Żydzi wskazali nowego dyrektora muzeum Polin. Minister Gliński zaakceptował kandydaturę

nowy dyrektor muzeum Polin, Zygmunt Stępiński/ fot. screen
4

Prof. Dariusz Stola nie będzie dyrektorem Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Stanowisko obejmie jego dotychczasowy zastępca i p/o dyrektora Zygmunt Stępiński. Kandydaturę Stępińskiego wysunęły środowiska żydowskie. W piątek (14.02.2020) Ministerstwo Kultury zapowiedziało powołanie Stępińskiego na trzyletnią kadencję. Tym samym muzeum Polin pozostaje w rękach osoby blisko związanej ze Stolą, a minister Gliński zaprzepaścił szansę na oddanie tej placówki pod inny zarząd.

ZOBACZ: Dariusz Stola wycofuje się z walki o stanowisko dyrektora muzeum Polin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stępiński został wybrany jako kandydat na stanowisko dyrektora podczas spotkania zorganizowanego w środę (12.02.2020) przez przewodniczącego Stowarzyszenia ŻIH Piotra Wiślickiego. W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli środowisk żydowskich, w tym z zagranicy. Dotychczasowego p/o dyrektora poparli m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego Paweł Śpiewak, Lesław Piszewski reprezentujący Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie, Sebastian Rejak z AJC Central Europe oraz przewodniczący rady muzeum Polin Marian Turski. Dwa dni później Stowarzyszenie ŻIH i miasto Warszawa, jako dwa podmioty współprowadzące placówkę, wskazały kandydaturę Stępińskiego – informuje OKO.press.

Mój komentarz: Minister Gliński zaprzepaścił szansę na wyrwanie muzeum z rąk środowiska kreującego antypolski przekaz propagandowy obecny w tej placówce. Kadencja Stępińskiego jako pełniącego obowiązki dyrektora upływa 22 lutego. Następnego dnia szef MKiDN mógł powołać innego p/o dyrektora wybranego według własnego uznania. Niestety, ugiął się przed żądaniami środowisk żydowskich i mianuje kandydata wskazanego przez Żydów. Można obstawiać w ciemno, że w muzeum Polin nie zmieni się nic.

Źródło informacji: OKO.press

Zobacz też:

Katarzyna TS: POLIN i Agora zwolnione z siódmego przykazania?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Marcin mówi

    Min Gliński na pewno nie ma pozycji stojącej w kontaktach z Żydami

  2. Kresowiak mówi

    Lesław Piszewski opluwał Polaków, to sekta Bnai Brith. AJC to lewactwo, które uwielbił i całował po nogach, a jakże Juda, startująca marionetka icków. Sam projekt muzeum hżp jest konstrukcją prawną i pomysłem Lecha Kaczyńskiego. Gdzie pamięć o Ludobójstwie na Wołyniu, gdzie pamięć o Polakach zabitych przez szwabów i sowietów? Gdzie pamięć o KL Warschau? Nie ma. To jest fatalny obraz polityki historycznej, a raczej jej braku. Za to winę ponosi pis…

  3. piotr mówi

    ZWYCIĘSTWO ŻYDÓW – W. Gruszecki. | gazetawarszawska.com

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.