Zełenski domaga się zniesienia wszelkich ograniczeń dla eksportu ukraińskich produktów rolnych do UE

Ursula von der Leyen i Wołodymyr Zełenski/ fot. Twitter
12

We wtorek (9.05.2023) przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, spotkała się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Tematem rozmowy była akcesja Ukrainy do UE oraz eksport ukraińskiego zboża.

Podczas wspólnej konferencji prasowej Zełenski oświadczył: Zgadzamy się co do znaczenia naszego ukraińskiego wkładu w globalne bezpieczeństwo żywnościowe. Niestety, zetknęliśmy się z problemami w miejscu, w którym moglibyśmy oczekiwać na przejawy solidarności. Drastyczne w czasie wojny działania protekcjonistyczne ze strony naszych sąsiadów nie mogą nie rozczarowywać, delikatnie mówiąc.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zełenski wskazał, że ograniczenia dotyczące wwozu ukraińskich produktów rolno-spożywczych do Unii Europejskiej nie wzmacniają Europy, ale dają więcej możliwości działania Rosji. – Oczekujemy od UE mocnych, europejskich w swej treści decyzji i możliwie jak najszybszego usunięcia wszelkich ograniczeń, jeśli będzie istniała ku temu wola polityczna, a dzisiejsze nasze rozmowy świadczą, że taka wola istnieje. W tej sytuacji będziemy w stanie podjąć optymalne decyzje, które obronią interesy Europy i Ukraińców, którzy cierpią w wyniku zastosowanych przeciwko nam ograniczeń eksportowych – powiedział prezydent Ukrainy.

Ursula von der Leyen przyznała, ze sprawa jest „skomplikowana”, a „priorytetem jest teraz utrzymanie płynnego tranzytu zboża z Ukrainy do UE”. – Wymaga to ścisłej współpracy różnych zainteresowanych stron, dlatego stworzymy wspólną platformę koordynacyjną, która zapewni, że elementy solidarności, o których mówicie, będą mogły w pełni funkcjonować -powiedziała szefowa KE.

Jak widać, nasi ukraińscy „bracia” nie odpuszczają i domagają się likwidacji wszelkich ograniczeń dla ich produktów rolno-spożywczych. Gdy Polska zamknęła granicę przed ukraińskimi produktami zalewającymi polski rynek, dowiedzieliśmy się, że jest to działanie na rzecz Rosji. Polska oczekuje przedłużenia unijnej klauzuli ochronnej na pszenicę, rzepak, kukurydzę i słoneczniki. Ukraina domaga się zniesienia „działań protekcjonistycznych ze strony naszych sąsiadów”. Wszyscy, którzy liczyli na to, że Ukraina będzie w swoich działaniach kierować się wdzięcznością dla Polski za pomoc w walce z Rosją, muszą być teraz bardzo zdziwieni.

Źródło informacji i cytatów: PAP, Twitter

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Zobacz też:

Ukraiński wiceminister oskarża Polskę: „Zamknięcie granic kosztowało nas ok. 143 mln dolarów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Wygłupiali się nasi durnie z uprzywilejowaniem ukraińskiego eksportu także w sytuacji gdy samostijna nakładała embargo na import z Polski. Nawet geremkowy kahał MSZ finansował zakładanie malinowych sadów na ukrainie.

 2. anonim mówi

  Typowa zydowska talmudyczna buta, wyssana z mlekiem zydowskiej matki. Goj ma sluzyc zydowi zawsze i wszedzie. Zyda nie powinno interesowac ze goj biednieje, ze traci. Zyd musi miec zysk. Kazde dzialanie zyda to metafizyka, dzialanie goja to tylko biologia. Zyd nie musi za nic dziekowac, przepraszac i kajac sie, goj musi okazywsc szacunek zydowi zawsze i wszedzie. Mozna tak przekladac talmud bez konca…

 3. Shadow mówi

  Pies tych dwoje zaje….ł. I szlag ich trafił złodziei i zbrodniarzy.

 4. Polska skarpeta mówi

  Super komentarze! Dresiarz działa po zbójecku, jak dresiarze w Polsce w latach 1990 do 2015 roku

 5. JOZEF mówi

  Polacy tory musza byc zniszczone bo My POLACY nie pozwolimy na drugi WOLYN 2023!

