Zapadł wyrok! TVN musi sprostować nieprawdziwe informacje na temat Ordo Iuris

2

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie przeciwko redaktorowi naczelnemu TVN. Stacja będzie musiała zamieścić sprostowanie artykułu opublikowanego na jej stronie internetowej, zawierającego nieprawdziwe informacje na temat Instytutu Ordo Iuris. TVN zarzucał Fundacji rzekome forsowanie „zakazu antykoncepcji, rozwodów, edukacji seksualnej i praktyk homoseksualnych”. Redaktor został także obciążony kosztami procesowymi – czytamy na stronie Instytutu Ordo Iuris.

Prawnicy Ordo Iuris wskazywali, że informacje, które na temat Ordo Iuris zamieścił TVN były nieprawdziwe, a sam i instytut został przedstawiony w negatywnym świetle. Udowodniono, że Ordo Iuris nigdy nie postulował zakazu czy też delegalizacji rozwodów, a jedynie dąży do wzmocnienia instytucji małżeństwa, poprzez przygotowanie projektów rozwiązań legislacyjnych na ten temat. Podobnie z pozostałymi zarzutami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stacja musi teraz zamieścić pod tekstem sprostowanie według treści zaproponowanej przez Instytut. Telewizja została też zobligowana do zapłaty kosztów procesowych.

– Każda nieprawdziwa czy nieścisła informacja opublikowana w mediach o zasięgu ogólnopolskim zawsze uderza w renomę i dobre imię, dlatego powinna być niezwłocznie prostowana, jak w tym przypadku. Cieszy podzielenie przez sąd przedstawionej w pozwie argumentacji, że użyte sformułowania były wypowiedziami o faktach, a nie jedynie opiniami jak próbował wykazać pozwany – podkreśla adwokat Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Źródło cytatów i informacji: Ordoiuris.pl

Przeczytaj także:

„Albo głupota, albo zdrada stanu”. Konfederacja domaga się dymisji premiera Morawieckiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. zyd z ZMS-u Mikke mówi

    A mowia,ze TVPiS lze!!!!

    1. tow.Piotrowicz z PZPR/PiSrael mówi

      bo łże, tak jak ty żydowski trollu z PiSraela

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.