Izraelska wystawa fałszuje historię Holokaustu. Pominięto polskich dyplomatów ratujących Żydów przed zagładą

Aleksander Ładoś/ fot. Wikipedia
25

10 marca 2021 roku w Brisbane, w siedzibie parlamentu stanu Queensland, otwarto wystawę poświęconą dyplomatom ratującym Żydów podczas Holokaustu. Wystawa „Beyond Duty” („Ponad obowiązek”) została przygotowana w 2018 roku przez instytut Jad Waszem na zlecenie izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Wystawa w rażący sposób fałszuje historię pomijając polskich dyplomatów zaangażowanych w ratowanie Żydów.

lista dyplomatów ratujących Żydów na wystawie "Beyond Duty"
lista dyplomatów ratujących Żydów na wystawie „Beyond Duty”

 

Ambasador RP w Australii, Michał Kołodziejski, wystosował w tej sprawie list do ambasady Izraela, w którym wskazał, że wystawa „Beyond Duty” przedstawia zafałszowany obraz historii. Gdy uprzednio była prezentowana w Australii w 2020 roku, Kołodziejski zaapelował do ambasady Izraela o umieszczenie informacji o polskich dyplomatach i otrzymał zapewnienie, że zostanie to zrobione. Ambasada Izraela tłumaczyła wtedy, że na wystawie prezentowani są wyłącznie ci dyplomaci, którzy zostali uhonorowani tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Dlatego nie ma informacji o Aleksandrze Ładosiu (na zdj.), a brak wzmianki o Konstantym Rokickim jest efektem tego, że wystawę przygotowano zanim został on uznany za Sprawiedliwego, więc nie ma w tym żadnej złej woli.

– Na pytanie, dlaczego nie ma tam Henryka Sławika czy Jana Karskiego ambasada już nie miała odpowiedzi – powiedział Kołodziejski w rozmowie z PAP. – Minął rok i wystawa znów została zaprezentowana w Australii w dokładnie takim samym kształcie, jak poprzednio – podkreślił.

– O ile rok temu z pewną rezerwą, ale jednak przyjmowałem argument, że to może być efekt zaniedbania czy pomyłki, to teraz już nie ma takich argumentów, zwłaszcza, że jak zapewniali dyplomaci izraelscy, zgłaszali oni tę sprawę do swojego ministerstwa spraw zagranicznych. A choć w samej Australii historia grupy Ładosia jest tematem dość odległym, to akurat ambasadzie izraelskiej jest ona dobrze znana – powiedział ambasador Kołodziejski.

Wystawa „Beyond Duty” to kolejny przykład żydowskiego fałszowania historii w taki sposób, aby opluć Polaków w oczach opinii światowej. Nic nowego! Żydowska „prawda” ma niewiele wspólnego z faktami, a oczernianie Polaków przy pomocy kłamstw ma długą tradycję wśród społeczności żydowskiej. Liczne przykłady takiej postawy znajdziecie w książce Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa” (do nabycia TUTAJ).

Sto lat temu Żydzi opluwali Polskę i Polaków. Teraz robią to samo. Mając pełną świadomość zaangażowania polskich dyplomatów w ratowanie Żydów pokazują na wystawie wszystkich, tylko nie ich. To nie jest pomyłka. To jest działanie z premedytacją, a celem jest dyskredytowanie Polski. Wydźwięk wystawy jest taki, że wszyscy ratowali Żydów, tylko nie Polacy. Żydzi pracują na rzecz wykreowania wizerunku Polaków-katów, więc informacja o Karskim lub grupie Ładosia jest im nie na rękę. Jak podłym trzeba być, żeby w ten sposób pluć na pamięć osób zaangażowanych w pomoc dla mordowanych Żydów!

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Netanjahu dziękuje Paragwajowi za ratowanie Żydów. Nie wie, że to polscy dyplomaci podrabiali paragwajskie paszporty?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Waldemar mówi

  Kogo obchodzą jakieś wystawy Arabów wyznania mojżeszowego ? Lepsza była by wystawa oprawców UBeckich jak Salomon Morel, Helena Wolińska i setki innych, oraz jaką karierę zrobiły wśród niewiernych ich dzieci.

  1. krzysztof mówi

   100%

 3. Bury mówi

  Skoro tak,to nic prostszego,jak pominąć żydów w jakimś tam holokauście
  Nie znam historii zydów,więc mam prawo tak twierdzić

  1. Mariusz mówi

   Czy holokaust to było wybicie Ormian przez Turków czy coś innego ? Z tego co wiem to wśród dziesiątek milionów żydów mieszkających w czasie II WŚ w Kanadzie i USA gdzie jest ta wystawa to żaden żyd nie zginął, a wręcz mieli się bardzo dobrze w przeciwieństwie do Indian i czarnoskórych którzy byli zabijani aż do lat pięćdziesiątych.

