„Zgasimy światło w całym kraju”. Niedzielski zapowiada utrzymanie restrykcji i atakuje przedsiębiorców otwierających biznesy [WIDEO]

minister Niedzielski w Radio Zet/ fot. screen
31

Podczas środowego (27.01.2021) wywiadu w Radio Zet minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział utrzymanie restrykcji epidemicznych wprowadzonych w ramach tzw. walki z koronawirusem. Niedzielski nie podał żadnego terminu luzowania obostrzeń. Otwieranie biznesów wbrew zakazowi rządu nazwał działaniem nieodpowiedzialnym. Oświadczył, że rząd zakontraktował 85 milionów dawek szczepionki na Covid-19, co ma wystarczyć do zaszczepienia 50 milionów osób.

– Zawsze będę się opowiadał za bezpiecznym dla zdrowia Polaków wariantem. Utrzymanie restrykcji wydaje mi się najbardziej rekomendowanym – stwierdził Niedzielski. Zapytany, jak długo mają być utrzymywane restrykcje odparł, że „to zależy, jakie będą wyniki”. – Mamy mutację brytyjską, poza tym sytuacja w krajach ościennych sytuacja jest gorsza niż w Polsce – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Najbardziej boję się otwierania hoteli i tego, że ludzie pojadą teraz na spóźnione ferie, korzystając z tego, że dzieci są na zdalnym nauczaniu. Dlatego jestem przeciwnikiem otworzenia hoteli – oświadczył minister. – Absolutnie nie rekomenduję też dalszego otwierania szkół – powiedział. – Mamy przyjętą ścieżkę, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach będziemy rekomendowali dalsze kroki – wyjaśnił Niedzielski.

Pytany o otwieranie biznesów przez zdesperowanych przedsiębiorców stwierdził, że „rozumie to zmęczenie”, ale jest to „zachowanie nieodpowiedzialne”. – To, że nie ma pewnego rodzaju cierpliwości, to z jednej strony nie dziwi, ale z drugiej strony branie odpowiedzialności za to, że to się przyczyni do zwiększenia liczby chorób, za to że konkretni klienci takich lokali, konkretne osoby mogą albo się zakazić, albo przenieść wirusa i kogoś zakazić ze swoich bliskich, branie takiej odpowiedzialności za te skutki najgorsze, to powiedziałbym, że to jest zachowanie nieodpowiedzialne  – stwierdził Niedzielski.

Prowadząca wywiad Beata Lubecka powołała się na wypowiedzi przedsiębiorców, którzy „mówią, że już są na ostatnich nogach, że już nie radzą sobie finansowo, że za chwilę będą musieli w ogóle zgasić światło”. – Z mojej perspektywy światło to będziemy gasić, jak będziemy mieli trzecią falę z wysokością 50 tysięcy zachorowań. Wtedy rzeczywiście zgasimy światło w całym kraju – odparł Niedzielski. Zapytany, kiedy dojdzie do nas ta trzecia fala, odpowiedział: To zależy od nas, od tego jak się będziemy zachowywali.

Mój komentarz: Po raz kolejny wyjaśniam, że nie ma co liczyć na to, iż rząd wypuści nas z lockdownu przed końcem sezonu grypowego. Nie ma znaczenia, jaka będzie liczba zakażeń. Rząd już wyrzucił do kosza swoją własną strategię luzowania restrykcji w zależności od tej liczby. Zamiast strategii mamy straszenie brytyjską mutacją wirusa, a nawet zapowiedź dalszego przykręcania śruby. Niedzielski nie żartuje, gdy zapowiada „zgaszenie światła w całym kraju”.

