„Żeby Polska była Polską”. Spacer Niepodległości we Wrocławiu [RELACJA NA ŻYWO]

Spacer Niepodległości we Wrocławiu 2020/fot. screen
33

W środę (11.11.2020) o godz. 17.00 rozpoczął się Spacer Niepodległości we Wrocławiu. Ze względu na obowiązujący zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, nie zgłoszono manifestacji w ratuszu, a Jacek Międlar po prostu zaprosił wszystkich na spontaniczny spacer pod hasłem „Żeby Polska była Polską”.
Krótkie słowo od Jacka Międlara spod Katedry Wrocławskiej na końcu nagrania:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Opublikowany przez Jurka Jurka Czwartek, 12 listopada 2020

Po marszu kilka wpisów ze zdjęciami zamieścił Jacek Międlar:

Kilkutysięczny tłum na Spacerze Niepodległości we Wrocławiu. „Wrocław nie poddaje się nigdy!” [PEŁNA RELACJA + PRZEMÓWIENIE JACKA MIĘDLARA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKAMI mówi

  W Warszawie porażka. Patriotów rwących się do walki o wolność nazwano prowokatorami, prowodyrami i chuliganami. Trzymam kciuki za Wrocław.

  1. Matka Polka mówi

   Tam to wielu to się rwało bardziej do walki z policją, Empikiem i mieszkaniami na trasie marszu. Jasne, to jedynie jakaś część uczestników marszu, ale próba usprawiedliwiania takich buraków i gadanie o prowokacjach, co czynią organizatorzy, to mocna żenada.

  2. Leszek SG mówi

   Tylko, że prowokacji policyjnych było pełno. Strzał w twarz fotoreportera-74 lata z TySol. Granat hukowy w dziennikarzy.Palowanie dziennikarzy. Gazowanie faceta z odległości pół metra. Tak sie buduje napięcie i prowokuje

  3. Matka Polka mówi

   Było, racja. Ale był też tłum uczestników marszu szturmujący barierki przy Empiku bez żadnej prowokacji, było spalenie mieszkania, były kamienie w policję np. przy Błoniach, niszczenie infrastrukturu. Jak się zamyka jedno oko, to się części patologii nie dostrzeże. I to z tego będzie marsz zapamiętany – nie da się tego ukryć zwalając wszystko na prowokację.

  4. Ruder mówi

   Już pobieżna analiza amatorskich materiałów zamieszczanych w coraz większej ilości w sieci, pozwala rozpoznać policyjnych prowokatorów. Nazywam ich policyjnymi, ale są to lewicowi bojówkarze, którzy od lat uczyli policję, w ramach płatnych szkoleń, jak rozbijać manifestacje. Takie grupki przepuszczane przez kordony policji widziałem przed 2015 rokiem i widzę jej teraz. Najlepsze jest to, że są to prawie zawsze Ci sami faceci, ubrani w bejsbolówki i ciemnobrązowe bądź czarne kurtki z plecakami w rękach, bo tam mają kamienie i race….. Popatrz, a jak nie widzisz to poczekaj, bo niedługo każdy z nich będzie wyszczególniony na zdjęciach i filmach, szczególnie jak po akcji pakują się do policyjnych bud

  5. Matka Polka mówi

   Gdzie masz tych prowokatorów spod bloku z podpalonym mieszkaniem? Nie ma dostępnego wizerunku tego, kto rzucił jeszcze, ale ty już wiesz. Widać, że było to z tłumu uczestników, dziesiątki ludzi przechodzi tam z uśmiechem, są okrzyki „niech k…a płonie”, ale oczywiście, policyjni prowokatorzy.

  6. j-da mówi

   Matka Polka Gudłajska jak zwykle na służbie i nie bierze pod uwagę, że sk…syńska przewrotność jej pobratymców nie ma żadnych granic ani hamulców a podpalenie jakiegoś gojskiego mieszkania to tak jak podpalenie budki pod ruska ambasadą

  7. Matka Polka mówi

   @J-Da

   Tak, baranie. Źli Żydzi z Izraela to mieszkanie podpalili, tajnym zapalnikiem sterowanym z Hajfy. Tylko co tam robiło stado baranów, takich jak ty, którym podpalenie mieszkania wyraźnie się podobało i którzy krzyczęrzyczeli „niech k…a płonie”?

