Żydzi wyrzucili Żydów z synagogi w Krakowie. Wyrzuceni mówią o „nazistach”

synagoga Ajzyka w Krakowie/ fot. Wikipedia
20

Tego jeszcze nie grali! W ramach odradzania się życia żydowskiego w Polsce doczekaliśmy się spektaklu pt. Żydzi wyrzucają Żydów z synagogi. Miejsce akcji to synagoga Ajzyka w Krakowie. Adwersarze, którzy skoczyli sobie do gardeł, to właściciel budynku, czyli krakowska Gmina Wyznaniowa Żydowska i dzierżawca synagogi, czyli sekta Chabad Lubawicz. Awantura jest nie byle jaka, a sprawa wygląda na rozwojową, więc radzę udać się po popcorn zanim przejdziecie do opisu tej żydowskiej awantury.

Gotowi? A więc przechodzimy do szczegółów. Podpisana w 2008 roku umowa dzierżawy synagogi wygasła w 2018 roku, ale Chabad Lubawicz stoi na stanowisku, że umowa została automatycznie przedłużona na kolejne 10 lat. Z kolei GWŻ twierdzi, że o żadnym przedłużaniu mowy nie ma, a do tego synagoga została zdewastowana przez najemcę. W ramach wykurzenia Chabadu z budynku synagogi GWŻ podniosła czynsz oraz odcięła prąd i wodę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Dziś rano (01.07.2019) doszło do eskalacji sporu. Na polecenie GWŻ synagogę zajęli pracownicy firmy ochroniarskiej. Zamknęli budynek, na bramie wywiesili tabliczki z napisami „Teren prywatny” i „Zakaz wstępu”. (…) Przedstawiciele Chabad Lubawicz Kraków wezwali policję. Jak relacjonowała chasydka ze Stanów Zjednoczonych, przed budynkiem zgromadzili się ludzie, którzy przyszli do synagogi na szachrit” – informuje portal jewish.pl.

Nigdy nie sądziłem, że zobaczę Żydów wyrzucających innych Żydów z synagogi, lecz dziś zaplombowali drzwi, przypominając nam wszystkim czas, kiedy naziści sięgnęli po władzę” – napisał na portalu The Times of Israel związany z JCC Kraków rabin Avi Baumol.„Było to szczególnie przykre dla ocalałego z Zagłady 90-letniego Dowa Landaua. Wyrzucono go z synagogi, wewnątrz zamknięto jego talit i tefilin. Płakał i zarzucał ochroniarzom, że doświadczył tego samego 77 lat temu, za sprawą niemieckich strażników”.

Jeden z gości synagogi stwierdził, że „krakowska gmina, która troszczy się przede wszystkim o pieniądze, postanowiła wyrzucić Chabad i zamknąć synagogę”. Dodał, że GWŻ planuje przekształcenie synagogi na koszerną restaurację.

Z kolei krakowska Gmina Wyznaniowa Żydowska poinformowała w swoim oświadczeniu, że bez jej wiedzy i zgody w budynku synagogi „podjęte zostały czynności, które zagrażają jej bezpieczeństwu i grożą jej zniszczeniem”.

„Z uwagi na fakt, że jako właściciel Synagogi, który zobowiązany jest do zachowania jej w należytym stanie, zaobserwowaliśmy ewidentne działania naruszające jej substancje (wybite okna), ingerencję w jej strukturę i bezpieczeństwo (wyprute ściany, nielegalne podłączenie źródeł dużej mocy poza systemem elektrycznym, bez zgody Gminy i zezwolenia zakładu energetycznego), a także pogarszający się stan nieruchomości wymagający pilnej interwencji (zagrzybione ściany) podjęliśmy decyzję o przywróceniu stanu zgodnego z prawem, wyeliminowaniu zagrożeń i rozpoczęciu remontu obiektu. Dodatkowo ujawnione zostały inne okoliczności, które stanowić będą podstawę zawiadomienia odpowiednich służb” – czytamy w oświadczeniu GWŻ.

W sprawę gotów jest zaangażować się trzeci podmiot, czyli Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, którego przewodnicząca, Monika Krawczyk, zadeklarowała, że ZGWŻ chętnie podejmie się mediacji, ponieważ „zawsze najlepszy jest kompromis”.