 6. George mówi

  Arogancja i chamstwo tego żyda po prostu zapiera dech w piersiach. No ale cóż się dziwić? Narodowość zobowiązuje. Najgorsze jest zaś to, że i w Polsce chazarzy mają decydujący głos. Najwyraźniej ” Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

 7. Negro mówi

  A kto niby oczekiwał wdzięczności od Ukrainy?
  Na pewno nie polskojęzyczny rząd, który wykonuje polecenia USA i żydostwa rządzącego na Ukrainie.
  Chyba, że ciemny lud urobiony przez media głównego ścieku.

 8. finka mówi

  Komik jedzie na bezczela, Polska ma zniszczyć swoje rolnictwo, żeby sprowadzać toksyczną spożywkę z Ukrainy, w głowie się nie mieści do czego warszawski rząd dopuścił i ciągle robi za szmatę do podłogi dla Ukrów. Wystąpienie komika potwierdza, ze od początku nie miało być tranzytu tylko zalew trującym zbożem, kurczakami, jakami, owocami, naszego kraju

 9. Krzysztof mówi

  Żełeński żydzie i chamie myślisz ,że kosztem twojego posranego kraju inne kraje mają doprowadzić do zapaści ? Znajdz sobie sam odbiorców i to poza EU , a MY POLACY pozwolimy ci wywozić te odpady za odpowiednią opłatą. Nie spełniacie podstawowych norm , żądacie coraz więcej – a poprosić nie łaska ? Dość dla was zrobiliśmy do tej pory . Dalsza pomoc może zagrozić nam bankructwem , upadkiem państwa polskiego . Już próbowaliście nas wciągnąć do waszej wojny – nie udało się i się nie uda. Osobiście mam was głęboko w d…e za mordy na Polakach , za wasze chamstwo , za butę , za roszczeniowa postawę – a gdzie qwa pokora ? Karma wraca zawsze i teraz tego doświadczacie . W POLSCE mówimy : „Pan Bóg nie rychliwy , ale sprawiedliwy „. Zapamiętaj to sobie żydzie , bo i ciebie to dotyczy , twoich współplemieńców i banderowców także !

 10. Krzysztof mówi

  Do NEGRO : MY tu kolego wiemy o co chodzi , dobrze wiesz czytają te posty , więc daj spokój. Należy pisać wszędzie i uświadamiać tych co bladego pojęcia o ukrach i ich bandytzmie na ziemiach polskich nie maja bladego pojęcia . Pozdrawiam.

 11. Dumny Polak mówi

  Brawo, Krzysztof za Twoja POPRAWNOSC POLITYCZNA!

  ” Nasrac komus na prog, zadzwonic i ZARZADAC papieru toaletowego”, taki byl kiedys szczyt bezczelnosci, teraz natomiast oczekuje sie zniszczenia osob, ktore, przed miasiacami, z czystego serca i z normalnej, ludzkiej solidarnosci, oddaly im swoje domy, karmiac ich, i sie nimi opiekujac, teraz natomiast skarzac sie na nich, ze maja jeszcze czelnosc, chciec zachowac swoje zycie we wlasnym kraju!

  Przeciez tego splesnialego badziewia nikt w Europie nie kupi i bedziemy sie musieli sami z tym bujac!
  Nie moze tutaj wiec byc mowy o jakimkolwiek tranzycie!
  Nikt w to nie uwierzy!

  PRZECIEZ TO JUZ JEST SAMO PIEKLO!

 12. Negro mówi

  Krzysiu drogi
  Po co wypisujesz te kocopoły pod adresem żyda Żełeńskiego? Przecież my jesteśmy dla niego robakami, nawozem.
  I nie Ukraina ma nas gdzieś tylko te zagraniczne koncerny, które tam rządzą i z którymi poszedł na deal żydek Żełeński. Bo ich zwykli Ukraińcy też nic nie obchodzą, już ich wytresowali w banderowskim kulcie i w konkretnym momencie ich napuszcza na nas w celu realizacji swoich interesów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.