Żydowska loża B’nai B’rith domaga się dymisji ministra Glińskiego

Piotr Gliński/ fot. twitter
8

„Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie. Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd.” – powiedział w wywiadzie dla „Wprost” wicepremier Piotr Gliński.

Na słowa Glińskiego zareagowała Ambasada Izraela wystosowując oświadczenie, w którym zarzuca mu „głęboką niewiedzę, ignorancję oraz brak wrażliwości”. „Z niedowierzaniem i zdziwieniem przyjęliśmy wypowiedź Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana prof. Piotra Glińskiego dla tygodnika Wprost: „Mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa”. Świadczy ona o głębokiej niewiedzy i ignorancji oraz braku wrażliwości. „Zalecalibyśmy Panu Premierowi wizytę w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie i bliższe zapoznanie się tą problematyką” – piszą przedstawiciele ambasady.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Natomiast żydowska loża B’nai B’rith wystąpiła z żądaniem dymisji Glińskiego. „Przykrość, jaką może odczuwać krytykowany polityk, ma się nijak do losu milionów pomordowanych” – pisze w liście do premiera Morawieckiego przewodniczący B’nai B’rith Sergiusz Kowalski. „Nie pojmujemy, dlaczego rzecz tak oczywistą trzeba tłumaczyć ministrowi, który jest profesorem socjologii, powinien więc rozumieć etyczne proporcje i znać podstawowe fakty historyczne. Lekkość, z jaką żongluje nimi w politycznych przepychankach uwłacza pamięci ofiar nazizmu. Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości”.

– Na Miłość Boską! Niezrozumienie, zła wola czy socjotechnika? Mówiłem wyraźnie o jęz. goebbelsowskim, o mechanizmie propagandy, a nie mówiłem – jak kłamie GW -że „PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa”, co jest tezą szerszą, poważniejszą i oczywiście nieprawdziwą – napisał wicepremier Gliński na Twitterze.

Mój komentarz: W kwietniu napisałam felieton, w którym zaapelowałam do ministra Glińskiego, żeby albo sam podszkolił się w kwestii żydowskiej, albo żeby zatrudnił jakiegoś doradcę, który się na tym zna. Oczywiście nic z tego apelu nie wynikło i minister Gliński nadal błąka się jak dziecko we mgle, czego rezultat możemy dziś podziwiać w postaci oświadczenia Ambasady Izraela i listu B’nai B’rith. Z twitterowego wpisu ministra Glińskiego wynika, że w ogóle nie ma on pojęcia, o co chodzi. Zatem wyjaśniam.

Po pierwsze – w myśl zasad religii Holokaustu wicepremier Gliński popełnił świętokradztwo, ponieważ porównał cierpienie gojów do cierpienia Żydów. I nie ma znaczenia wymiar tego porównania. Już sam fakt, że Gliński to zrobił, kwalifikuje go do odstrzału.

Po drugie – Żydzi nie przepuszczą żadnej okazji, żeby sponiewierać Polskę i Polaków. Nie zmieni tego ani 100 milionów na Cmentarz Żydowski, ani 8 milionów rocznie na Muzeum POLIN. Goje mają płacić, bo to ich obowiązek. Na wdzięczność niech minister Gliński nie liczy. Wprost przeciwnie.

Po trzecie – politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie pokazali Żydom, że są wobec nich ulegli i bezradni. Nie ma więc co się dziwić, że Żydzi jadą po nich jak po łysej kobyle. Tłumaczenie, co minister Gliński miał na myśli, tylko ich rozzuchwali i będzie jeszcze większy jazgot, „aj waj” i „giewałt”.

Ciekawa jestem, co z tym fantem zrobi premier Morawiecki. Szczerze mówiąc, cała ta sytuacja niezmiernie mnie bawi. Gdyby wicepremier Gliński został zdymisjonowany na wniosek B’nai B’rith, popłakałbym się ze śmiechu.

