Żydowska historyk atakuje Netanjahu za „bycie miłym” wobec Polaków, Węgrów i Litwinów

Deborah Lipstadt/ fot. screen
5

Uważacie, że premier Izraela Benjamin Netanjahu obraził Polaków mówiąc, że współpracowaliśmy z nazistami? Uważacie, że szef izraelskiego MSZ Israel Katz powinien przeprosić za słowa o Polakach, którzy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”? Uważacie, że ambasador Israela Ana Azari w skandaliczny sposób zaatakowała Polskę po nowelizacji ustawy o IPN? To usiądźcie wygodnie, żebyście nie spadli z krzesła. Żydowska historyk Deborah Lipstadt skrytykowała premiera Netanjahu za „politykę zbliżenia” z państwami Europy Środkowej, które „wybielają swoją rolę w systematycznym niszczeniu narodu żydowskiego podczas II wojny światowej”. Według Lipstadt te państwa to Polska, Węgry i Litwa.

„[W Izraelu] macie rząd, którego polityka polega na byciu miłym wobec polskiego rządu próbującego przepisać historię Holokaustu oraz byciu miłym wobec rządu węgierskiego angażującego się w antysemityzm ” – powiedziała Lipstadt w wywiadzie dla The Times of Israel. „Zadajecie się z ludźmi, którzy stosują antysemityzm i przepisują historie swoich krajów w Holokauście, wybielają historię swoich krajów. Dajecie im koszerną pieczątkę, a Żydzi w tym kraju są w kompletnym szoku” – oświadczyła Lipstadt. Stwierdziła też, że zamiast walczyć z antysemityzmem, Netanjahu „bawi się z Polakami, Węgrami i Litwinami”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lipstad odniosła się do wspólnego oświadczenia Morawiecki-Netanjahu podpisanego po wycofaniu się Polski z nowelizacji ustawy o IPN. „To było więcej niż wstyd” – oświadczyła. „To było jak cios w plecy”. Stwierdziła też, że brak uznania Polski za współwinnego Holokaustu to forma negacjonizmu. Wezwała Netanjahu do zajęcia “bardziej zdecydowanego stanowiska” wobec krajów „usiłujących wybielić swoją historię”. Pochwaliła też Jad Waszem za stanowisko krytykujące oświadczenie obu premierów.

Deborah Lipstadt to amerykańska Żydówka, historyk i pisarka, autorka książki „Negując Holokaust”. W 1998 roku brytyjski pisarz David Irving wytoczył jej proces o oszczerstwo twierdząc, że jego wypowiedzi i publikacje zostały w książce Lipstadt fałszywie opisane jako negowanie Holokaustu. Proces zakończył się wygraną Lipstadt. Sędzia uzasadniając wyrok nazwał Irvinga antysemitą i promotorem neonazizmu.

29 maja 2006 na łamach Publisher’s Weekly Lipstadt zdecydowanie poparła tezy książki Strach Jana T. Grossa. „Po przeczytaniu “Strachu”, następnym razem gdy usłyszę, że ktoś powie iż Polacy byli gorsi od Niemców, będę prawdopodobnie oponować …, ale mój sprzeciw będzie słabszy. Mogę nawet milczeć” – napisała Lipstadt.

Źródło informacji i cytatów: The Times of Israel

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Irving NIE NEGUJE zagłady Żydów! PiS na smyczy „przedsiębiorstwa holokaust”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. LucyLucenta mówi

  czytałam, ale ważne żeby przeczytać komentarze

  1. Zdzislaw mówi

   Komentarz może być tylko jeden i bardzo prosty i przede wszystkim zdrowego rozsądku, jak nie postawimy jasno, że Polska jest wolnym krajem dla Polaków, a wszyscy inni to goście, którzy powinny się dostosować do naszych przepisów, to będziemy mieli kłopoty.
   Już czas zacząć dbać o interesy Polaków jak to robią inne kraje.
   Jeśli są grupy nie wywodzące się z Polski, to oczywiście mogą mieszkać w Polsce na zasadach prawnych wskazanych dla wszystkich Polaków lub ewentualnie wrócić do swojego kraju,
   Przypominam wszystkim Żydom, w 1945 nie istniało Państwo Izrael, więc powinny być wdzięczni Polakom i innym krajom ich przyjmujących za to co zrobili a nie wiecznie krytykować.
   A tak dla przypomnienia Żydom, to wy finansowaliście I i II wojną światową, i wszystkie inne na świecie, o co Wam chodzi, to wy jesteście winni wybuchu II wojny światowej.
   Teraz maja swój kraj i nie rozumiem co robią jeszcze w Polsce mają, gdzie wrócić, o co im jeszcze chodzi?

 2. robert mówi

  Była radna PiS skazana. Nazwała Tadeusza Mazowieckiego stalinowcem i agentem NKWD.

 3. piotr mówi

  Mało znane fakty współpracy Żydów z Hitlerem: II WŚ (2) (Umowa Haavara) wolna-polska.pl

 4. ikss67 mówi

  Dla mnie niepojętym jest to jak żydzi sprawnie mordowali samych siebie. FIzycznie poprzez policję zydowską w Gettcie, poprzez Judenraty. Stworzyli bardzo sprawny wewnetrzny mechanizm niszczenia podległy służalczo Niemcom. Do tego gdy dodamy fakt, że machina wojenna Adolfa Hitlera była sponsorowana przez amerykańskich jakiś tam pochodnych żydów (banksterów pochodzenia żydowskiego). To widzimy jak na dłoni, że jedna żydowska frakcja wyniszczyła drugą, winą obarczając jakiś tam użytecznych durni. A potem przejmując sprawnie ich majątki. Obecnie ta żydo amerykańska machina rozwinęła się wykorzystując system bankowy i medialny, który skupiony jest w rekach tego posty zydowskiego środowiska, które właściwie nie jest filosemickie, chyba, że chodzi o pieniądze. To laickie finansowe środowisko pewnej koterii, skupione wokół paramasońskich organizacji, często o charakterze sekciarskim, satanistycznym. Nazywaja siebie czesto iluminatami, bo uważają, że jako jedyni wiedżą to co można spokojnie znaleźć w Internecie i odsiać głupoty, wystarczy zdrowa logika. Tak więc to bogate środowisko produkujące pieniądze i korumpujące polityków, działające za pomocą korporacji, ogłupiające społeczeństwa jest zwyczajnie prostacko chciwe na pieniądze pochodzące z uczciwej ludzkiej pracy więc jak ma okazję skorumpowac, np takich małomiasteczkowych polityków pokroju JK, AD i innych służalczych piesków, to po prostu to robi, dodatkowo upokarzając swoich kundli jak tylko może.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.