Ziobro wniósł o uchylenie immunitetu Scheuring-Wielgus. Prokuratura zarzuca jej przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażanie uczuć religijnych

Joanna Scheuring-Wielgus z mężem profanują Mszę Świętą/ fot. Facebook
14

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek wniosek o uchylenie immunitetu posłance Joannie Scheuring-Wielgus. Prokuratura chce postawić posłance zarzuty złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych – poinformowała Prokura Krajowa w poniedziałek (21.12.2020).

Wniosek o uchylenie immunitetu posłance sformułowała Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód, która prowadzi postępowanie dotyczące popełnienia przestępstw przeciwko wolności wyznania w dniu 25 października 2020 roku w toruńskim Kościele p.w. św. Jakuba Apostoła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas porannej Mszy Świętej do kościoła weszła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z mężem. Stanęli przed ołtarzem i podnieśli transparenty z napisami: „Kobieto! Sama umiesz decydować” oraz „Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką”. Następnie małżonkowie opuścili kościół. Tego samego dnia posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o tym, że w kościele św. Jakuba zostawiła wraz z mężem „słowo na niedzielę”. Wpis został zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami.

ZOBACZ: Aborcjonistki profanują kościoły i zakłócają Msze Święte. Straż Marszu Niepodległości ochrania świątynie w Warszawie [WIDEO]

Do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód w Toruniu wpłynęło kilka zawiadomień o przestępstwie z art. 195 §1 kk oraz art. 196 kk, tj. złośliwego przeszkadzania wykonywaniu aktu religijnego Kościoła katolickiego oraz przestępstwie obrazy uczuć religijnych innych osób poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania kultu religijnego.

W ocenie prokuratora postępowanie Joanny Scheuring-Wielgus i jej męża wyczerpuje znamiona występku z art. 195 §1 kk w zb. z art. 196 kk w zw. z art. 11 §2 kk. Czyn taki zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W myśl art. 7 ust. 1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora poseł, o ile nie zrzeknie się immunitetu, nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu RP, dlatego Prokurator Generalny wystąpił do Marszałek Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus.

– Jeśli chodzi o groźby odbierania immunitetu, to w zasadzie jestem weteranką i można powiedzieć, że przywykłam. Bo to już trzeci raz. Panie Ziobro, jeśli chciał mnie pan przestraszyć, to sorry. Nie udało się. Pańskie pohukiwania są co najwyżej śmieszne – napisała Scheuring-Wielgus na Twitterze.

Źródło informacji: pk.gov.pl, Twitter

Zobacz też:

Aborcjonistki urządzają awanturę w Sejmie. Interweniowała Straż Marszałkowska [RELACJA NA ŻYWO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Racja. mogła sobie stanąć na Wiejskiej przed sejmem. Niech idzie do synagogi lub meczetu.

  1. anonim mówi

   Do synagogi by nie poszła, bo by dostała wyrok antysemitki do końca życia. Wyrok nawet nie uległy zatarciu, jeśli nawet sama zapaciła parchom 300 mld $ uroszczeń. Do meczetu by się nie odważyła, bo w najłagodniejszej wersji zarobiłaby siniaka pod drugim okiem, ale raczej skrócono by ją o głowę. Poszła ujadać swym bezczelnym pyskiem do kościoła, bo Bóg wybacza takie wynurzenia.

 2. Łukasz Toruń mówi

  ……. Toruń Was wszystkich PRZEPRASZA za tę Niespełna na umyśle p-OSŁA-nkę Joannę Schajbus-Bejbus ! to ona zakłóciła wraz ze swoim tęczowy mężykiem w Toruniu Mszę Świętą , a wcześniej znieważyła Uczestników MarSzu Niepodległości 2019 (per “faszyści”) Uczestnikami byli nie tylko Patrioci, Polacy, grupy rekonstrukcji historycznej, Kombatanci i Polonia.
  Pora by z mężykiem Piotrem wielgus em trafiła na ławę oskarżonych !