Źródło cytatów: onet.pl, jewish.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Cierpienie prof. „200 tysięcy” Grabowskiego i hucpa prof. „Najlepsza strategia” Żbikowskiego

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. George mówi

  Ajajaj… A tak im minister kadził, tak właził w d. tak futrował pieniędzmi polskiego podatnik i wszystko na nic? A swoją drogą, bezczelność żydów nie zna granic. Nie wylał Pisiory z Polski na zbity pysk też parchatej żydówy Azari, nie zaprotestowali gdy żydowscy oficjele lżyli Polaków i to w czasie wizyty w Polsce, to teraz mają za swoje. Żyd zna i rozumie tylko argument siły!

 2. Andrzej Józef mówi

  Żydzi nie przeouszczo żadnej okazji?.
  Brawo Jewish lobby.
  Brawo Black lobby.
  Brawo Spanish lobby.
  Brawo Native Indian lobby.
  Gdzie jest Polskie lobby żeby nie przepuścic żadnej okazji????
  Stare przysłowie gdzie jest 100 Polaków mamy 110 organizacji,oraz każdy chce być wodzem.
  Mocne lobby,Prezydent USA zaprośi do Białego Domu .(politycznie chodzi o wybory).
  Polskie lobby (Chicago ),9milionów Polaków w USA ?
  Prez Rosevelt zaprośił Karskiego na 15 minutowo rozmowę. Posłuchał, podziękował po odejściu jeden z doradców powiedział Karskiemu wybory się zblizajo I FDR liczy na Polskie głosy w Chicago.
  Gdyby Polskie lobby było tak zorganizowane jak Żydowskie. albo Black lobby ta rozmowa z Roseveltem przynosła inne rezultaty.
  Każdy sobie rzepkę skrobie.
  Wartało by wźiośc przykład od modrych Żydów,bo śiła jest w ilości oraz sprzędnej organizacji (wybory).

 3. janek mówi

  Aj-waj poszło na cały tenKraj, żeby tak żydzi żyda postponowali publicznie:). Ma żyd za swoje od swoich:). Dobra nasza, Polaków:))))

 4. Tomek mówi

  jeszcze w zeszłym roku byłem umiarkowanym filosemitą, od stycznia jestem antysemitą, a teraz jestem zwolennikiem ustaw norymberskich nr 2 o ograniczeniu praw przedstawicieli tego plemienia bandziorów na terenie ziemi.

  1. sten mówi

   @Tom.. w tym tępie to do wiosny rozpalisz piece…?!
   Nawet Boska cierpliwość się kończyła do nich ,

  2. Julia mówi

   TAK * 1000

 5. mm mówi

  i widzisz ministrze Gliński jak ci zapłacili za twoje włazidupstwo w zydowskie zady, za zakładanie jarmułki, za kumanie się z tym cudakiem Danielsem za te setki milionów pieniędzy, ktore Polakom zabrałeś by zydom zanieśc! cały ten wasz, ministrze Gliński, rząd włazi im w zady bezprzykładnie, dotuje ich ….. a oni was obsrywają po całym swiecie, publicznie kpią z was, patrz: zablokowanie nowelizacji o IPN, co było totalną kompromitacją „dobrej zmiany”, która bez honoru podkuliła ogon, uszy połozyła po sobie a zydowski jazgot i tak przelewał się od Polski przez Europę po USA i Amerykę Poludniową, Afrykę i Australię i z powrotem. A jak powinien zrobić polski rząd w Polsce? Bezwzględnie winien był nowelę ustawy o IPN wprowadzić i niech sobie ajawajują. Zamknęliby gęby gdyby im kurek z polską kasą przykręcić i tyle. Ale kogo z was z PiS-rządu stać na pro polskie działanie? A moze ten rząd nie jest taki polski na jakiego się kreował?

 6. Kris mówi

  A kogo obchodzi zdanie zydow. Tu jest Polska! Jak sie nie podoba zydom to droga wolna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.