„Żenujący, niegrzeczny, głupi arogant.” W Wielkiej Brytanii poznali się na Tusku [WIDEO]

Leo Varadkar i Donald Tusk / Fot. YouTube
0

Zastanawiam się, jak wygląda to specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy popierają Brexit, nawet bez śladu szkicu, jak to przeprowadzić. To słowa Donalda Tuska wypowiedziane podczas konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Irlandii Leo Varadkarem, dzień przed spotkaniem szefa Rady Europejskiej z premier Theresą May. Będziesz miał po tym duże kłopoty w brytyjskiej prasie – za moment przed wyłączeniem mikrofonów Tuskowi powiedział Varadkar. Nie mylił się.

Od tego momentu Donald Tusk jest na pierwszych stronach brytyjskich gazet. The Guardian napisał: Specjalne miejsce w piekle? Donald Tusk nie poszedł dostatecznie daleko. (…) Donald Tusk powinien być krytykowany nie za swoją złośliwość, ale za swoją powściągliwość.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozostałe opinie na temat wypowiedzi Donalda Tuska są o wiele bardziej krytyczne. Brytyjski dziennik Independent pisze o niedyplomatycznym języku Tuska w tak ważnym i wrażliwym momencie, na 51 dni przed brexitem.

Zdecydowanie najsurowiej potraktował Tuska dziennik „The Sun”, nazywając go żenującym, niegrzecznym i głupim arogantem, który wywołuje furię.

Czyżby Tuskowi puszczały hamulce? Oto cytowana przez nas wypowiedź Donalda Tuska:

Przeczytaj także:

L. Mucha: Polityczne wyścigi na osłach

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.