  8. Karol Mak mówi

   we Wrocławiu też byli tacy , z reszta w tamtym roku tez,tyle ze w tym roku nie mieli za bardzo podstaw żeby prowokować tzn.. leciały hukowe i wchodzili w marsz po dwie osoby. Nawet zwykle wygladajace „pary” facet plus babka okazywali sie tajniakami…. :/

  9. Karol Mak mówi

   a najpiękniejsze było nawoływanie Jacka przy skrzyżowaniu a teraz idziemy w lewo a milicja zdezorientowana biegała po skrzyżowaniu bo nie wiedzieli w ktora strone iść haha 🙂 ogólnie Spacer udany, dzieci zadowolone ze mogły świętować swoje przywiązanie do kraju i niepodległość. Oczywiście wisienkę na torcie dostali przy katedrze gdy zapłonęły race 🙂 milicji było tyle, ze chyba z całego regionu pościągali….

  10. Matka Polka mówi

   W zeszłym roku to już jak się marsz zaczął, nasz drogi Jacek zaczął podburzać tłum, by skandował, że policja to Gestapo, bo mu gdzieś nagłośnienie zniknęło. Sekundę po okrzykach na cześć prymasa Wyszyńskiego zaczęły lecieć bluzgi, bodajże by j…ć psy. Nawalonych ludzi też ponad przeciętnie. Rybaka jeszcze brakowało. Poziom mułu, nie dziwię się, że ten spend rozwiązano.

  11. ROMAN mówi

   antifa to nie organizatorzy…

  12. Matka Polka mówi

   Antifa racy tam nie wrzuciła, ani nie krzyczała „niech k…a płonie”.

  13. ROMAN mówi

   a skąd to wiadomo?

  14. Segregator R. mówi

   Madka Bolka i wszystko jasne.

  15. Matka Polka mówi

   @Roman

   A skąd wiadomo, że nie agenci wywiadu Mozambiku?

   Póki co na wszystkich filmach widać, że race lecą z tłumu maszerujących, nie z boku z jakiejś zamaskowanej, odrębnej grupki. Przy poparciu wielu z nich, okrzykach typu „nie gaś, niech k…a płonie”. Jeśli to rzucił ktoś z antify, to w takim razie ci przechodzący uczestnicy marszu są wyjątkowymi debilami, udzielając mu poparcia.

  16. Matka Polka mówi

   @Segregator R.

   Ale co wiadomo? Że Mossad, masoneria czy wywiad reptiliański? Musisz sprecyzować, niektórzy komentatorzy nie są tak przenikliwi, jak ty.

  17. Segregator R. mówi

   @ Madka Bolka morda w kubeł i do garów

  18. Matka Polka mówi

   @Segregator R.

   Nie rozśmieszaj mnie, amebo. Klauni nie są od wydawania poleceń.

  19. Matka Polka mówi

   Ej, @Roman (do przygłupa @Segregator R. nawet szkoda się zwracać, bo to zupełna ameba) – aktualizacja! Złapali kolesia! Wyobraź sobie, że to nie antifa, ani nie Mossad! Z Białegostoku, w dodatku, chłopak jest. No co za przypadek, tak jak Jagiellonia – zobacz!

 2. zyd z konfederacji mówi

  zydokomuna ma doswiadczenie w prowokacji.
  precz z zydokomuna PO!!
  Precz z szechterem.

  1. Robert mówi

   Precz z kaczą grypą!

  2. Rk mówi

   Piękny marsz zeby zawsze był w spokoju obchodzony nie dajmy się sprowokować nigdy! dziś też nawet policja była łagodna

 3. Greg mówi

  to jak w koncu 11 listopada czy 28 czerwiec swieto niepodleglosci?

  1. ROMAN mówi

   31.10…

 4. wilk mówi

  W WARSZAWIE BYLO SPOKOINJE,TYLKO LEWACTWO ZROBILO SWOJE JAK ZAWSZAE.BRAWO DLA WROCLAWIA DLA ORGANIZATOROW I DLA LUDZI KTOZY TAK LICZNIE PRZYBYLI

 5. konfederacja mówi

  do lempart czy wielgus nie strzelali!!!

