Żenujące tłumaczenie rzecznika UJ w sprawie ukraińskiej studentki. “Szkoda, że Bandera was wszystkich nie pozabijał”

11

Jest stanowisko Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie skandalicznego wpisu internetowego podpisanego imieniem i nazwiskiem ukraińskiej studentki krakowskiej uczelni. – Mieszkam w Krakowie, studiuję na Uniwersytecie Jagiellońskim i nienawidzę Polaków, szkoda, że Bandera was wszystkich nie pozabijał – wpis o takiej treści został umieszczony na Twitterze przez użytkownika “Olenka L.”, którego zdjęcie jest tożsame z awaterem profilu na Facebook’u o nazwie “Olena L.” (zrzuty ekranu umieszczamy na dole artykułu).

W sprawie skandalicznego wpisu interweniowali nasi Czytelnicy. Jeden z nich otrzymał odpowiedź od rzecznika prasowego UJ. Rzecznik potwierdził, że na uczelni studiuje Ukrainka o imieniu i nazwisku widniejącym przy wpisie, ale ta nie przyznaje się do jego autorstwa. Poza tym konto już nie istnieje, zostało skasowane – dodaje rzecznik. I w zasadzie to wystarczyło, żeby władze uczelni zamknęły procedury wyjaśniające i nie pociągnęły Ukrainki do odpowiedzialności.

Wsparcie - darowizny

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że władze Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymały w sobotę 26 listopada br. informację o zaistniałej sytuacji. Bezpośrednio po jej uzyskaniu, prorektor ds. dydaktyki UJ prof. A. Edigarian polecił wszczęcie procedur wyjaśniających, zgodnie z obowiązującymi w uczelniach wyższych przepisami. Pragnę również poinformować, że w poniedziałkowym piśmie skierowanym do władz Uczelni, studentka Pani Olena Ł., oświadczyła, że nie jest autorką wpisu zamieszczonego w serwisie społecznościowym Twitter.

Proszę zauważyć, że konto twitterowe na którym pojawił się wspomniany wpis różni się w nazwie jedną literą od konta twitterowego naszej studentki. Poza tym konto już nie istnieje, zostało skasowane.

W obecnych czasach coraz częściej, szczególnie w mediach społecznościowych, będą pojawiać się różnego rodzaju wpisy mające charakter prowokacji, przypadki tworzenia fikcyjnych kont i profili internetowych. I może to jest ten przypadek…

Z wyrazami szacunku

Adrian Ochalik

Rzecznik prasowy UJ

tel. 519 078 100

Komentarz: Gdzie jest cała procedura wyjaśniająca, o której pisze rzecznik uczelni? Przecież samo oświadczenie ukraińskiej studentki jeszcze o niczym nie świadczy. Wyobraźcie sobie co by było, gdyby wpis przeciwko Żydom pojawił się na koncie o imieniu i nazwisku jakiegoś działacza prawicowego np. z Młodzieży Wszechpolskiej. Czy wtedy oświadczenie studenta byłoby wystarczające? Myślę, że ów student mógłby się spodziewać nawet wjazdu ABW.

Ukrainka miała twierdzić, że konto, na którym pojawił się skandaliczny wpis, został umieszczony przez jej byłego chłopaka, który chciał jej dopiec. Zaiste. W takim razie dlaczego ów chłopak skasował konto? Przecież gdyby zależało mu na zniszczeniu byłej partnerki, konto zostawiłby nienaruszone, a tak, dziwnym trafem, po wybuchu afery, czyli tego, na czym byłemu partnerowi powinno zależeć, konto zniknęło.

Rzetelna procedura wyjaśniająca polegałaby na zgłoszeniu się władz uczelni do administracji Twittera z prośbą o informację dotyczące logowanie, która wskazałaby czy twitterowe konto było prowadzone przez ukraińską studentkę czy przez kogoś innego. Ba, dziewczyna przynajmniej zostałaby wezwana na dywanik do władz uczelni w celu wyjaśnienia całej sytuacji.

