Żydzi żądają odszkodowania od belgijskich kolei za wywózki do Auschwitz

Auschwitz / fot. youtube
3
SKLEP-WPRAWO.PL

Żydzi domagają się wypłaty odszkodowań od belgijskich kolei za wywózki do Auschwitz. Z Mechelen pod Brukselą do Auschwitz miało trafić ponad 25 tys. Żydów. – Powinni tak jak inni uznać swoją winę i przyznać się, że brali udział w tym, co się działo, że się nie sprzeciwili, nie powiedzieli: „nie ruszajcie ich” – mówi w rozmowie z Polsat News Regina Sluszny, była pracownica Jad Waszem.

Koleje odmawiają wypłaty odszkodowania, ponieważ nie ma żadnych dowodów na to, że wiedziały, iż Żydzi są wywożeni na śmierć. Argumentem strony żydowskiej jest rzekomy antysemityzm ówczesnego dyrektora kolei, o którym Lawrence Schram, historyk w Centrum Pamięci o Holokauście „Koszary Dossin”, mówi: To był człowiek nowego porządku, znany z antysemityzmu, ksenofobii. Sprawował wówczas władzę na kolei, więc mógł się sprzeciwić, ale gdy wreszcie chciał to zrobić, to było już za późno.

Jakich kwot domagają się Żydzi? – Mówimy pewnie o jakichś 2-3 milionach za deportację 5 tys. ludzi. Nie odnajdziemy każdej rodziny, której się należą. Moglibyśmy wraz z belgijskim rządem przeznaczyć je na naukę o Holokauście albo dla tych, którzy go przeżyli, a teraz na starość nie mogą sobie pozwolić nawet na odpowiednią opieką medyczną – wyjaśnia Michael Freilich, redaktor naczelny „Joods Actueel’.

Odszkodowanie za wywózki do Auschwitz wypłaciły już Żydom koleje francuskie i holenderskie.

Źródło informacji i cytatów: wpolityce.pl, Polsat News

Przeczytaj też:

Polska spełnia żydowskie żądanie. Nie będzie ekshumacji w Treblince!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Egipt jeszcze nie wie,że woda była za zimna,choć robił co w jego mocy,żeby uchodźców nie umoczyć

 2. Rens mówi

  Kompletnie się żydkom we łbach przewraca! Ciekawe, co jeszcze wymyślą!

  1. Najlepszy Tomasz mówi

   Judische Ghetto Polizei. Mówi wam to coś? Najgorsze żydowskie qrwy zaganiające nas Polaków i swoich do pociągów na pewną śmierć. Gdzie nasze odszkodowania? Antysemityzm? Ale my nie mamy problemu do Arabów tylko do Hazarów. Fotokopie IPN powinny trafić do sieci. Niech Świat wie, że ten malarz nie był aż taki zły. Są gorsi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.