Znany zawodnik MMA z aktem oskarżenia. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Mamed Ch. / Kadr z filmu "Moja walka"
8

Poważne kłopoty może mieć popularny zawodnik MMA Mamed Ch. Do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach prokuratura przesłała akt oskarżenia przeciwko 17 osobom, w tym przeciwko Mamedowi Ch. Chodzi o 140 czynów zabronionych, m.in. paserstwo samochodów i puszczanie w obieg podrobionych banknotów euro.

Jak informuje Prokuratura Krajowa oskarżonym zarzucono m m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji, paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski, oszustwa, przywłaszczenia, fałszowanie dokumentów i składnie fałszywych zeznań. Za te czyny grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wśród oskarżonych jest zawodnik MMA Mamed Ch., któremu zarzucono paserstwo, w tym w stosunku do mienia znacznej wartości kwalifikowane z art. 291 par. 1 kk w zw. z art. 294 par. 1 kk, nakłaniania do popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia kwalifikowane z art. 18 par. 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk oraz naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych kwalifikowane z art. 222 par. 1 kk oraz 226 par. 1 kk, a także posiadania broni palnej bez zezwolenia kwalifikowane z art. 263 par. 2 kk. – czytamy w komunikacie PK.

Prokuratura informuje, że postępowanie zostało wszczęte na terenie Słowacji w czerwcu 2017 roku. Aktualnie, poza organami polskimi i słowackimi, w sprawę zaangażowana jest także prokuratura czeska. Łącznie zarzuty przedstawiono 24 osobom, z których część przyznała się do popełnienia zrzucanych im czynów i wystąpiła z wnioskami o wydanie wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy.

Mamed Ch. to popularny polski zawodnik MMA pochodzenia czeczeńskiego, międzynarodowy mistrz federacji KSW w wadze półciężkiej z 2009 oraz w wadze średniej z 2015. Od 10 października 2020 ponowny mistrz KSW w wadze średniej.

Film o Mamedzie Ch. „Moja walka”:

Źródło informacji: Prokuratura Krajowa

Przeczytaj także:

Na żydowskim portalu już rozpaczają nad wyborem nowego prezesa IPN. Powód? Potępił żydowskie kłamstwa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysztof mówi

  te czeczeńskie bydło sprowadził do Polski kaczor w ilości 100 tys!!!!

 2. Marcin Malik mówi

  Za kratki powinni iść ci, którzy sprowadzili muzułmanów do Polski, oraz Polki które przeszły na islam.
  Jest mi to obojętne czy był zamieszany czy nie. Ja mu wszystko daruję, aby tylko wziął wszystkich muzułmanów z Polski. Niech wyjadą luksusowym samochodem który kupili lub ukradli, aby już więcej nie wracali!
  (Niech wezmą ze sobą Cyganów).

 3. W K mówi

  W Czeczenii nie ma już wojny od dłuższego czasu. Czeczeni powinni wrócić do siebie.

 4. szalom mówi

  Sprowadzanie Czeczenów było świadomą antypolską zbrodnią

 5. Marcin Malik mówi

  Zgadzam się. To była świadoma zbrodnia przeciwko Polsce. Dane z 2015 roku podają, że w Polsce jest 80tys Czeczenów, a z 2020 że jest ich 20tys. Czy aż 60tys uciekło do Niemiec aby walczyć o sprawę Allaha?
  Ile jest ich na prawdę?

 6. Ty jest Polska a nie polin. mówi

  Moi Synowie noszą imiona Tomasz i Maciej
  Ja jestem Krzysztof i Żona Katarzyna. Nikt nie będzie Polakiem o imieniu mamed, fiuylewacki…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.