Żydowska nagroda dla byłego prezydenta Wrocławia. Dutkiewicz wezwał do walki z antysemityzmem

Rafał Dutkiewicz/ fot. twitter
21

– Z ogromną wdzięcznością, w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, odebrałem Nagrodę Jerozolimy. Pani Ambasador Izraela w Polsce Annie Azari i wszystkim przyjaciołom dziękuję za to, że zechcieli spędzić ten wieczór ze mną – poinformował na Twitterze były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wręczenie Nagrody Jerozolimy, przyznawanej przez Światową Organizację Syjonistyczną, odbyło się 2 czerwca w trakcie odbywającego we Wrocławiu 21. Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha. Rafał Dutkiewicz został uhonorowany za „aktywne zaangażowanie we wzmacnianie lokalnej społeczności żydowskiej, umacnianie jej więzi z państwem Izrael i jego stolicą Jerozolimą”. Były prezydent Wrocławia jest pierwszym Polakiem, któremu przyznano to wyróżnienie. Podczas uroczystości Dutkiewicz przeprosił Żydów za Marzec’68 i wezwał do walki z antysemityzmem.

Przed Holocaustem istniała duża społeczność żydowska, która została zniszczona podczas wojny. Po wojnie mieszkało tu tysiące Żydów, którzy również zostali deportowani i opuścili miasto. Stało się to z powodu presji ze strony rządu komunistycznego, ale stało się to w Polsce i chcę za to przeprosić. Dzisiaj też mamy do czynienia z antysemityzmem i musimy z nim walczyć. Jestem zaangażowany w podtrzymywanie wsparcia dla społeczności żydowskiej i państwa Izrael. Podziwiam go, jego kulturę i stolicę, Jerozolimę. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby kontynuować tę drogę – powiedział Dutkiewicz.

Mój komentarz: Nic dziwnego, że Żydzi postanowili uhonorować Rafała Dutkiewicza. Przecież należy mu się jakiś dyplom za umorzenie 577 tys. zł długu Fundacji Bente Kahan, czyli Synagodze pod Białym Bocianem. Należy mu się żydowska nagroda za nazywanie polskich patriotów „pieprzonymi nacjonalistami” i wyzywanie uczestników Marszu Polski Niepodległej od „kompletnych idiotów”. Nie zapominajmy też, że Dutkiewicz fetował komunistycznego mordercę Żołnierzy Wyklętych prof. Zygmunta Baumana, a podczas żydowskiej nagonki na Polskę po nowelizacji ustawy o IPN wyraził poparcie dla antypolskich działań ambasador Izraela i rabina Schudricha. Nic dziwnego, że Żydzi nagrodzili swojego człowieka. Mają za co.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Onet.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Takiej Polski chcemy?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyz mówi

  To jest bardzo dobry przykład szabesgoya oraz volksdeutscha, zdrajcy Narodu Polskiego!

  1. robert mówi

   Wyciekło nagranie z tajnej narady. Żydowscy politycy instruują, jak wykorzystać oskarżenia o antysemityzm w walce politycznej. wolna-polska.pl

 2. Grzegorz mówi

  Szabesgoj z krwi i kości, jak tacy ludzie mogą na siebie patrzeć w lustro!

 3. Spostrzegawczy mówi

  Brak słów na tego antypolaka. Tacy osobnicy nie powinni mieć praw obywatelskich w Polsce.

  1. piotr mówi

   Snepf. wolna-polska.pl

 4. Mari mówi

  Cyt. „Po wojnie mieszkało tu tysiące Żydów, którzy również zostali deportowani i opuścili miasto. Stało się to z powodu presji ze strony rządu komunistycznego…” – Czy Pan Dutkiewicz nie wie, że ten komunistyczny rząd, UB, NKWD były złożone z Żydów? Więc niech przepraszają Żydów Żydzi, bo to oni pozwalali wyjeżdżać z Polski.

  1. Ada mówi

   W rzeczy samej, bardzo to ciekawe, czy jako kolejny „Polak” przepraszał znowu w imieniu własnym?, czy w imieniu wszystkich Polaków spod ówczesnej rządowej żydowskiej udręki?
   POLAKÓW NIKT NIGDZIE NIE WYPUŚCIŁ W ŚWIAT, bo kto by tyrał na odbudowę Polski i na te wszelkie spłaty??!