Informacja o żydowsko-żydowskiej awanturze sprawiła mi niezły ubaw. Dlaczego? Dlatego, że obrazek Żydów biorących się za łby i wyzywających się od nazistów powinien uświadomić wszystkim filosemitom i dwużydzianom polskim, że serwowany nam ckliwy obrazek Żydów jest po prostu nieprawdziwy. I jeszcze jedna ważna rzecz. Komentujący tę awanturę rabin Avi Baumol napisał o Żydach, a nie o Polakach żydowskiego pochodzenia. Gdy ja piszę, że Żydzi to Żydzi, a nie Polacy, jestem oskarżana o antysemityzm. Czy rabin Baumol też jest antysemitą?

Źródło informacji i cytatów: jewish.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS u Roli: Żydzi chcą od Polski 400 mln zł rocznie na walkę z antysemityzmem [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. A.K.WALCZY mówi

  NIECH ZYDZI-ZYDOM ZGOTUJA TEN SAM LOS CO NAM POLAKOM…CHCA ZGOTOWAC…..BEDZIE WIECEJ KOSZERNEJ….ZUPKI

  1. robert mówi

   Żyd Michał Bilewicz: „… W Polsce to my jesteśmy gospodarzami.”

  2. Jt mówi

   Hahaha niezła historia na film komediowy

  3. piotr mówi

   forumdlazycia tradycji katolickiej Ambasador Baliński u Roli: Polska już spłaca roszczenia ws. 447?

 2. Robert mówi

  Przyszli na szachrit a otrzymali szach mat.Jaki piękny ten ich świat tylko czarne białe,najpierw najgorliwiej w świecie oddają cześć Bogu by po chwili z synagogi zrobić magazyn ruskich pierogów,jak za Jezusa,tyle że ruskich nie było, tylko leniwe

 3. piotr mówi

  forumdlazycia tradycji katolickiej – 1- Rosja uzasadnia stalinowską politykę rzekomą walką z antysemityzmem w Europie. 2- Żydowska organizacja wybiła złotą monetę na cześć Trumpa.

 4. piotr mówi

  wolna-polska.pl 1- Chabad Lubavitch – najzwyklejszy faszyzm… 2- Tajemnica ,,Tanji” lub co ukrywają mędrcy Syjonu.

 5. Mari mówi

  To już było w 1968. Wtedy też Żydzi wyrzucali Żydów – z Polski. Ciekawe, czy i tym razem prezydent przeprosi Żydów? Bo wypadałoby.

  1. Łukasz mówi

   Trafnie

 6. Gość1 mówi

  Cały nazizm to ASZKE-NAZI. (NAZI – Nazizm). Żydostwo chazarskie. To od nich wziął się nazizm. Niemcy to żydzi aszkenazyjscy czego dowodem jest jęzor JIdisz, złożony z jęzora niemieckiego i hebrajskiego.

 7. z-k mówi

  Spokojnie. Będzie jak z żydowskim teatrem w Warszawie. Żydzi ich wyrzucili bo atrakcyjny teren zrodzi prawdziwy geszeft ale zaraz Macierewicz oddał im salę teatralną klubu wojskowego a bufetowa wyszykowała nowy teatr. Goje zbudują synagogę jednym i drugim a co będzie w synagodze Ajzyka …. to to gojów zakichany interes.

 8. ikss67 mówi

  Co w tym dziwnego? Amerykańscy „żydzi” sponsorowali holocaust. Żydowscy policjanci zaganiali swoich ziomków na wywózkę do krematoriów, więc z tej perspektywy patrząc awantura o kupę cegieł to właściwie burza w szklance pejsachówki. Walczą zaciekle, może grunt ma pójść na deweloperkę?

 9. Marianna mówi

  Marianna do Mari: Szanowna Pani sluszne spostrzezenie o tych prezydenckich przeprosinach. Ciesze sie ze, jednak sa jeszcze myslacy ludzie w Polsce ale dobrze byloby aby caly narod sie obudzil!

  A ikea powinna byc bojkotowana!!! Pozdrawiam i Czolem Wielkiej Polsce.

 10. Rins mówi

  Powinni się pozabijać nawzajem he he 🙂

 11. liz mówi

  tak samo robili ZYDZI ZYDOM w czasie wojny=sprzedawali jedni drugich a pozniej Polakow o to oskarzyli zeby wyludzac pieniadz.Tych niewinnych Zydow Polacy bronili i zawsze beda bronic.Liz

 12. jacuś mówi

  Pani Kasia jak zwykle w znakomitej formie….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.