Zmiana narracji kowidowej w mainstreamie: Horban i Flisiak zapowiadają zniesienie kwarantanny

fot. pixabay
9

Dwa szokujące wywiady w dwa dni! W czwartek (3.02.2022) prof. Andrzej Horban powiedział w rozmowie z RMF FM, że rozważa zalecenie zniesienia kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną. W piątek (4.02.2022) prof. Robert Flisiak ogłosił w wywiadzie dla PAP, że „utrzymywanie kwarantanny jest zbędne”.

– Można rozpatrywać zniesienie kwarantanny, jeżeli będzie nadal tak wysoka liczba zakażeń. Nie będzie kwarantanny, tylko izolacja dla osób z dodatnim wynikiem testu. Osoby zdrowe, po kontakcie z zakażonymi, należałoby zachęcać skuteczniej wtedy do noszenia masek, utrzymania dystansu, wtedy byłoby to realne. Na razie tylko myślimy o tym, nie podejmujemy decyzji – powiedział Horban. – Czas izolacji również może zostać skrócony. Optymalne jest rozwiązanie, w którym izolacja, dla osób z dodatnim wynikiem testu, trwa dwa dni po ustąpieniu objawów – dodał.

– Przede wszystkim w tej chwili zbędne jest utrzymywanie u nas kwarantanny. I od tego powinniśmy zacząć – powiedział Filisak wskazując, że „kwarantanna nie spełnia swego zadania” i jest „fikcyjnym panowaniem nad pandemią”. – Gdyby dochodzenie epidemiczne udało się przeprowadzić w przypadku każdego zakażenia to przecież na kwarantannę musiałoby trafić kilkakrotnie więcej osób niż obecnie. Oczywiście przy obecnych możliwościach Sanepidu jest to nierealne. Poza tym przy kilku milionach osób odsuniętych od pracy nastąpiłaby katastrofa gospodarcza – podkreślił.

Zarówno Horban, jak i Flisiak wskazują na mniejszą zjadliwość wirusa Omikron oraz na to, że faktycznych zakażeń jest o wiele więcej niż oficjalnie wykrytych. – Plusem tej fali jest to, że mimo zakaźności wirusa, mniejsza jest jego zjadliwość – mówi Horban. – W tej chwili mamy do czynienia z innym wariantem wirusa SARS-CoV-2 i z zupełnie innym obrazem choroby. Nasileniem objawów przypomina chorobę wywoływaną przez tzw. koronawirusy „przeziębieniowe”, które od zawsze odpowiadały za jedną trzecią wszystkich zakażeń dróg oddechowych. Powodowały one na tyle łagodną chorobę, że nawet ich nie diagnozowano i nie podejmowano leczenia przeciwwirusowego – stwierdził Flisiak.

Co ciekawe, Horban i Flisiak nie straszą już, że niezaszczepieni umrą. W ogóle nie ma mowy o paszportach kowidowych. Nie ma też mowy o tym, że większość zakażeń występuje wśród zaszczepionych. O tym mówić nie należy. Szczepionkowi naganiacze udają, że nie widzą bijącej po oczach zależności: im więcej zaszczepionych, tym więcej zakażonych.

To, że dziś Horban i Flisiak mówią o bezsensie kwarantanny, nie oznacza, że za miesiąc nie zaczną śpiewać na innej nucie i opowiadać o konieczności przyjęcia kolejnej szczepionki, którą szef Pfizera zapowiedział na marzec. Ale teraz wygląda na to, że kowidowa narracja w mainstreamie zaczyna się zmieniać.

Źródło cytatów: RMF FM, Puls Medycyny

Zobacz też:

Sympozjum „Oblicza pandemii”. Referat Pawła Basiukiewicza: „Mapa drogowa wychodzenia z pandemii” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janek mówi

  Powrót rozumu czy też strach?

 2. Meg mówi

  Pewnie wykalkulowali, że ludzie mają w sobie coraz więcej agresji i dobrze byłoby dać chwilę pozornego oddechu, tak dla uśpienia czujności. Nie wierzę, że nagle zaczynają widzieć absurdy, które my widzimy od początku

 3. Buran mówi

  Popatrzyli na Konwój Wolności w Kanadzie, zadumali się nad sytuacją Trudeau i pomyśleli; a co będzie jak Norymberga 2.0 dojdzie do skutku? A wszyscy są przekonani że to oni kierowali tym świrusowym cyrkiem.

 4. beno mówi

  Kto wierzy w zapewnienia (jakiekolwiek) tych skorumpowanych szubrawców -nie tylko sam sobie szkodzi, ale również tym, których przekonuje do tych “szatańskich wersetów”..

 5. Daniel mówi

  Cel osiągnięty. Trucizna została wszczepiona w % populacji USA i UE zgodnie z założeniami.
  Nic tylko czekać aż ludzie na kolanach sami zaczną domagać się restrykcji i kolejnych szczepień.
  Sprytne.

 6. Rebih mówi

  Tymczasem GoFundMe postanowiło przejąć (w zasadzie: ukraść) pieniądze zebrane na finansowanie protestu kierowców ciężarówek w Kanadzie. GoFundMe ogłosiło, że zebrane pieniądze zostaną rozdystrybuowane pomiędzy inne “cele”. Należy przypuszczać, że pieniędzmi z protestu przeciw kanadyjskim komunistom zostaną przekazane organizacjom komunistycznym takim jak BLM.

 7. Rebih mówi

  Darczyńcy, którzy wpłacili na zbiórkę dla kierowców ciężarówek prowadzona przez GoFundMe zaczęli oprotestowywać wydatek, co powodowało, że GoFundMe musiało płacić po 15$ kary od każdej takiej transakcji. To wraz z negatywnymi komentarzami (w tym Elona Muska) dot. zamiaru przejęcia pieniędzy przez GFM spowodowało, że firma wycofała się ze swoich planów i dokona automatycznego zwrotu pieniędzy.
  Tymczasem nowa zbiórka zorganizowana na chrześcijańskiej platformie GiveSendGo bije wszelkie rekordy. Serwery GiveSendGo są przeciążone z powodu nadmiaru transakcji.
  Ciekawe, że Kaczyński i Morawiecki, których gęby zawsze są pełne frazesów na temat wolności i solidarności przy każdej okazji sierpnia, grudnia milczą i nawet słowem nie wesprą kanadyjskich kierowców walczących o wolność dla świata. Widocznie nie dostali polecenia od oficerów prowadzących.

 8. abcdefg mówi

  Już ktoś tym bydlakom podpowiedział z jakiego klucza ćwierkać na obecnym etapie.

 9. Krzysztof mówi

  I,co barany ? Co mówiliście miesiąc temu ? Jak straszyliście? Xymbały stare capy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.