Kilkutysięczny tłum na Spacerze Niepodległości we Wrocławiu. „Wrocław nie poddaje się nigdy!” [PEŁNA RELACJA + PRZEMÓWIENIE JACKA MIĘDLARA]

Fot. PAP
19

Żeby Polska była Polską! 11 listopada 2020 roku, w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pod tym hasłem maszerowano we Wrocławiu.

Kilkutysięczny tłum polskich patriotów, kibiców i nacjonalistów przeszedł przez miasto w zgromadzeniu, które nie było rejestrowane w magistracie. Maszerowano w spontanicznym „Spacerze Niepodległości”, na którego urząd miasta nie miał żadnego wpływu. Jak się łatwo domyślić, to m.in. dzięki temu w tym roku nie doszło do większych prowokacji i prób rozwiązania zgromadzenia. Jedynie policja próbowała wyprowadzić manifestantów z równowagi. Patrioci mogą odtrąbić wielki sukces, porażkę prowokatorów i lewackiego magistratu, który w ubiegłym roku – jak orzekł Sąd Okręgowy – bezprawnie rozwiązał Marsz Polaków, oraz zapowiedzieć powtórkę na 13 grudnia 2020, tj. ANTYKOMUNĘ we Wrocławiu, która – jak się łatwo domyślić – przyjmie formę spontanicznego spaceru.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Spacer Niepodległości wyruszył z Placu Wolności równo o godzinie 17, co policyjne zastępy otaczające plac z każdej strony wprowadziło w osłupienie. – Nie zdążyliśmy ich zatrzymać, za szybko wyszli – policjanci przekazywali informacje przez krótkofalówki.

Z Placu Wolności maszerujący udali się w kierunku Rynku pod Pręgierz, gdzie padło kilka haseł oraz odśpiewano hymn RP. Następnie przemaszerowano pod wrocławską Katedrę. Wielkim atutem spacerujących był fakt, że „spontaniczną” trasę znały zaledwie 4 osoby, stąd policja nie miała pojęcia gdzie się ustawić. Gdy zablokowano jedną ulicę, maszerujący skręcili w drugą i tak do samego końca, krocząc na Ostrów Tumski.

Na czele kolumny niesiono banery: „Żeby Polska była Polską”, „Śmierć wrogom Ojczyzny”, „Życie i śmierć dla Narodu” oraz baner antykomunistyczny. Zarzucano tradycyjne hasła: „Bóg, honor i Ojczyzna”, „Cześć i chwała Bohaterom”, „A na drzewach zamiast liści…”. Jacek Międlar kilkukrotnie zwrócił szczególną uwagę na upamiętnienie Orląt Lwowski, bohatersko broniących polskiego Lwowa. „Lwowskie Orlęta, Śląsk Wrocław o was pamięta” – krzyczeli spacerowicze, w tym zastęp kibiców WKS. Pojawiły się także nowe hasła, nawiązujące do lewackiej hołoty, która w ostatnich dniach masowo wypełzła na ulice. „Tęczowe śmiecie, Wrocławia nie dostaniecie” – zarzucali polscy patrioci.

Pod samą katedrą, spontaniczne, krótkie przemówienie wygłosił Jacek Międlar. Wezwał do obrony polskiej tradycji i chrześcijańskich wartości, które lewactwo próbuje zmieszać z błotem oraz zaapelował, by godnie upamiętniać zapomnianych Polaków pomordowanych przez ukraińskich ludobójców, i sprzeciwić się zakłamywaniu historii, co czyni władza „w imię wątpliwych, politycznych interesów”. Nawiązał także do podłej postawy hierarchów wrocławskiego kleru, którzy zamiast stawać w obronie Kościoła, kompromitują go obrzydliwymi skandalami. Całe przemówienie, wygłoszone przed kilkutysięcznym tłumem trwało niecałe 5 minut. Zamieszczamy je poniżej, wraz z wpisami na Twitterze oraz pełną relacją wideo z manifestacji.

Po raz kolejny udowodniliśmy, na co Jacek Międlar wskazał w przemówieniu, że Wrocław nie „nie poddaje się ostatni”, WROCŁAW NIE PODDAJE SIĘ NIGDY.

Przemówienie Jacka Międlara:

Krótkie relacje z przemówieniem:

Krótka relacja TVP Wrocław:

Pełna relacja:

Wpisy ze zdjęciami:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Matka Polka mówi

  „Życie i śmierć dla Narodu” – cud malina hasło, faszyzującej przedwojennej „Falangi”, tworu radykalniejszego od ONR, która trudniła się głównie zamachami terrorystycznym (np. na lokale Związku Nauczycielstwa Polskiego albo pochody 1-majowe, w trakcie jednego z nich zamordowali 8-letnie dziecko). W czasie wojny wielu z nich tworzyło kolaborującą z Niemcami NOR, a po wojnie przywódca kolaborował z Sowietami.

