Żenada! Polski ambasador PROSI burmistrza Jersey City, żeby przeprosił marszałka Karczewskiego

Piotr Wilczek/ fot. youtube
7

Polski ambasador w USA Piotr Wilczek wystosował list do burmistrza Jersey City Stevena Fulopa po jego ataku na marszałka Karczewskiego, którego Fulop nazwał „znanym antysemitą, białym nacjonalistą i negacjonistą Holokaustu”. Niestety, ten list to żenujące skamlenie i lepiej byłoby, żeby w ogóle nie powstał.

„Byłem zaszokowany zobaczywszy pańskie oskarżenia przeciwko senatorowi Stanisławowi Karczewskiemu, marszałkowi Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Są one fałszywe, bolesne i niewłaściwe dla międzynarodowego dialogu między piastującymi urzędy w dwóch krajach sojuszniczych” – pisze ambasador Wilczek. Następnie mamy tłumaczenie interwencji marszałka Karczewskiego, jako osoby odpowiedzialnej za „dbałość o społeczności polskiej diaspory na całym świecie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najbardziej wstrząsające jest to, że ambasador Wilczek PROSI Fulopa, aby ten przeprosił marszałka Karczewskiego. „Wobec wagi wysuniętych przez Pana bezpodstawnych oskarżeń, proszę w imieniu rządu Rzeczpospolitej Polskiej, aby przeprosił Pan marszałka Senatu” – pisze Wilczek i stwierdza: „Pańskie nagłe oświadczenie dotyczące Pomnika Katyńskiego i brak bliższych szczegółów ze strony pańskiego biura zasmucił wielu ludzi, jednak nie możemy sobie pozwolić, aby kierowały nami emocje.”

Na koniec mamy apel o „oczyszczenie atmosfery i ponowne skupienie uwagi na stojącym przed nami problemie, na konstruktywnym dialogu, aby znaleźć rozwiązanie, które nie będzie wymagało trwałego przeniesienia Pomnika Katyńskiego.”

Bardziej żałosnego i upadlającego Polskę listu nie można było napisać. Jeśli tak wygląda reakcja polskiej dyplomacji na bezczelny atak żydowsko-amerykańskiego urzędniczyny, to  nie ma co się dziwić, ze jesteśmy bezkarnie poniewierani na arenie międzynarodowej.

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Takie są skutki „mitu holokaustu”, czyli każdy ma się przed żydostwem tłumaczyć.

 2. aalfa.oomega mówi

  O najbliższej przyszłości mocarstwa USrael [JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę, a prawdę mają gdzieś!; w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim (po zawłaszczeniu) zarządzać!; o ich kolonii nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3.wojnie światowej – w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 3. Barbara mówi

  W miejscowosci LAKEWOOD NJ w USA jest zydowska Jerozolima zydzi wykupuja wszystko co sie da;maja swoja policje,szpitale,przedszkola,szkoly,wyzsze uczelnie,sklepy/koszerne/i niezliczona ilosc buznic co kawalek.Powstaja ogromne osiedla,RODZINY SA BARDZO LICZNE OK 15 DZIECI.Nasze Polskie kobiety pracuja u nich jako pomoc domowa/po studiach/.Tak jestesmy traktowani dla ktorych nasi przodkowie okazali serce i pomoc.

  1. julie mówi

   Basiu. Zgadzam sie z Toba. W zupelnosci. Tam bardzo ladne tereny . Dziwne , ze nie chca mieszkac z piwrotem nacpystyni. Przeciez etamtsd przypelzli , fuuuj !

 4. Maciej mówi

  DOTYCZY PETYCJI DO TRUMPA W SPRAWIE ACT S. 447. – DLACZEGO TEN TEMAT NIE JEST GRZANY NA OKRĄGŁO TAKŻE TUTAJ ? JUŻ SIĘ PODDALIŚMY ?

  1. Petycja musi być podpisana przynajmniej przez 100 tys. osób i musi ten stan osiągnąć do 22 maja br. Patrząc na przyrost podpisów (link poniżej) stan ten nie zostanie osiągnięty – szczególnie, że niedawno pojawiła się jakaś druga petycja (vide – pkt 2)

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017

  2. No właśnie, ostatnio pojawiła się w sieci inna petycja
  link – https://petitions.whitehouse.gov/petition/act-s-447-tries-legitimize-extralegal-demands-massive-property-transfers-groups-no-legitimate-claims

  Obecnie pod nią jest podpisanych ok. 1700 osób, a stan 100 tys. musi osiągnąć do 30 maja. Dynamika podpisów jest jeszcze gorsza niż pod poprzednią petycją. Wystawiający tą petycję argumentują, że ta poprzednia jest „sabotażem”, bo posiada jakieś bliżej nieokreślone błędy – vide http://wolnosc24.pl/2018/05/05/uwaga-to-byl-sabotaz-rusza-nowa-petycja-w-sprawie-ustawy-447-do-konca-maja-potrzeba-100-tys-podpisow/

  Powyższa petycja została wystawiona już kilka dni temu. I teraz w związku z tym moje pytanie ? CO SIĘ DZIEJE, ŻE NA CAŁĄ POLONIĘ PODPISANA JEST RAPTEM TYLKO PRZEZ 1,781 OSÓB ???! Ja i moja rodzina podpisaliśmy (jedną i drugą), tylko nie wiemy czy podpisy Polaków realizowane z Polski są skuteczne ?

  W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM DWIE UWAGI

  1. Czy ktoś znający prawo USA może mi rzeczowo odpowiedzieć jak jest z tymi dwoma petycjami. Osobiście uważam, że ta druga mogła powstać celowo dla rozproszenia podpisów. Ale może się mylę…

  2. Jestem w szoku, że na dziesiątki milionów Polaków (sic) – żadna z tych petycji nie osiągnie 100 tys. podpisów (a powinny obie !). Czyżby ludzie aż tak się bali ? Już się Polacy poddali ? A może zwyczajnie petycja nie jest odpowiednio nagłaśniana w „drugim obiegu” ? Sama lakoniczna informacja wyszukana w sieci z własnej inicjatywy, to stanowczo za mało ! Ba, powoduje tylko dodatkowe pytania i wątpliwości. Przecież można np. podsyłać maile, linki albo choćby dzwonić do niezależnych portali albo youtuberów aby ten temat na okrągło poruszali i wyjaśniali wątpliwości ! Gdzie np. wywiady z Polonią w tej sprawie? NA NIEZALEŻNYCH PORTALACH POWINNO WRZEĆ OD RANA DO WIECZORA !!! TO JEST NASZ, WSZYSTKICH POLAKÓW, WSPÓLNY INTERES ! Przecież nawet jeśli Trump i tak podpisze (co jest najbardziej prawdopodobne), to jednak podpis 100 tys. zmusi go do formalnego zapoznania się z tą petycją i do oficjalnej odpowiedzi – uzasadnienia (takie jest prawo w USA). – Ten fakt już sam w sobie jest korzystny dla Polski !

  No i czy jednak nie lepsza była ta petycja „niedoskonała” ale właśnie mająca jeszcze jakąś szansę parę dni temu na zebranie odpowiedniej ilości podpisów ( jest ponad 30 tys) od tej, co jak widać, żadnych szans nie ma ?!

 5. aalfa.oomega mówi

  Wojna zapewne wybuchnie w 2021 roku – 7 lat po ostatnim kryzysie finansowym! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – przeczytasz w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.