  2. Hammurabi mówi

   Jedna uwaga.
   Żydów ogółem przed wybuchem II wojny światowej żyło na Ziemi od 16 do 18 milionów, wliczając w to tych „nieuznawanych” przez żydowskich ortodoksów.
   Sam fakt nieudzielania żadnej pomocy a wręcz jej uniemożliwianie każe zakładać, ze ktoś kogoś złożył w ofierze, bądź użył masowej eksterminacji jako doskonałego narzędzia lub formy moralnego przymusu, nacisku w celu zrealizowania nadrzędnego celu, jakim było powstanie państwa Izrael.
   Wygląda to tak, jakby Żydzi „amerykańscy” świadomie, z rozmysłem wydali wyrok na swoich pobratymców europejskich (niesławne a symboliczne wręcz zawrócenie statku St. Louis z żydowskimi emigrantami, bagatelizowanie informacji o obozach zagłady, raporty Karskiego, Pileckiego…), zwłaszcza na miliony ubogich chałaciarzy, którzy jakoś nie pasowali do wizji którą obecnie realizują, kontynuują z żelazną konsekwencją ich potomkowie.
   Jeśli popatrzeć na dostępne fakty na zimno, to układają się właśnie w taką układankę…

  3. szalom mówi

   Oczywiście. Do 1942 roku płynęły statki z żydowskimi wybrańcami do brytyjskiej Palestyny konwojowane przez Krigsmarine. St. Louis z bogatymi żydami nadzianymi złotem swobodnie wypływał z Niemiec. Mieli z tym złotem płynąć do Palestyny ale chytrze kupili sobie wizy kubańskie to im zarządzający Kubą pobratymcy pokazali skąd im wyrastają nogi. Wiadomości Karskiego i Pileckiego nie były dla żydowskiej finansjery w USA żadną rewelacją a chasydzka biedota była do gazu przewidziana. Po przystąpieniu USA do wojny coś sie w przyjaźni porypało i Rumkowski, Czerniaków…. itp arystokracja z judenratów, żagwi, orndungsdienst, żydowskich geszeftów z Niemcami …..itp do Palestyny nie wyjechała.

  4. Fruktoza mówi

   przecież nie od dziś wiadomo – że to zydki zydkom holocaust zgotowały…
   dzieki temu miały szansę na kradzież i okupację ziem palestyńskich
   a teraz graja poszkodowanych…

  5. Matka mówi

   Gdyby głupota mogła latać byłabyś już na orbicie.

  6. Boguslaw mówi

   Brak slow na takie kurewstwo!

  7. Matka mówi

   @Boguslaw

   Racja, Boguś. Gdybym to wasze „kurewstwo” chciała adekwatnie nazwać, to naprawdę by mi bluzgów zabrakło.

  8. Fruktoza ci w oko mówi

   do szmaty –
   poczytaj trochę tępa wywłoko bo takie argumenty jakich użyłaś stosowaliśmy w piaskownicy…
   twoja trajektoria raz zahaczyła o orbitę alfa centauri, ”inteligentko” 😉

 4. j-da mówi

  Nawet bym się zdziwił gdyby tam Polaków wymieniono. Adenauer zapłacił a Ben Gurion obiecał znaleźć nazistów zastępczych i tak padło na Polaków tym bardziej, że żydzi w stosunku do Polskich mają swoje plany i aby świat się za likwidowaną Polską nie ujmował to wcześniej trzeba go przekonać, że to faszyści, naziści, mordercy i to właśnie oni holokaust….

  1. Zbigniew mówi

   Niezle – Ukraincy opieraja swoj patriotyzm na Banderze, stajac sie zwyklymi banderowcami a zydzi na falszu i chca rzadzic swiatem.

   Wyrzadza sie tak jak PIS Morawieckiego i Dudaczewskiego.

   Czas jest na tworzenie malych partii i laczenie ich we frakcje zgodnie z polskim interesem – zydowski POPIS sie rozlatuje: te zalozenia Nowego Ladu wymyslaja zza biurka, bo wsrod ludzi nie maja sie po co pokazywac np Kaczynski wsrod rolnikow ze swoim Moskalem.

   Tak skonczyl dziadek Tusk, jak jego dziadek pod Stlingradem, jako folksdojcz.

  2. anonim mówi

   Dobrze dobrze niech sieja wicher i cyklony na całym świecie, to zbiorą tak potężną burzę z piorunami o jakiej się im nie śniło.

 5. Misiek13 mówi

  Zapomnieli zydzi,jak zyd zyda pedzil i wsadzal na niemieckie ciezarowki pamiec krotka?

 6. anonim mówi

  Gdyby Polska była państwem poważnym, to w ramach retorsji powinna przedstawiać listę pomordowanych w Auschwitz Polaków z pomięciem górali z syjonu, albo przedtawić prawdziwe nazwiska komunistycznych zbrodniarzy zza biurka. Właśnie tych kilkanaście tysięcy oprawców pracujących w NKWD, KBW, UB oraz innych zbrodniczych formacjach.

