Żydowski socjolog chwali Hołownię i atakuje Andrzeja Dudę. „Nie jest prezydentem Polski!”

Paweł Śpiewak/ fot. screen
19

Paweł Śpiewak, profesor socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego zaatakował Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W rozmowie z dziennikiem Polska the Times stwierdził, że Duda nie jest prezydentem Polski tylko PiS-u, uznał, że wszyscy są nim rozczarowani, a Szymona Hołownię pochwalił za „silną osobowość”.

Dudą wszyscy są rozczarowani. Zarówno powierzchownością, umiejętnością poruszania się po świecie, jak i jego brakiem samodzielności politycznej. Bardzo rozczarował swoją zależnością od obozu politycznego – w rozmowie z Polska the Times stwierdził Paweł Śpiewak i dodał, że na urząd prezydenta wystawiani są politycy z drugiego rzędu. – Może wyjątkiem był Aleksander Kwaśniewski. Bo jednak prezydent powinien mieć poglądy oraz choć częściowo być niezależny od własnego obozu politycznego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdaniem śpiewaka Duda nie jest prezydentem Polski, tylko prezydentem PiS-u. Jest tak uległy Kaczyńskiemu, że bardziej chyba się nie da. Choćby podpis pod „ustawą kagańcową”. Mógł ją wrzucić do Trybunału Konstytucyjnego, ale on ją po prostu zaakceptował. 

Żydowski socjolog poparł tezę swojego rozmówcy, który stwierdził, że gdyby Hołownia był kandydatem na prezydenta z ramienia Platformy Obywatelskiej, Duda przegrałby w wyścigu o reelekcję. – Dlatego te wybory prezydenckie są bardzo ważne dla Platformy. Jeśli nie pokaże w nich nowej jakości, elektorat od tej partii zacznie odpływać. Decydująca będzie druga tura. Ale też mam nadzieję, że pojawienie się nowych silnych osobowości – takich jak Hołownia – wytworzy nową jakość polityczną. Ale to muszą być osoby z zapleczem eksperckim. Nie tacy kandydaci jak Robert Biedroń, który jest współczesnym odpowiednikiem bohatera filmu „Wodzirej”. Jak w ogóle można było kogoś takiego wystawić? On się tylko umie uśmiechać, to wszystko.

Źródła cytatów: Polska the Times

Przeczytaj:

Odmęty szaleństwa! Paweł Śpiewak o Konfederacji: „ugrupowanie czysto antysemickie”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. j-da mówi

  Jeśli Śpiewak tak mówi to niech się wam zapali czerwone światełko. A kysz siło nieczysta!!!!!

 2. AS mówi

  W swoim czasie na prezydenta Warszawy startowało m.in dwóch kandydatów: jeden to Trzaskowski, drugi Jaki. W „naszych” mediach rozważano, typowano, uzupełniano, porównywano i wady i zalety… Sondowano i wreszcie wybierano, pilnowano, liczono i dodawano. Ogłoszono …
  Nikt nie zauważył że …. jak to mówią na Wschodzie „wsio ryba”.

 3. marju73 mówi

  To jasne że nie jest. Jest prezydentem Polin. Wyjątkowo trzeba się z koczownikiem zgodzić.

 4. Artamator mówi

  Nie jestem fanem PAD ale uważam, że Paweł Śpiewak, profesor socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego winien pójść na zasłużoną emeryturę a co najważniejsze przyjąć chrzest czyli się nawrócić…Z Panem Bogiem i życzę więcej etyki ludzkiej, pokory w swych wystąpieniach, co się odnosi także do wszystkich jego towarzyszy..

 5. Polaka mówi

  Kryteria które stawia kandydatowi na prezydenta Śpiewak najlepiej spełniałby Braun. Hołownia to celebryta nie silna osobowość

 6. Leszek mówi

  To prawda o Kwaśniewskim. Gdy był chory na pewną tropikalną chorobę… był prawdziwy, bo stan chorobowy u każdego chorego nie pozwala udawać kogoś innego.

 7. POPiS out ! mówi

  Kolejna hucpa. Zbliżają się wybory, więc prożydowski-proukraiński PiS jest „atakowany” przez Żydów, Ukraińców itd.

 8. Zbigniew mówi

  Opinia tego czlowieka, przeciez nie glupiego, jest ja wypadek przy pracy , pracy w rabunku Polakow. Dobra praca no nie?

  Ciekawe, ze wszystkie te wypadki laczy:

  „”Dowody za i przeciw manipulacji wypadkami.

  W przypadku zaaranżowanych wypadków drogowych często zdarza się, że osoby biorące udział w wypadku znały się przed wypadkiem lub pochodziły z tej samej grupy kulturowej. gdzie nie mogły wystąpić żadne poważne szkody. Wcześniejsze uszkodzenia są również typowe dla wcześniej ustalonych wypadków. W przypadku zaaranżowanych wypadków drogowych często zdarza się, że osoby biorące udział w wypadku znały się przed wypadkiem lub pochodziły z tej samej grupy kulturowej.””

