„Żydzi i Polacy, spie*dalajcie”. Ukraińska odpowiedź na list ambasadorów RP i Izraela ws. gloryfikacji Bandery

wpis Ukrainki obrażający Polaków i Żydów/ fot. screen
7

Na Ukrainie w najlepsze trwa budowanie kultu zbrodniarzy i ludobójców odpowiedzialnych za mordy na Polakach i Żydach. W odpowiedzi na te działania ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki i ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion wystosowali oświadczenie potępiające gloryfikację banderyzmu.

ZOBACZ: Oświadczenie ambasad RP i Izraela na Ukrainie ws. gloryfikacji ukraińskich polakożerców i nazistów, w tym Stepana Bandery

Do oświadczenia ambasadorów RP i Izraela odniosła się główna specjalistka wydziału polityki informacyjnej Lwowskiej Rady Miejskiej, Sofija Semczyszyn. – Żydzi i Polacy, spie*dalajcie daleko – napisała Semczyszyn na Facebooku komentując artykuł informujący o oświadczeniu ambasadorów. Na wpis Semczyszyn zwrócił uwagę Eduard Doliński, szef Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego i opublikował go na Twitterze z angielskim tłumaczeniem.

Semczyszyn to córka Iryny Farion, działaczki neobanderowskiej partii Swoboda gloryfikującej Banderę i zbrodniczą OUN-UPA. Farion jest docentem Wydziału Języka Ukraińskiego Politechniki Lwowskiej. Jako studentka była członkiem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. W 2005 roku została członkiem Swobody, z ramienia której w 2012 roku została wybrana do parlamentu z okręgu wyborczego w obwodzie lwowskim.

Źródło informacji: Facebook, Twitter

Przeczytaj i obejrzyj:

[WIDEO] Oświadczenie ambasad RP i Izraela na Ukrainie ws. gloryfikacji ukraińskich polakożerców i nazistów w tym Stepana Bandery

SKANDAL! Ukraina: przez Kijów maszerowali Banderowcy w 111 rocznicę urodzin zbrodniarza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Gdyby nie niegdyś Polski Lwów to nie mieli by tam uniwersytetu bo chyba nie był im wcześniej potrzebny. Powinniśmy w Polsce wyłowić za pomocą służb wszystkich popierających neobanderyzm -ukraińców i wysłać ich do siebie(diabła).

  1. Krzysztof mówi

   Już kiedyś , prosiłem cię ,żebyś odczepił się od mojego nicka , prosiłem też ,żebyś go zmienił lub dodał cyfrę .

 2. edrtfgyjiopk mówi

  ukrainę powinna wchłonąć Rosja, to nie kraj tylko odłam ruskich dziadów
  poszli won z POLSKI, chamy

 3. Tomasz mówi

  Nie ma zgody na gloryfikację ludobójstwa i zbrodni popełnionych pod dyktat bandyty bandery. To Zwykły bandyta który pośmiertnie powinien zostać potępiony. Nikt nie powinien go czcić ani nazywać go inaczej jak zwykły zwyrodnialec. Skoro Ukraińcy tak do tego podchodzą niech sami sobie radzą a nie proszą i na kolanach błagają o pomoc w sprawach polityki zagranicznej. Od zawsze wiadomo że to fałszywy naród dlatego Stalin tak się z nimi rozprawił pod koniec II wojny światowej.

 4. IREK mówi

  NIECHBY W POLSCE KTOŚ POWIEDZIAŁ ” żydzi i ukraińcy spier*lajcie daleko” – ALEŻ BYŁBY KWIK W AGENTURALNYCH MWDIACH…..

 5. Krzysztof, mówi

  Ukraińcy , jako naród ????? Noooo Nieee !!!! To zlepek “ludzi” których łączy kilka słów np: HROSZY, HRYWNA, BABŁO, ZIELONKA, BABKI, JEWRO, CHACHLACKIE ZLOTY, UKRAŚĆ, ZWAROWAT, SPIZDZIT, SWISNUT, STASZCZIT, PRITULIT. oto na stwierdzenie: “jesteście złodziejami i bandytami!” Mają odpowiedź: “A NASZE PIEŚNI DUŻO DOBRE !!!!!!” Haha !!!!! Rozliczenia między firmami i zwykłymi banderowcami : nie oddasz ?? to podpalę, podżagnu, spalu, zajebu, podkinu granata, “Zbiorowisko” ZAWZIĘTYCH, ZAWISTNYCH, ZŁOŚLIWYCH, UPARTYCH, !!! Oprócz wielkich koncernów ŻADNA OBCA FIRMA NIE MA 1% PEWNOŚCI ŻE UTRZYMA SIĘ na TERYTORIUM dawnej Polski i Rosji (między narodowa nazwa: “UA”

 6. W K mówi

  Za karę wysłać wszystkich Ukraińców z Polski do Izraela. Lepiej stosować w Polsce prawo imigracyjne Arabii Saudyjskiej wobec Azjatów niż tolerować w Polsce pobyt Ukraińców i przechodzić do porządku dziennego nad pochwałą ludobójstwa na Polakach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.