Znieważyła prof. Chazana! Sąd skazał ją na 15 miesięcy ograniczenia wolności

Prof. Bogdan Chazan / Fot. YT
6

Na 1 rok i 3 miesiące prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał Annę G., która zniesławiła i znieważyła prof. Bogdana Chazana, byłego dyrektora ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. 

Kobieta zamieszczała na w Internecie wpisy, z których wynikało, że prof. Chazan odmówił jej wykonania cesarskiego cięcia powołując się na religijne przykazania oraz „niszczył” współpracowników w szpitalu. Były to sugestie nieprawdziwe. Obraziła także lekarza w słowach powszechnie uznanych za obelżywe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz kobieta, poza pracami społecznymi, które według wyroku sądu ma wykonać, musi opublikować oświadczenie, w którym przeprasza profesora. Instytut Ordo Iuris, którego prawnicy zajmowali się sprawą, opublikował treść oświadczenia, które opublikować ma kobieta:
W Wykonaniu wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie z dnia 23 lipca 2020 r., sygn. akt VIII K 537/16 niniejszym przepraszam Bogdana Chazana za to że w dniu 20 września 2016 r. za pomocą wpisu na portalu społecznościowym www.facebook.pl znieważyłam go i poniżyłam go w opinii publicznej oraz naraziłam go na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu ginekologa i położnika.

Jak komentuje tę sprawę pełnomocnik prof. Chazana, adw. Maciej Kryczka?
Wyrok Sądu pierwszej instancji oceniamy umiarkowanie dobrze – zaznacza. – Biorąc pod uwagę wielokrotne skazanie oskarżonej, nie jestem pewny, czy kara wolnościowa odniesie wobec oskarżonej efekt resocjalizacji. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia rozważymy złożenie apelacji co do zasądzonej kary. Niezależnie od tego, dzisiejszy wyrok w sprawie, który zapadał po czterech latach od popełnionego czynu stanowi namiastkę zadośćuczynienia wobec prof. Chazana, przeciwko któremu rozpętano kampanię nienawiści m.in. na podstawie wpisów oskarżonej, powielanej przez lewicowe media o krajowym zasięgu. Mamy nadzieje, że dzisiejsze orzeczenie przyczyni się do poprawy debaty publicznej pozbawionej fake newsów opartych na krzywdzących zniesławieniach i znieważeniach.

Wyrok I instancji nie jest prawomocny.

Źródło cytatu i informacji: ordoiuris.pl

Przeczytaj także:

SKANDAL! Ocalały z Rzezi Wołyńskiej skazany na 8 miesięcy więzienia! M.in. za słowa: „Czcicie naszych morderców z UPA”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Siedzi zydowska swolocz w sadach ,pokoleniami od 1944r. I sadzi,jak trzeba.

 2. Antyparch mówi

  Szczesc Boze. Teczowe cioty od Bosaka.
  Na swoim bla bla bla na YT teczowy bosaczek daje więcej dowodów antypolskiej postawy, mówi np że jest przeciwnikiem niskich cen paliwa.
  Jeżeli uważnie przesluchacie pierwszą część to mówi to wyraźnie.
  Czyli według konfederastów im wyższe ceny paliwa tym lepiej.
  Teczowi Narodowcy i Patrioci obudźcie się.
  Albo glaba pogoncie.

  1. Zdzislaw mówi

   Czasami diabeł pozwala ludziom żyć bez problemów, łatwo i przyjemnie, ponieważ nie chce, aby zwrócili się oni do Boga, do źródła światła rozjaśniającego mrok. Ich grzech jest jak więzienna cela, ale miła i wygodna i wydaje się, że nie ma żadnego powodu, żeby ją opuszczać, żeby coś z tym zrobić, ponieważ drzwi od celi są szeroko otwarte. Aż pewnego dnia czas się skończy, ostatnia strona księgi życia zostaje zapisana, drzwi się zatrzaskują i nagle okazuje się, że jest już za późno.
   Ważne by w tych chwilach próby, naszą siłą była moc naszej wiary. Bóg kocha każdego z nas osobno i jest z nami, nawet w najciemniejszych momentach naszej rozpaczy.

 3. Antyparch mówi

  Szczesc Boze
  Z sieci.
  Teczowa Konfederacja.
  Byłem raz u wróżki, by spytać, kiedy będę wreszcie bogaty ( kto w końcu nie chce być bogaty?). Ta pogłaskała kota, dosypała ziół, na mój gust był to tytoń z papierosów przemycanych ze wschodu, potrząsnęła jakąś szklaną kulą z wodą i płatkami w środku i oglądnęła banknot, który jej dałem (w końcu szczęściu trzeba pomóc), a następnie odpowiedziała w sposób nie wzbudzający wątpliwości : ” Twoje bogactwo jest tuż za horyzontem”.
  U tej samej wróżki musieli być politycy Konfederacji. I wróżka doradziła im ( może więcej zapłacili), by zawsze byli bardziej „na prawo”, to wtedy osiągną sukces polityczny.
  Nie powiedziała im tylko, czy ” na prawo” patrząc na północ czy na południe. Ale ponieważ mnóstwo tam zarówno bardzo inteligentnych jak i geniuszy, więc uznali że podzielą się 50 na 50 i jedni będą mieli kompas zorientowany na Arktykę a drudzy na Antarktydę. A ponieważ starali się być ciągle jeszcze bardziej” na prawo „, więc wszyscy znowu spotkali się na Kamczatce.

 4. Zdzislaw mówi

  Wy macie diabła za ojca i CHCECIE SPEŁNIAĆ POŻĄDANIA waszego ojca. Od początku był on ZABÓJCĄ i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.” (Jan.8:44)
  ,,Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.’’
  (Ef 6, 11-12).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.