  Oni uwazaja, ze spowodowalismy szkody na 100 tys $ na jednego zamordowanego przez hitlera.

  To wlasnie jest ciekawe z prawnego punktu widzenia – sadzi sie wg przepisow prawa a nie zwyczajow.

  Nie przyznaja sie, ze byli w Polsce jako przedstwaiciele roznych obywatelstw, np dzisiejszej Ukrainy, Bialorusi, Prus, Niemiec, Danii, Wegier, Holandii, Szwecji a wiec udowaqdniaja, ze sa z jednego kregu interesow.

  Tym samym ich zeznania, postepowanie prawne, medialne jest niewiarygodne i wymaga scislego udowodnienia – rozliczenia.

  Dlatego wymyslili pojecie walki z antysemityzmem, co z prawnego punktu widzenia jest kolejna proba przestepstwa podobna do tworzenia fikcjnych wypadkow drogowych – najpopularniejszego przestepstwa.

  Ciekawe no nie? Sami siebie gotuja.

  1. Zbigniew mówi

   Jako imigranci od wiekow maja znaczna przewage nad miejscowymi, gdyz brak integracji powoduje koncentracje grupy wg wzorow kulturowych – autochtoni sa rozproszeni i pomiedzy nich mozna tworzyc bariery konfliktami np Kluzik Rostowska jeszcze z PIS rozbijala rodziny wrecz masowo za unijne dotacje.

  2. Zbigniew mówi

   Praca podstawowa jest ratunkiem i musi powstac Federacja rozliczajaca dotacje z UE.

 9. DD.MM. mówi

  MAM DOŚC TYCH PASOZYTÓW JAK SPIEWAK! MAM DOŚC! ŻRĄ POLSKI CHLEB, PASOZYTUJĄ NA POLSCE I POLAKACH, NIE TWORZĄ ZADNEJ WARTOSCI DODANEJ A JEDYNIE BIORĄ, BIORĄ I BIORĄ I BIORĄ BEZ OPAMIĘTANIA!!!! BRALI ZARAZ PO WOJNIE CAŁYMI ŁAPSKAMI GDY POLSKA UKRZYZOWANA PRZEZ NIEMEICKICH MORDERCOW LEDWIE Z GRUZÓW SIĘ PODNOSIŁA! BRALI PRZEZ CAŁE 80 LAT PO WOJNIE I DALEJ CHCĄ WIĘCE I WIĘCEJ I WIĘCEJ BRAC, BRAĆ, BRAĆ I BRAĆ NIC W ZAMIAN NIE DAJĄC!!! WIECZNIE DO POLSKI PRZYJEZDZAJĄ, P. DUDA DAJE IM MASOWO PASZPORTY POLSKIE, PONAD DZIESIEĆ TYSIĘCY PASZPORTÓW PRZEZ CZTERY LATA, A IM WIECZNEI MAŁO I MAŁO!!! NAIWNY PAD WYBRANY NA PREZYDENTA POLSKI SAM Z WŁASNEJ WOLI WYBRAŁ PREZYDENTURĘ DLA MNIEJSZOŚCI ETNICZNEJ WROGIEJ POLSCE!!! Z NAMI POLAKAMI NIE MAJĄ ONI NIC WSPOLNEGO, WSZYSTKO NAS DZIELI PRZEZ NICH BO SĄ PASOZYTAMI! TERAZ TEN SSINGER VEL SPIEWAK ZNÓW BREDZI, ZNÓW SIĘ WPIERDZIELA, A PRZECIEZ MA TOTO SWÓJ KRAJ, DLACZEGO TOTO WIECZNIE ZATRUWA LUDZIOM-POLAKOM ZYCIE W POLSCE! NIECHZE TOTO WYJEDZIE I NIE WPIERDZIELA SIĘ W CUDZE, NASZE POLAKOW, ZYCIE!! WON ZA DON ALBO DO IZRAELA! PO CO TOTO PRZYJEZDZA DO POLSKI, DO CUDZEGO KRAJU I JUDZI TUTAJ? PO CO??? NA TO MY POLACY NIE MOZEMY JUZ PATRZEC! PAD CHCE ZOSTAC PREZYDENTEM! JAK ON TO CHCE ZROBIĆ? PRZECIEŻ PRZEGRA Z TYM PO-WSKIM NIEROZGARNIETYM INTELKTUALNIE BABSKIEM, PRZEGRA BO PODDAŁ NAS ESKIMOSOM MY SOBIE TEGO NIE ZYCZYMY!!! JEZELI PAD NIE ZABLOKUJE RAZ NA WIECZNOSC USTAWY 447 TO NIGDY W ZYCIU NIE ZOSTANIE PREZYDENTEM!! PRZEGRA Z TĄ PO-WSKĄ NICOŚCIĄ!!! PAD BARDZO ZALEZY NA PREZYDENTURZE ALE NIC Z TEGO, OSZUKAŁ NAS RAZEM Z KACZYNSKIM W CZASIE KAMPANII WYBORCZEJ TAJĄC NAZWISKO KORNHAUSER A POTEM NIM NAM WYBIJAŁ PO OCZACH, ALE TO NIC, WAZNIEJSZE JEST TO, ZE NIEUSTANNIE ŁASI SIĘ DO WROGÓW POLSKI, DO TWÓRCÓW 447.