Nie przesądzamy, czy Ukrainka rzeczywiście była autorką wpisu czy też nie. Zwracamy uwagę na rzekomą “procedurę wyjaśniającą”, która jest po prostu żenująca.

 

 

Przeczytaj także:

J. Międlar: Ukraińska wrażliwość na Podkarpaciu. “Bandyci UPA mówili, że mają żniwa. Wpychali drut do oczu…” i wzywali do wspólnej walki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marek mówi

  Kiedy Polakom wieszano flagi polskie poza granicami Polski jak tu kraińskie, Nie był to poddańczy gest ??

 2. Tadeusz mówi

  Jeszcze jest studentką UJ. Dziwne. powinna zostać NATYCHMIAST relegowana z uczelni i dowieziona do granicy z dożywotnim zakazem wjazdu do strefy Schengen.

 3. Realista mówi

  Sziksy ukraińskie nie są na tyle głupie aby pisać tak .Jeszcze nie mają tak cieplutko u nas jakby chciały . Dlatego skłaniam się ku hipotezie ,że ktoś się podszył w celu prowokacji. Trollowa ucieczka do przodu?

 4. Dumny Polak mówi

  Absolutnie Tadeusz!
  W tych czasach tolerowac otwarta dywersje i prostacka niewdziecznosc?

  Moze ktos zainteresowalby sie, czy by jej nie bylo o wiele ladniej ” na lyso”, albo przynajmniej raz w tygodniu talerz goracej zupy pomidorowej z kluskami na leb!?

  Smierdzaca satanistyczna SWOLOCZ!

  A, skadinad, czy wie ktos, czy na UJ ucza juz o ludzkiej karmie?
  Bo, jak chodzi o wymordowanie wszystkich…to juz nie jest taka sobie zabawa!

  Czy ktos jeszcze ma jakies powody, aby ich za cos znosic, albo przynajmniej, tolerowac!?

 5. Shadow mówi

  Wspomnę tylko, że my Polacy płacimy za studia tych wszystkich banderowskich skurwysynów. A oni nas za to nienawidzą. Życzę im wszystkiego najgorszego. Znam ich “wdzieczność’ przynajmniej od 25 lat i odwzajemniam się podobnym uczuciem, tyle że nie mam zamiaru ich mordować, bo zginęła by menda, a ja musiałabym odpowiadać jak za człowieka.

 6. Henryk mówi

  Realisto od komika walnij się w probanderowski łeb i bądź paziem Ukrainki, skoro ją ussprawiedliwiasz. Poliniacy miejcie na uwadze 11 i 12 przykazanie: nie ufaj i dobroć dobrem nie odpłaca i tyle w temacie.

 7. Hajajsja mówi

  Bandera to tchórz i Ci którzy mieszkają w Polsce i go czczą to też tchórze

 8. Rebih mówi

  Większość tych europejskich murzynów o tym marzy. Nienawiścią do innych, kompleksami i skłonnością do odpłącania złem za dobro Ukraińcy przewyższają nawet Żydów.

 9. Matt mówi

  Dajecie się podpuszczać tak samo jak ci krzyczący o ruskich onucach… Trzeba się trzymać faktów. Jeśli nie ma żadnych dowodów to równie dobrze mogla być to prowokacja, więc po co od razu z linczem.

 10. Michu mówi

  Ta studentka powinnabyzostać wyrzucona, nie tylko z uczelni, ale i z Polski, skoro nienawidzi Polaków, którzy tak bardzo pomagają Ukrainie, to może niech będzie do Rosji, ta znajdzie zrozumienie.

 11. cccpsucksuastinks mówi

  kolejne tłumy ‘uchodźców’ nadciągają z upadliny. a podobno bandersyny w kontrofensywie, ruskich gonią… WTF?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.