Do Niedzielskiego ewidentnie nie dociera, że lockdown zabija, co pokazują dane dotyczące gwałtownego wzrostu liczby zgonów w Polsce i brak takiego wzrostu w Szwecji lub na Białorusi, które nie wprowadziły restrykcji epidemicznych. Niedzielski usprawiedliwia utrzymywanie lockdownu w Polsce wysoką śmiertelnością. Efekt? Im dłużej trwa lockdown, tym więcej osób umiera, ale Niedzielski przedłuża lockdown właśnie dlatego, że więcej osób umiera. Ten człowiek myli przyczynę ze skutkiem. Ceną jest życie dziesiątków tysięcy Polaków, którzy umierają na skutek decyzji Niedzielskiego.

Po tym wywiadzie mali i średni przedsiębiorcy nie powinni mieć żadnych złudzeń. Rząd ich po prostu wykończy. Upadające firmy zostaną wykupione za grosze, a oni pójdą na bruk. W końcu ktoś musi zbierać szparagi u Niemców.

Źródło informacji i cytatów: YouTube/Radio Zet

Zobacz też:

„Trochę chronić, trochę pozakażać”. Szokujący wywiad z prof. Horbanem o koronawirusowej strategii rządu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Irena mówi

  Bandziory robią co chcą,a Polacy śpią.Nie da się tego słuchać.Rodacy są królikami doświadczalnymi,SZOK!!!!!!!!!!!!!! RZĄD pod SĄD !!!!!!!!!!!!!

  1. Prawnik mówi

   Tego psychopatę trzeba usunąć z urzędu bo jest zagrożeniem Dla bezpieczeństwa kraju

 2. Sezon grypowy będzie trwać do końca świata mówi

  Kiedy pogromy tych… fenicjan?

  1. Tuti mówi

   Szkoda że Niedzielski i reszta bandy nie brali do tej pory przykładów z za granic. Od choćby cyrk z segregacja smieci, który nie ma ładu i składu do dzisiaj, a ceny się podnosi z każdą zmiana firmy śmieciowej.
   Dobry deal. Jeba..dziadow.

 3. ikss67 mówi

  Zrozumcie. Jeśli Szumowiński dostał 30 mln złotych z funduszu banksterskiego, jaki wydrukowali na swoich serwerach solaris, to taki Pan ma również obiecane. Może bardziej dyskretnie. Standardem są konta w Szwajcarii, na hasło. Tak to działa. Więc taki Pan odgrywa ministra jak aktor , za odpowiednią gażę. On jest zatem oderwany od rzeczywistości. Zyje tym, że jest to rola jego życia, pieniądze pozwolą mu wygodnie życ do końca swoich dni i ustawić dzieci. Tak więc Vędzie gadał wszystko byle tylko dostać te pieniadze, które już się mrożą w Szwajcarii. Podobnie pozostali z Kaczecetungiem na czele i Morowym wackiem.
  C o możecie zrobić? Żyjcie normalnie, nie noście na gębach szmatek roznoszących retro wirusy. Otwierakcie firmy, ale ważne, nie trzymajcie pieniędzy na koncie. Rozliczenia tylko gotówkowe, tak aby SSanepid nic nie zajął bezprawnie. No i szkołą. Apel. Rodzice, wasze dzieci chcą aby zostały debilami. cztero, pięcio, sześcio klasiści i pozostali degenerują się przed komputerami. Nauczyciele stracili poczucie misji, jest wygodnie. Skłądajcie podania o zapewnienie mozliwości nauki w szkole dla swoich dzieci. Dyrektor musi to przyjąc i to zorganizować. Ważne, aby rodzice organizowali się i domagali się sprawiedliwości i naturalnego prawa ich dzieci do nauki w szkole, a nie przez komputer. Wskażniki na to pozwalają, ale dla rządu ważne jest, streczenie pseudo szczepionek i sianie strachu wśród osób które nie są w grupie ryzyka, jeśli maja odporny organiżm. Nawet szef pfizera przyznał, że nie musi które nie są w grupie ryzyka, jeśli maja odporny organizm. Nawet szef Pfizer powiedział, że nie weżmie tego które nie są w grupie ryzyka, jeśli maja odporny organiżmo ma 59 lat i jest zdrowy, wiec jeśi się zarazi to przechoruje to jak zwykłą grypę. Ludzie, wake up! Rządzi Polską zorganizowana grupa przestepcza. bezprawie i niesprawiedliwość.