 10. Janusz I mówi

  Duda uwielbia żydów, żydzi nie uwielbiają Dudy???!!!

 11. Leszek mówi

  Jaki ten singer szkaradny. A w szkaradnym ciele to i szkaradny duch !!! Une to tylko judzić umieją i wiecznie zdziwieni, że nikt i nigdzie ich nie kocha !!!? Jedźże chłopie, prostaku, do swoich i tam już zostań ! Będziesz szczęśliwy ! A od Polaków i od Polski to się razem z całym plemieniem od….dol ! kwacha chwali bo jak tu stolzmana, swojego, nie chwalić. Zwłaszcza, jak pamiętamy, za debilne przepraszanie za nie nasze zbrodnie, za chlanie wódy i chwianie się nad grobami Polskich Bohaterów, za wsiadanie do bagażnika po pijaku, za afery np. z kupowanie PZU za pieniądze PZU, namawianie do sprzedaży Azotów innemu szkaradnemu. Można by tak pisać i pisać…

  1. Zbigniew mówi

   Popatrzta ludziska jakie to jest proste, latwe i przyjemne!

   Prawicowcy, Polacy z PIS glosuja na Krzysztofa ( Bosaka) i uwalniaja PIS od srodowiska Dudy.

   Pozostaja nadal PISowcami, sa konserwatystami, nic nie musza zmieniac a wrocimy do szczesliwej Polski wylczacej o suwerennosc w UE:

   No popatrzta jakie to proste!

  2. Zbigniew mówi

   Rano wydaje mi sie to nadal bardzo proste.
   Jezeli moi przyjaciele z PIS w tym zydzi lub zwiazani ze srodowiskiem zydow beda chcieli oczyscic PIS ze zlogow wyborczych.
   PIS pokonalo przeciez Tuska z jego srodowiskiem i to 2 razy – jakos wygrywac trzeba a partia polityczna nie jest przeciez samoczyszczacym sie organizmem biologicznym.

   Posmatrim uwidim, juz w Maju – rano wstanie sloneczko, zrobi sie milo, przytulnie, majowkowo – na Wzgorzach Golan bedzie padac, bombami i rakietami – jest radosnie, gdyz utrzymalismy mozliwosc wyboru: jak Macron sprzeda nam bombki odpowiednie to kupimy od niego elektrownie atomowe do produkcji wodoru: bombki zostana w Polsce a elektrownie na Bialorusi – na Kresach.

   Bialorus ma szanse zalac UE wodorem do silnikow za posrednictwem Polski bedacej centrum awantur politycznych tego Globu (tradycyjnie) za ktorym chowa sie Izrael ze swoimi awanturami.

   Ciekawe jest to, ze pragmatycznie wieksze szanse na realizacje dalszego ciagu pomyslu na Hub Gazowy ma Duda i konkurujac z Bosakiem zwieksza swe szanse w Polsce, w UE i na swiecie.

   Ciekawe jest takze to, ze mamy coraz wiecej do sprzedania – ciekawe, globalni nienormalne i dziwne – ktos na te pomysly musial ciezko pracowac

  3. Zbigniew mówi

   Ktos ma zaj….. instynkt rozpoznawania przestrzeni

  4. Zbigniew mówi

   Zabawne i piekne: Krzysiu musi uwazac aby nie wchodzic w droge Dudzie, nie atakowac go a Duda musi publicznie uznac Bosaka za najwiekszego wroga, konkurenta, bo jak nie to zjedza nas totalitarne Chiny wraz z Putinem na deser – Putinowi juz z gory mozna zapewnic ew. Azyl przygotowujac Polske do wytrzymania imigracji – uciekinierow z Rosji. Bogacze tacy jak, lub tak jak Kantor juz powinni do Polski przez USA i Izrael – przynajmniej sie na cos przyda.

 12. Jolanta mówi

  Jak można wystawić Hołownie, przecież to taka palikociarnia, Biedron i cała reszta niewarta 😂

 13. jer mówi

  Ein hundert professoren, Heimat ist verloren. I tyle w temacie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.