  1. Hammurabi mówi

   Nie trafi. A nawet jeśli, to przecież o karze decyduje sąd. a jakie są sądy, każdy widzi.
   Natomiast gdyby oboje wielgusostwo wylecieli z kościoła na soczystych kopach, gdyby Wielgus przez kilka tygodni zmiksowane zupki przez słomkę wciągał, albo gdyby uczestnicy marszu ich pogonili skutecznie, to by dopiero było! W lewackim tyglu by wrzało, o straszliwej zbrodni krzyczałyby zachodnie media a komisja sprawiedliwości w Brukseli i Luksemburgu przy powieszonych do połowy masztów flagach radziłaby jak ukarać Polskę.
   A poważnie, to póki obrażani nie będą zdecydowanie i radykalnie reagowali póty obrażający będą obrażali, wiedząc że sądy w takich wypadkach będą się kierowały wszelkimi sposobnościami w celu zbagatelizowania czynu. Będą bzdety o znikomej szkodliwości, o dopuszczalnej ekspresji, o wolności wypowiedzi i kilka jeszcze innych.
   Interesujące jest właściwie co innego. Mianowicie widoczna w każdym takim wyroku stronniczość sędziów, również wynikająca z poczucia bezkarności…
   No proszę sobie wyobrazić sędziego taktującego muzułmanów jak Polaków, bagatelizującego ich słuszne pretensje i oskarżenia… Oj…

  2. kici kici KOCUR mówi

   Nie dajmy się omamić ministrowi Ziobro i nie wierzmy że on czegoś dokona! Co z wypowiedzeniem konwencji stambulskiej? Co z ostatnim skandalem związanym z funduszami europejskimi przeciw przyjęciu których tak ostro protestował ten polityk? Co w końcu z z innymi jego “prawicowymi” inicjatywami których mógłbym tu przytoczyć na pęczki? NIC !!! I tak samo z tą inicjatywą pana Ziobro będzie NIC! Skończy się tylko na dużej wrzawie a podczas decydującego głosowania to w obronie pani Wielgus Rejtanem położy się pan pobożny poseł Gowin ze swymi ludźmi i o odebraniu chociażby immunitetu pani Wielgus nie będzie nawet mowy. Jedyne jaki zysk dla siebie i PiS-u osiągnie pan Ziobro to będzie odebranie kilku procent elektoratu KONFEDERACJI i o to tutaj w tej grze chodzi. O nic więcej. Naprawdę nie podniecajcie się tak tą wiadomością. A najbardziej mnie dziwi że taki wytrawny ekspert w tym temacie za jakiego uważam pana Jacka dał się w to wkręcić. I tyle w tym temacie. Wesołych, zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia od KOCURA!!!

 3. Buran mówi

  Ani włos ze łba nie spadnie. Bo to jest tak jak w “Folwarku Zwierzęcym”, wszystkie zwierzęta są równe ale świnie są równiejsze.

 4. leon mówi

  W kościele z pewnościa mnóstwo młodych bab było. he he

 5. Wojciech mówi

  Osoba “Sz-W” niestety ma rację, Ziobro pohukuje dla zdobycia punktów i nic z tego nie będzie.

 6. Chester mówi

  Panie Ziobro, Pan to jak ta krowa co dużo ryczy a mało mleka daje. Pokaż mi Pan choć jednego Żyda którego posadziliście do paki na lata. Lampart powinna już siedzieć a co Pan jej zrobił ? Żydówka może Wam napluć a wy to jeszcze przełkniecie. Jeżeli ewidentnie widać że Wielgus przeszkadza w kościele a Lampart organizuje pochody w czasie pandemii to co Pan powinien zrobić?. Sami sobie porobiliście immunitety aby się do Was nie dobrać. Złodzieja, bandytę chronicie immunitetem? Czy Margot za poprzebijane opony w samochodach już siedzi.Przestań się Pan kompromitować bo prosty pracownik fizyczny by zrobił lepszy porządek w tym kraju gdyby miał to stanowisko co Pan. Teraz znowu Pan koperciarz immunitetu się nie zrzeknie bo mu się nie chce. Co mu zrobicie? To lekarz łapówkarz na takim stanowisku? Pomimo 15 świadków na 100% udokumentowanych że brał łapówy ,no ale jego nie można ruszyć. Można a to trzeba chcieć. Pozbyć go immunitetu przez sąd i postawić zarzuty brania pieniędzy od biedaków. Pozbawić go lekarza na zawsze.

 7. Chester mówi

  Teraz rozumiem, tu należy pisać same cacy bo mój wpis poprzedni już zginął. To po co pisać, Pan Ziobro się obraził? To prawda co napisałem. Sami dowody macie.

  1. Chester mówi

   O co chodzi, teraz mój wpis widzę, na tej stronie.

 8. szajbus dostaje kasę, jak nowicka, od aborcyjnych koncernów? mówi

  debil szajbusowy ożenił się z drugim debilem i łazi toto wespół zespół po kosciolach i zakłóca Msze Sw.! Pan Bóg jest cierpliwy niewyobrażalnie. ja bym te szajbusy trzasnęła z liścia w te ich puste brzydkie pyski az by się te, nawołujące do zbrodni na dzieciach, zakazane mordy odwróciły na plecy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.