  Fajne hasło.

  1. PioTr mówi

   poprosze źródło.

  2. AntyPO✡PiS mówi

   @PioTr „nie karm” tego żydowskiego trolla z PiSraela

  3. Matka Polka mówi

   Nie mierz wszystkich swoją miarą. Niektórzy tu merytorycznie może chcą pogadać, a nie tylko robić z siebie idiotę każdorazowymi wpisami o „PiSraelu” czy umieszczaniem Gwiazdy Dawida w nicku.

  4. Matka Polka mówi

   Poczytaj Szymona Rudnickiego „Falanga: Ruch Narodowo-Radykalny”. Albo, jak chcesz coś na szybko, poszukaj w sieci np. pod hasłem Narodowa Organizacja Bojowa „Życie i śmierć dla Narodu” – to bojówka Falangi właśnie. Poszukaj zdjęć ze zjazdów Falangi z tym hasłem. A o działalności terrorystycznej, choćby o morderstwie 8-letniego dziecka, poczytasz nawet na Wikipedii, z podaniem źródeł.

  5. Janina mówi

   ,, Matka Polka ,, od 7 – boleści ??? .

  6. Matka Polka mówi

   A jaka, jak nie Polka? Śmiało, nie wstydź się Janinko, daj popis, niech cię zobaczą.

 2. zyd z konfederacji mówi

  TVPiS lze czy juz nie lze?

  1. W K mówi

   @Zyd Z Konfederacji – TVPiS nie widziałem, ale Fakty TVN przedstawiły Jacka milionom widzów. Chciałem zobaczyć, jak przedstawią wydarzenia w Warszawie, a tu niespodzianka, widocznie spacer we Wrocławiu też bardzo ich zabolał.

 3. 000000000000000000000 mówi

  Panie Jacku ! Proszę nie wrzucać linków do filmów z fejsa bo nie każdy ma konto na fejsie a bez tego nie da się zobaczyć filmu-to nie yt. Jest dużo innych portali gdzie można treści wrzucić i nie ma restrykcji.
  Pozdrawiam serdecznie.

 4. zyd z konfederacji mówi

  tysiace prawdziwych patriotow,katolikow,Polakow,a wybory wygrywa spedalony knur sutryk. PARADNE.

 5. Jurek Ogórek mówi

  A co z antypolskimi postawami funkcjonariuszy… i tych po cywilnemu i tych w mundurkach czy paramilitarnych uniformach , którzy podczas grania i odśpiweania Hymnu trzymali łapy w kieszeniach w pozycjach meneli spod budki z piwem ??

 6. W K mówi

  Jak pokazano na zdjęciu tytułowym, w tym jednym dniu we Wrocławiu słońce nocą wschodzi, gdy Spacer Niepodległości nadchodzi.
  @Jurek Ogórek widocznie ci ludzie jeszcze do pewnych rzeczy nie dorośli.

 7. Alicja mówi

  Jestem pod wrażeniem organizacji spaceru (tempo, trasa niespodzianka)! Nie przewidzieliśmy akcji i zostałam z dzieciakami daleko w tyle, a kiedy wracaliście, musiałam niestety odbić bo dzieciaki bały się petard, które ktoś sobie zaczął odpalać co chwilę :/ Wielka szkoda! W zeszłym roku córkę nastraszono racami.. Jacku, proszę Cię, kibole kibolami, ale my, rodziny z dzieciakami też chcemy uczestniczyć w świętach, a ten rzep, który się was uczepił jest uciążliwy. Bylibyśmy rad, gdybyś zajął stanowisko w tej sprawie publicznie i nawołał do swoich o umiar i szacunek dla najmłodszych. Inaczej zniechęcicie ich… Z Bogiem!

  1. W K mówi

   @Alicja, w wywiadzie z 12.11. udzielonym dla CEPowiśle, dostępnym już także tutaj na portalu, jest publiczne stanowisko w rzeczonej sprawie. To na wypadek, gdyby nie było dodatkowej informacji. Spokojnego dnia!

  2. W K mówi

   korekta: CEPolska <– CEPowiśle

 8. Tomasz mówi

  Wielkie brawa dla Organizatorów za ten Marsz!

 9. Kapitan Biały mówi

  Wielkie Brawa dla Organizatorów. Wstyd dla władz miasta i dla wrocławskiej policji, któa chciała zablokować Marsz, ale jej nie wyszło. Policjanty potrenujcie na lewakach, oni są tak samo gramotni jak wy. 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.