Zarzuty dla uczestnika Judaszków: nieobyczajny wybryk i nieostrożne obchodzenie się z ogniem

kukła Judasza w Pruchniku/ fot. twitter
8

Są pierwsze zarzuty w związku z sądem nad Judaszem zorganizowanym w Pruchniku. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jarosławiu, kukłę Judasza w Pruchniku podpalił 45-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. art. 140 i 82 Kodeksu wykroczeń, tj. nieobyczajnego wybryku oraz nieostrożnego obchodzenia się z ogniem.

Komunikat opublikowany na stronie podkarpackiej policji: „W związku ze zdarzeniem w Pruchniku nazywanym „Sądem nad Judaszem” – opisywanym przez niektóre media, podejmowane przez Policję czynności zainicjowane są m. in. otrzymywanymi zgłoszeniami dot. podejrzenia popełnienia wykroczeń blokowania pasa ruchu oraz naruszenia przepisów przeciwpożarowych. Policja zobowiązana jest przeprowadzić czynności wyjaśniające, w myśl obligujących przepisów. Podejmowane decyzje konsultowane są z Prokuraturą. Również w związku ze zgłoszeniami dot. podejrzenia nawoływania do nienawiści na tle narodowościowych, zebrane w tej sprawie materiały, zostały przekazane Prokuraturze celem dokonania dalszej oceny. Podejmowane działania mają na celu szczegółowe wyjaśnienie opisywanych zgłoszeń związanych ze zdarzeniem w Pruchniku i na ich podstawie podejmowane będą dalsze czynności”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: wprost.pl, podkarpacka.policja.gov.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Żydowski pasztet wielkanocny, czyli Polacy przed Sanhedrynem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Klemek mówi

  Brudziński zerwany z łańcucha działa w tempie ekspresowym, żeby mu się tak chciało walczyć z lewactwem. Niestety wtedy jojo włącza się słynne – a co powie na to unia, zachód i moje zydy? Brudziński i reszta pis kopa i won do swojej ukochanej ukrainy i israela!

 2. Rins mówi

  To są kpiny pis to takie samo zło co PO bez żadnej różnicy spalenie kukly Judasza to podlega pod jakis paragraf? Gdzie jestes eposkopacie? Umywasz ręce jak Piłat? Tuż po świętach? Zdrajcy chrześcijan i Polaków i rząd i episkopat

 3. jacek mówi

  PISowskie parobki zostały pochwalone przez panów z Tel Awivu…

 4. Robert mówi

  Palestyna i Syria w Polinie może pozamyka też wszystkich niosących kaganiec oświaty,za nieostrożne obchodzenie z ogniem,wtedy Polska szkoła wyginie,a po Słowackim pozostaną tylko cytaty,czytane od tyłu

 5. piotr p mówi

  Jeśli tzw. policja walczy z polskimi zwyczajami to nie jest polską policją lecz zbieraniną polskojęzycznych szbesgojów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.