  1. Adam mówi

   Trzecia fala wtedy czwarta wtedy piąta… pierdola głupoty… ludzie mają paść z głodu itp…. cwaniak bo kasę mają i dają temu ciulowi Rydzykowi jeszcze

  2. Polak mówi

   100% racji niestety

 4. Ba! mówi

  Pozwolę sobie zrobić taką uwagę: Ten syntezator mowy-judek niedzielski ( pisownia celowa) fika ostro drugiemu judkowi morawtzkemu. Dlaczego judek-premier na to pozwala? Przecież powinien go dupnąć natychmiast. Coraz częściej mam wrażenie, że to niedzielski jest premierem. Czy nie jest tak, że niedzielski jest bardziej oddany światowej finansjerze i ma morawetzkego w d..pie? A swoją drogą-czy nie dziwi was posób mowy i barwa glosu niedzielskiego? Jakby nie był człowiekiem, jakby nie miał uczuć, emocji, empatii? Może to cyborg- już wytwór sztucznej inteligencji?

  1. Rozumne Zło mówi

   przecież Rabbie Morawietz to samo – widziałeś kiedyś, żeby okazał jakieś emocje, niezależnie o czym mówi?
   To cyborg wyprany z ludzkich uczuć, najemnik, który robi, za co mu zapłacono, bez żadnego zaangażowania emocjonalnego.

 5. Ala mówi

  On jest powalony jakiś. Jakby się nie otworzyli to koniec,bankructwo jak nic. Gospodarka całkiem by padła.

 6. Adrian mówi

  To my powinniśmy wtedy wywieść taki rząd na taczkach z gnojem, w razie czego rolnicy pomogą, innego wyjścia nie widzę!! Przez ich chore decyzje umierają ludzie!!!

 7. Frank Drebin mówi

  Treter Sierpińska po wprowadzeniu stanu wyjątkowego: Kaczyński gorszy od Jaruzelskiego! Stan wojenny wprowadził! Pozbawił Polaków wolności! A wystarczyło wprowadzić trochę obostrzeń!

  1. santana mówi

   Spadaj ciulu, sprzedajna łajzo.

 8. MaBe mówi

  Najbardziej ta pacynka boi się że ludzie otwierając biznesy jakoś sobie poradzą i np. takie hotele nie będą sprzedawane z bezcen. Mocodawca się wścieknie:)
  Wsadźcie sobie tą szczepionkę w doopę, bandycka komuszą doopę polityka.

 9. Ewa-Maria mówi

  Ja sobie nie życzę aby ktokolwiek z rządzących martwił się o moje zdrowie.Sama potrafię o nie zadbać.Jeżeli obywatele nic z tym nie zrobią niewolnictwo będzie się pogłębiało.Naród powinien dołączyć do tych warszawskich ulicznic i zrobić porządek w kraju.Innego wyjścia nie widzę.Ulicznicom pobłażają a tym którzy próbują swoje biznesy ratować,karzą.Tak nie może być że jednym wolno a drugim nie.Narodzie polski larum.Już wybiła godzina.

 10. Sabina mówi

  Debil, debil i jeszcze raz debil , szlak człowieka chce trafić jak się go słucha 😡

 11. Adam mówi

  Zdaje się że ten minister niezdrowia na smyczy globalistów zapomniał o swojej poprzedniej czeskiej mutacji ,która powstała w jego zawirusowanej głowie.Gasić światło już niedługo będą w jego celi po 22-giej, a wtedy nie chciałbym byś w jego skórze. Czy prawdą jest że jest to realizacja planów totalitarnej finansjery z pod znaku Rotschildów , która jak wieść gminna głosi go sponsoruje ?