 6. Tomasz mówi

  Oglądał ktoś z Was relację na żywo w TV? Nie zastanawia Was czemu akurat do tych zamieszek doszło na w miejscu i na wprost kamer ustawionych przez TVN? Nie innej stacji ale TVN. Żeby było ciekawiej to te kamery nie były na ulicy tylko na drugim, trzecim piętrze. Czemu akurat tam były kamery i te próby zamieszek?

 7. ROMAN mówi

  na tt są zdjęcia tych kamer…

 8. W K mówi

  Parę minut temu wróciłem do domu ze spaceru po Wrocławiu. Przy tym kościele, gdzie był śpiewany hymn jeszcze nigdy nie byłem, więc zobaczyłem coś nowego. Dzisiaj liczył się każdy, kto przyszedł i przyszło dużo ludzi. Wrocław spisał się na 5. Bardzo udany spacer.
  Miałem trochę obaw, że ludzie nie przyjdą i nawet wziąłem coś dla Jacka ,,na pocieszenie”, ale gdy zobaczyłem, że trzeba by się przepychać przez tłum, odpuściłem. Co się odwlecze, to nie uciecze.
  A tobie milicjancie, który raportowałeś do „p. Szymona”, bo chciałeś pacyfikować świętujących Polaków, hańba.

 9. Jan Kowalski mówi

  Brawo Wrocław ! Pomysł ze spacerem Niepodległości okazał się trafiony i skuteczny. Zupełnie co innego niż w roku ubiegłym. Natomiast w Warszawie całkowita porażka. Wygląda na to, że Bąk Bąkiewicz okazał się bąkiem, a wcześniej Tuman Tumanowicz okazał się tumanem. Jeden i drugi dali ograć się jak dzieci. Tuman zgodził się na degradację Marszu do trasy przez most na błonia wokół stadionu narodowego, gdzie nie było gdzie się skryć i na odkrytym terenie czekała tam na nich policja, pałowała i polewała do woli. Zaś w tym roku Bąkiewicz ( z całym szacunkiem , jest zasłużony i ma wiele udanych akcji) niestety, puścił Bąka. Miał bardzo dobry pomysł z tym spacerem tak jak we Wrocławiu i gdyby się tego trzymał to by wygrał, ale z nieznanych przyczyn dał się podpuścić politykom co do ochrony przed wirusem i środowisku PiS , w tle z Macierewiczem, aby na wzór amerykański zrobić manifestację samochodową. W ostatniej chwili odwołał spacer i zarządził rajd zmotoryzowany na wcześniejszej trasie Marszu. Nawet go do tego zachęcano i chwalono. Skutek był oczywisty i bardzo łatwy do przewidzenia. Tylko na to czekali. Kolumnę pojazdów bardzo łatwo zablokować. Wystarczą 2 lub3 radiowozy. I tak się stało. Zrobił się gigantyczny korek, każdy parkował gdzie mógł i dalej szedł pieszo . Do tego przyjechało dużo ludzi z Polski którzy chcieli iść a nie jechać , wbrew woli Bąka. Powstał chaos . Tysiące ludzi zostało pozostawione same sobie. Spontanicznie sformowalu kolumnę marszową i ruszyli na Stadion. Oczywiście, na trasie czekały już na nich różne przygotowane wcześniej pułapki. Masy policji , wyposażonej w broń gładkolufową, grupy prowokatorów policyjnych umieszczonych w tłumie, pełniących rolę nagonki na polowaniu. Majstersztykiem było przedstawienie zorganizowane przez TVN, przy rondzie de Gaullea. Na jednym balkonie wywieszono obraźliwy banner a na drugim ustawiono kamerę. W odpowiedniej chwili umówiony człowiek idący w tłumie wrzuca z ulicy na drugie czy trzecie piętro płonącą racę lub kilka na balkon z bannerem , w mieszkaniu wybucha pożar, a to wszystko filmuje kamera i przekazuje gdzie trzeba, a to od razu idzie w świat, co też ci faszyści wyrabiają. Nastąpił powrót do tradycji z czasów Tyfuska. I tak to PiS odsłonił swoje prawdziwe, żydokomunistyczne oblicze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.