   „Robię wszystko, co w mojej mocy, aby kontynuować tę drogę” – i bardzo słusznie, albowiem droga do ukochanego Izraela będzie długa i pełna niespodzianek… To nic, miejmy nadzieję, że teraz te jego moce własne, osobiste, zamienione na szekle wystarczą na szczodrobliwość dla bezustannie wymagających przyjaciół. Biała mycko, rozświetlaj drogę!

 5. Marek mówi

  Bardzo dobrze że dostał. A ta pusta idiotka niech pisze o ważnych rzeczach

  1. Ada mówi

   Masz poważne trudności ze zrozumieniem treści artykułu, a szczególnie informacji zawartych w komentarzu, baranku zu-pełny. Z właściwą oceną również. Dostał nagrodę za całokształt „zasług”, w tym finansowych w znaczącym wymiarze. I co tu masz jeszcze do lizania?

 6. Pw mówi

  Kim jest dutkiewicz to każdy widzi. Przerażajace jest to, kim sa mieszkańcy Wrocławia, ze wybrali sobie takie coś.

 7. Wojciech mówi

  A mogłem mu kiedyś obić mordę jak jeszcze nie był prezydentem tego sku…go miasta. Sam się prosił.

 8. Dan mówi

  No dobrze, wylaliście swoje żale na tym portalu i co dalej? Dutkiewicz i jemu podobni, czytaj cała klasa polityczna, śmieje się wam w twarz, ba on nawet nie wie o waszym istnieniu.

  1. Ada mówi

   A jeżeli śmieją się tylko pozornie?…
   i tu właśnie wypada wskazać na te priorytety dwojakiego rodzaju…
   – dla jednych główny: walka z antysemityzmem…
   – dla tych, którym inni „śmieją się w twarz:
   ” Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę,
   Kiedy rzucą przed siebie grom, kiedy runą żelaznym wojskiem
   I pod drzwiami staną i nocą kolbami w drzwi załomocą,
   – ty, ze snu podnosząc skroń, stań u drzwi…

   Słowem – bądź czujny Polaku! Dniem i nocą.

  2. Wojciech mówi

   Już przyszli podpalić nasz dom i go sobie zabrać. Nikt tego nie widzi?

 9. piotr p mówi

  Syjonizm jest polityczną emanacją satanizmu. Noszenie okrągłej szmaty na głowie jest oznaką, że temu komuś sam diabeł nasrał do łba.

 10. Łukasz mówi

  ,,Stało się to z powodu presji ze strony rządu komunistycznego, ale stało się to w Polsce i chcę za to przeprosić”. Niedługo dojdzie do tego, że bedzie przepraszał za holokaust, no bo przecież był w Polsce. Idziemy w takim kierunki, że niedługo w ogóle będziemy przepraszać za 2wś.

 11. George mówi

  A to antypolska syjonistyczna menda z tego Dutkiewicza. Ja nie przepraszam za Marzec’68, a wręcz uważam, że trzeba go pilnie powtórzyć dla dobra Polski i Polaków. Do Izraela należy też wysłać takich jak Dutkiewicz, żeby na miejscu mogli rozkoszować się żydowską kulturą.

 12. Robert B. mówi

  Na Youtubie jest film z otwarcia tej synagogi. Widać na nim, jak Dutkiewicz trzęsie się jak galaretka, taką ma ochotę łasić się do swojego nowego pana.

 13. Leonardo mówi

  Gratulacje dla pana Prezydenta! Oby każdy Polak był tak konsekwentny w walce z antysemityzmem. Nie możemy dopuścić, by mimo tragicznej historii, w naszej ojczyźnie odradzała się zbrodnicza ideologia, która doprowadziła do śmierci milionów.

 14. tu Łukasz Trń mówi

  Nie dla żydowskich roszczeń. Stop 447 i talmudycznej nienawiści i pogardy dla Polaków, chrześcijan, katolików. Polska -vs- państwo okupantów Palestyny myślę, że 4:0

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.