„Został zasilony sektor NIEBO… Nie jesteśmy w stanie przejść obojętnie”. Komunikat Stowarzyszenia Wielki Śląsk po śmierci Romana Zielińskiego

2

12 sierpnia w przed godziną pierwszą w nocy odszedł od nas Roman Zieliński. Ta wiadomość wstrząsnęła nami wszystkimi. Dla Czytelników wPrawo.pl zwłaszcza znany jako felietonista (jego teksty pojawiały się na naszym portalu) i organizator manifestacji patriotycznych, które miałem z nim zaszczyt prowadzić. Jednak nie można zapomnieć, że Roman przez długie lata był nieformalnym liderem kibiców Śląska Wrocław. Miał wielki autorytet, poważanie oraz realny wpływ na formowanie środowiska kibicowskiego nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i poza nim. To był człowiek zasad, z charakterem. Warto przeczytać jak wspominają go koledzy z młyna.

Roman Zieliński
Roman Zieliński

Ponieważ gadzinowe media powielają przekłamane i pełne manipulacji wrzutki w sprawie Romka, wyjaśniam: tak, po wielu latach ogromnego zaangażowania w sprawy Śląska, między Romkiem a młodszym środowiskiem kibicowskim WKS, z którego szefem w ubiegłym roku współorganizowałem marsz 11 listopada, zaistniał pewien konflikt, co w sposób bezczelny i ordynarny było wykorzystywane przez lewactwo, w tym gazetę Michnika, zwaną przez Romka Głosem Tel-Awiwu. To była sprawa między nimi i tylko nimi, dlatego każdy „kumaty” nie roztrząsał tych sprawy publicznie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Często jest tak, że śmierć bliskich, zasłużonych osób skłania do refleksji. Dziś o godzinie 17, na stronie Stowarzyszenia Wielki Śląsk opublikowano komunikat:
W dniu 12.08.2020 roku sektor NIEBO został zasilony przez jednego z najbardziej znanych wrocławskich kibiców – Romana Zielińskiego.
Ostatnimi czasy, Romek był postacią kontrowersyjną nie mniej jednak przez szereg lat głównie w latach 80/90 był wiodącą postacią która współtworzyła ruch kibicowski we Wrocławiu. Nie jesteśmy w stanie przejść obok jego śmierci obojętnie, mając świadomość ile lat działał dla naszego Śląska. Roman dołączył do już zasiadających w sektorze NIEBO – Memloka, Hermana, Gomuły, Pluta, Rolika ,Skandala, Pyzdry, Padera, Tomka Milicza, Braci Budyniów, Wera i Pontona.
Uroczystość Pogrzebowa Romana Zielińskiego odbędzie się w piątek 21.08.2020r o godzinie 12:00 na Cmentarzu Osobowickim.
Rodzinie i bliskim składamy Kondolencje

Ten komunikat to ważny krok na drodze budowania jedności w środowisku kibicowskim i patriotycznym. Wierzę gorąco, że już za kilka dni wszystkie pozostałe ekipy podpiszą się pod podobnym komunikatem, oddając równocześnie należną cześć człowiekowi, tak bardzo zasłużonemu dla świata polskich kibiców.

Cześć Jego Pamięci.

Przeczytaj także:

Przyjaciel, Narodowiec, Legenda. Odszedł Roman Zieliński (1961-2020)

W piątek (21.08) pogrzeb Romana Zielińskiego, kibica, publicysty, wielkiego patrioty

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. polituw mówi

    Ogromna strata dla Wrocławia, człowiek legenda.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.