 7. Boguslaw mówi

  Robia ze swiatem, co im sie tylko podoba!
  Zawsze mowiono, ze najwiecej drzewek, wiecej, niz wszystkich innych narodowosci razem, w jadwaszem, nalezalo do Polakow.
  Dlaczego nagle wszystko to mialoby sie zmienic!
  Zobaczycie, wnet przyjdzie znowu czas, ze beda kwiczec i o laske prosic, skurwysyny!
  Prosze, nie miejcie juz nigdy wiecej glupiej naiwnej litosci, gdyz widzicie Panstwo, z kazdej strony wyplywa na wierzch ich bandytyzm i bestialstwo!
  Dbajmy o powodzenie naszego Narodu i Kraju, wszelkie zmije, szczury i inne kurewstwo, ktore nas przez wieki zdradzalo, trulo i mordowalo, prowadzac kanaliarskie, pasozytnicze zycie, niech sie idzie topic!

 8. Matka mówi

  „Nic nowego! Żydowska „prawda” ma niewiele wspólnego z faktami, a oczernianie Polaków przy pomocy kłamstw ma długą tradycję wśród społeczności żydowskiej. Liczne przykłady takiej postawy znajdziecie w książce Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa””

  Takie same fałszowanie historii, jak i ta wystawa – fobie autora przelane wybiórczo na papier i tyle.

  1. Fruktoza ci w oko mówi

   zmień majty. tygodniowe ci trącą

  2. Matka mówi

   Ale wiesz, głupku, że przez Internet zapachy się nie przenoszą. Jak coś ci „trąca” to szukaj u siebie problemu.

  3. Fruktoza ci w oko mówi

   jesteś ewenementem. na skalę uniwersum…
   taki z ciebie biały kruk z brązowymi galotami…covidziwko 😉

  4. Boguslaw mówi

   I juz swiat znowu stoi na glowie!
   Zadnej odpowiedzialnosci za swoje slowo, zadnego honoru, zero prawdy! Tak pisza hucpiarskie bydlaki niosace zlo na swiecie, a nie ludzie!
   A to jest wlasnie ich przedstawicielka, ktora nalezy oszczac cieplym moczem, a do tego zrobic na jej parszywa morde, porzadnie smierdzaca KUPE!

  5. Matka mówi

   Ja wiem, Boguś, że ty masz fiksację na temat fekaliów (i ogólnie, inne dziwne zboczenia, bo już i pisałeś tutaj, jak sobie seks ze świnią wyobrażasz), ale baw się w ten sposób, zboczeńcu, w domu i w swoje patologiczne zboczenia innych nie wtajemniczaj.

  6. Hammurabi mówi

   A tak poważnie, to czemu nie stać cię na obiektywizm?
   Piszesz o wybiórczym podejściu do przeszłości uwzględniając jedynie – w tym przypadku Jacka – zapominając zaś o takich tuzach jak „Grabowski”, Engelking czy Gross, że o innych takich „świętościach bez skazy” jak Szmir, Katz, Singer, Lauder nawet nie wspominam!
   W czasach dwudziestolecia międzywojennego, było Żydom tak „źle” w Polsce, że mieszkało ich tu najwięcej w świecie? Tak… Mały Traktat Wersalski… Za to ich „wdzięczność” przeszła najśmielsze oczekiwania, zwłaszcza w perspektywie sowieckiej napaści na Polskę i późniejszego „krzewienia” nowego socjalistycznego ładu.
   Piszesz o fałszowaniu historii…
   A może właśnie ty tkwisz w tej stworzonej na użytek mas po zakończeniu II wojny światowej?
   Tej historii, która głosiła że wtargnięcie ZSRR na polskie ziemie to była internacjonalistyczna pomoc ludowi pracującemu miast i wsi? Że istniało coś takiego jak „bratnia pomoc” ze wschodu? Że na obozowych wieżyczkach strażniczych w jakże wielu miejscach Polski i nie tylko, zmienili się tylko strażnicy a więźniami byli wciąż Polacy?
   To nie jest żadna „fobia” jak raczyłaś zauważyć. To normalny i to bardzo stonowany odruch buntu.
   To tylko przypomnienie tego, co było a i to jest bardzo nie na rękę diasporze.
   Do tej pory był to mecz do jednej bramki, w dodatku pozbawionej bramkarza. Według ciebie to jest w porządku, tak?
   Odwróćmy sytuację… Zamieńmy miejscami Żydów i Polaków… Co wówczas? Co by się działo za oceanem? Co najtęższe głowy Izraela by wymyśliły, by dojść do głosu?

 9. Rebih mówi

  A czy wspomnieli również smutny koniec, jaki zgotowali swojemu wybawcy Raoulowi Wallenbergowi? Niech śmierć Wallenberga będzie przestrogą dla ewentualnych naśladowców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.