  1. anonim mówi

   Zgaśnie mu światło na amen i urwie mu się film, kiedy zamiast krawata będzie miał sznurek.

  2. Rafał mówi

   On dobrze wie co ma robić i doskonale wie że to prowadzi do zrujnowania małego i średniego biznesu, przez co zrujnowania całej gospodarki i tego co się dzieje jak gospodarka pada.Oni mają do dyspozycji nieograniczone środki by zniszczyć świat jaki do tej pory znaliśmy i wprowadzić „nowy ład” zamordyzm jakiego do tej pory nie znaliśmy. Obudźcie się w końcu.

 12. finka mówi

  Łajdak wprost przyznał, ze w Polsce nie można planować żadnej działalności gospodarczej, a więc trzeba ten łajdacki rząd siłą usunąć nim nas wykończy. Już zniszczyli nam zdrowie, psychikę dzieciom, odbierają całą radość życia i nie możemy się na to godzić. Przede wszystkim trzeba tej bandzie przestać płacić, pasożyty utrzymujemy z naszych podatków, to chora sytuacja, żeby utrzymywać swoich wrogów.

  1. anonim mówi

   Następnym krokiem złapania Pokaków w żydowskie kleszcze będzie likwidacja gotówki. Te łysa semicka pała minister finansów w doskoku już liczy kasę i doliczył się 200 mld zł w kieszeniach Polaków, które zgodnie z nowomową ,,nie pracuja dla gospodarki” a przekładając nie są w rękach parchów i jego naczelnika rothilda.

 13. Piotr mówi

  A ja jako przedsiebiorca działający w przemyśle ciężkim uważam że na znak protestu najlepiej byłoby jakbyśmy wszyscy zawiesili działalności na trzy miesiące, pracowników wysłali na urlopy bezpłatne , i wtedy może by ktoś w Warszawie pomyślał nad tym że z CIT nie wpłynęło nic, z VAT też nic bo lidle i biedronki to do marketów w Polsce dokładają jak co roku. Z PIT też nic nie ma, bo jak prywaciarze nie płacą i ich pracownicy nie pracują to nie ma z czego. I niech wtedy znajdą pisiory kasę na „pińcetplusy ” i „trzynastki „

  1. santana mówi

   Niezbyt mądry pomysł. Ty zapewne przeżyjesz, ale twoi pracownicy już nie.

 14. Sprawiedliwa mówi

  To juz dawmo powinno sie zrobic tylko nie wiem na co Polacy czekaja jeszcze ??!!!

 15. soros to palindrom mówi

  po co szczepić 50 mln osób w 38 milionowym kraju ?

 16. santana mówi

  Niedzielski nie jest głupkiem, to bardzo niebezpieczny psychopata.

 17. Matka mówi

  Fajnie zmanipulowany tytuł. Niedzielski nie powiedział, że zamierza zgasić światło w całym kraju, tylko że stanie się to, jak różnego rodzaju nieodpowiedzialne postawy, w tym głupoty lansowane przez ten portal, spowodują wzrost zachorowań do poziomu 50 tys. dziennie.

 18. Przechodzien mówi

  Kiedys, ktos kto wiedzial o zacmieniu slonca, kiedy nastapi, mogl kontrolowac masy. Obecnie krazy plota po sieci, ze prad i tak zostanie wylaczony, nie tylko w polsce. Wracaja czasy szamanow, ktorzy wiedzieli o zacmieniu slonca…

 19. Darek mówi

  A może spójrzmy na Grecję. Otworzyła się na cały świat w wakacje. I nic się u nich nie dzieje!!! 156 tys. dodatnich i niespełna 6 tyś. zgonów. Być może na corone??? Przy tej samej ludności co Czechy i Szwecja!!!

 20. Bogdan mówi

  Mam tego dość tak jak większość z was , czekamy aż większość poumiera albo uderzymy w tych dziadów z taką siłą że nie będą mieli gdzie uciekać ! szubrawcy na szafot ! każdy szubrawiec !! i parch .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.