Zmiany w konstytucji nie będzie. Kolejna propozycja prezydenta Dudy w sprawie wyboru sędziów do KRS

fot. twitter
4

Po spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych dotyczącym ewentualnej zmiany w konstytucji w związku z projektem ustawy o Krajowej Radzie Sadownictwa prezydent Duda wycofał się z tego pomysłu i przedstawił kolejne rozwiązanie, które ma umożliwić wybór sędziów w sytuacji, gdyby nie udało się przegłosować kandydatur większością 3/5 głosów.

„Jeżeli nie ma na to zgody w parlamencie, moja propozycja będzie taka, żeby w przypadku, jeżeli nie uda się wybrać (członków KRS) większością 3/5 głosów, głosowanie następowało w ten sposób, że jeden poseł ma jeden głos, tzn. każdy poseł może zagłosować tylko na jednego kandydata na sędziego do Krajowej Rady Sądownictwa” – oświadczył prezydent Duda na konferencji prasowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„3/5 jako zasada, jako tryb podstawowy. W przypadku, gdyby nie udało się w terminie wybrać w ten sposób sędziów do KRS, będzie włączał się drugi tryb, taki, że każdy poseł ma jeden głos” – wyjaśnił prezydent, dodając, że „to w efekcie będzie powodowało multipartyjny wybór członków KRS”.

Prezydent oświadczył też, że taki zapis znajdzie się w projekcie ustawy, którą przedłoży Sejmowi.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Niech zgadnę – PO i Nowosemicka znowu będą na nie, bo… nie i już.

 2. Vini mówi

  Jeden tryb, drugi tryb… za skomplikowane to jest. Nie można zrobić tak, aby obywatel wybierał w wolnych wyborach takich sędziów do jakich ma zaufanie ? Nie ? Naprawdę nie ? 😛

  1. test24 mówi

   A ilu przeciętny obywatel zna sędziów, żeby móc ich wybrać? Ja nie znam żadnego. I na jakiej podstawie miałbym teraz wybierać? Patrzeć na ładną buzię? Większość obywateli kompletnie to oleje, a do urn pójdą partyjniaki i rodziny partyjniaków.

  2. Vini mówi

   To może czas poznać ludzi odpowiedzialnych za nasze życia ? Świadome spoleczeństwo czy banda owiec ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.