Zniesienie kwarantanny z kontaktu, skrócenie izolacji i kwarantanny dla domowników, powrót do nauczania stacjonarnego. Konferencja prasowa ministrów Niedzielskiego i Czarnka [WIDEO]

Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski/ fot. screen
8

W środę (9.02.2022) minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział gwałtowne spadki zakażeń w lutym i koniec piątej fali koronawirusa. – Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące znoszenia restrykcji, wprowadzania regulacji bardziej łagodnych, tak żebyśmy w wiosnę weszli w normalnym trybie funkcjonowania. Często byłem pesymistą, ale w tej sytuacji jestem optymistą. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii – ogłosił Niedzielski.

Minister podkreślił, że dynamiczne wzrosty zakażeń nie mają przełożenia na dynamiczne wzrosty hospitalizacji, a przebieg infekcji w piątej fali jest łagodniejszy. – Zdecydowaliśmy, żeby czym prędzej przywrócić ok. 5 tysięcy łózek do systemu tego zwyczajnego leczenia w innych zakresach zmniejszając wielkość infrastruktury kowidowej do poziomu ok. 25 tysięcy – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niedzielski zapowiedział skrócenie izolacji i zmiany zasad dotyczące kwarantanny, które wejdą w życie od 15 lutego. Izolacja będzie trwała 7 dni, a kwarantanna dla współdomowników będzie trwała tyle, ile izolacja. – Nie będzie dodatkowego naliczania kwarantanny po zakończeniu izolacji – podkreślił Niedzielski.

– Likwidujemy kwarantannę z kontaktu – powiedział Niedzielski. Ma to dotyczyć wszystkich osób obecnie przebywających na takiej kwarantannie i będzie obowiązywać od 10 lutego.

Minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że powrót do nauki stacjonarnej dla klas V-VIII i szkół ponadpodstawowych zostaje przyspieszony o tydzień. Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii, tylko do 21 lutego. Minister podkreślił, że dzięki zniesieniu kwarantanny z kontaktu nauka stacjonarna nie będzie już dezorganizowana jak miało to miejsce dotychczas.

Źródło informacji i cytatów: Ministerstwo Zdrowia/Facebook

Zobacz też:

Sympozjum „Oblicza pandemii”. Referat Pawła Basiukiewicza: „Mapa drogowa wychodzenia z pandemii” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wiesław mówi

  Zobaczyli, że doszli do ściany, już więcej nic nie zrobią w tresurze ludzi, a świat też zaczyna się budzić, Kanada np. to teraz będą powoli wygaszać pandemię, aż ostatecznie ogłoszą sukces, że zwalczyli (tylko jak, respiratorami?). Ale wiedzą, że muszą grać do końca, bo by ich zlinczowali szczególnie ci za…czepieni, co uwierzyli. I jak inni bandyci szumnie np. zwany premierem Kanady musieli się ewakuować. Nasi przez Zaleszczyki do Jerozolimy. Gdyby było PO to do Berlina, SLD do Moskwy, a PSL do Chin bo im tam lider Bayer Full drogę utorował. Ale mam nadzieję, ze i tak odpowiedzą. Chyba, że Pan Bóg się już wcześniej rozliczy z nimi.

 2. Jozef mówi

  Dziennkarze. beda wisiec na lampach wszystkich miast wraz z mafia polskojezyczna. SZAFOT!!
  UWOLNIC ~niewinnego ~Wojciech OLSZANSKI…wieziony w Bydgoszczy!!

 3. Grzech mówi

  Ale łaskę robią. Kiedy minister Ziobro ogłosi początek procesów odpowiedzialnych za śmierć tysięcy ludzi a zwłaszcza Niedzielskiego?

 4. Anty mówi

  To nie są żadni ministrowie tylko ludobójcy z chwilowo nie wykonanymi wyrokami śmierci.

 5. beno mówi

  250 tys. ludzi poszło nadmiarowo do piachu, 50% wzrost samobójczych prób dzieci i młodzieży, depresje wśród społeczeństwa na niespotykaną dotąd skalę, samobójstwa przedsiębiorców, masowe zwolnienia z pracy, naród poróżniony na max, setki tysięcy poważnych nopów włącznie z masowymi „szybkimi” zgonami po „szczepionce”, nie wspomnę już o dramatach w szpitalach i całej sytuacji w „służbie zdrowia” – a to tylko naprawdę niewielki wycinek tragicznych skutków „pracy” tego szubrawca nazwanego dla kryminalnego żartu „ministrem zdrowia” (to tak, jakby rzucić najgorszym, podłym szyderstwem całemu społeczeństwu w twarz). To nie może się tak zakończyć, czas rozliczeń bezwzględnie musi nastąpić, w przeciwnym razie będzie to tylko drobny i chwilowy kroczek w tył morderczej , psychopatycznej kliki (bo jest ich znacznie więcej do procesu i za kraty)

 6. Ewa-Maria mówi

  Hura wreszcie nad pany zaczynają powoli plebsowi odpuszczać.

 7. Jurek mówi

  Norymberga !!!!!!. Natychmiast 👿👿👿👿👿

 8. Boguslaw mówi

  Grzech!
  Minister Ziobro powinien byc traktowany jako szef mafii kryminalnej, omylkowo nazwanej rzadem pisu!
  Przeciez on chowa wszystko pod dywan i chroni swoich kolesiow.
  Jakze oczekujesz od takiego bydlaka, ze nagle stanie sie aktywny!!!?
  Ty tez jestes az tak naiwny, ze wierzysz w jego dobra wole!?
  To sa wszystko DEMONICZNI SZUBRAWCY!?
  Bez jego udzialu, wszystko by sie juz dawno rozlecialo!
  Ciag dalszy starej posowieckiej KOMUNY!
  Te barbarzynskie przepisy nie mialy prawa byc nigdy wydane i musza byc natychmiast wycofane, a winni, publicznie POWIESZENI, najlepiej za jaja!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.