Żyd ocalały z niemieckich obozów bojkotuje Izrael przez wzgląd na Polskę

Fot. Michał Łepecki/ Foto Gazeta
1

Edward Mosberg, Żyd, który przeżył Holokaust, jest oburzony słowami izraelskiego MSZ Izraela Katza. Dopóki ten nie przeprosi za skandaliczne i oszczercze wypowiedzi, Mosberg nie ma zamiaru wracać do Izraela.

Ocalony z Auschwitz brał udział w obchodach setnej rocznicy odznaczenia tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata Józefa Walaszczaka w Warszawie. Mężczyzna jest oburzony postawą Katza, który wkrótce po objęciu stanowiska powiedział:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– (…) Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i, tak jak powiedział Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych.

Mosberg już  w maju apelował, aby szef resortu odwołał swoje słowa. Uważa je bowiem za uwłaczające Polakom, którzy nie zasługują na tak podłe oszczerstwa.

– To nie tylko zniewaga wobec Polaków i Polski; to zniewaga chrześcijaństwa na całym świecie – oświadczył – Zdecydowałem, że tak długo, jak ta osoba nie przeprosi, nigdy nie wrócę do Izraela – dodał. Godna podziwu i szacunku postawa Żyda może stanowić przykład dla polskich władz.

Źródło: nczas.com, wpolityce.pl

przeczytaj również:

[WYWIAD] PILNE! Prowadzi Fundację Wołyń Pamiętamy. Policja skonfiskowała jej tablet i telefon. Za co? Ujawniamy kulisy! [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. ANDY mówi

    TAKICH ZYDOW SZANUJE I POCHWALAM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.