacją Ustawy o IPN ciężko oczekiwać szacunku i uznania dla polskich racji na forum międzynarodowym. Dużo mniejsze kraje jak np. Węgry mają polityków, dzięki którym zachowują dumę, honor i godność narodową. Polską może bezkarnie pomiatać i wtrącać się do jej polityki kto chce. Smutne to i niestety nie widać w najbliższym czasie perspektyw poprawy.

 7. chrysler mówi

  od kiedy to Polska ma Naczelnego Rabina ? może być Naczelny Rabin Żydowski w Polsce

 8. MACIEJ mówi

  W skardze stwierdzono, że materiał wywołuje „przekonanie o rzekomo wrogo nastawionych do Polski organizacjach żydowskich, które mogą działać w porozumieniu z historykiem rozpowszechniającym kontrowersyjne tezy na temat wojennych relacji polsko-żydowskich”.

  Ale jajca.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.