Zapadł wyrok: rok bezwzględnego więzienia za profanację figur Matki Bożej!

Fot. Facebook
6

W czerwcu 2021 roku informowaliśmy o profanacji figur Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej znajdujące się na terenie parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. Na figurze Matki Bożej narysowano odwrócony krzyż w kolorze czerwonym, zaś na gablocie, w której znajduje się inna figura Maryi, poza odwróconym krzyżem narysowano jeszcze pentagram. Oba te symbole są kojarzone z ruchem satanistycznym. Sprawca usłyszał wyrok skazujący.

Po niespełna roku od dokonania przestępstwa zapadł wyrok sądu I instancji, w którym sprawca został skazany na rok bezwzględnego więzienia za obrazę uczuć religijnych. O wyroku informuje zaangażowany w sprawę Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor.

– Zło ukarane! Rok bezwzględnego pozbawienia wolności za profanację figur Matki Bożej w Szczecinie❗️ Nasze działania przyniosły zamierzony efekt! – czytamy na stronie ośrodka na Facebook’u. – Dziękujemy Dariusz Matecki – Radny Miasta Szczecin za podjęcie interwencji i szczecińskiemu adwokatowi Marcinowi Buremu za doprowadzenie sprawy do końca przed sądem! Dziś ogłoszono wyrok w sprawie znieważenia figur Matki Bożej znajdujących się na terenie parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. Skazany Robert N. w czerwcu 2021 r. namalował na figurach czerwoną farbą satanistyczne symbole. Dziś Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał 40-latka za winnego obrazy uczuć religijnych (art. 196 Kodeksu karnego) i wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności oraz orzekł nawiązkę w kwocie 2000 złotych na rzecz parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. Nasze Stowarzyszenie tuż po zdarzeniu złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Następnie uczestniczyliśmy w postępowaniu jako organizacja społeczna i monitorowaliśmy przebieg sprawy. Nie ma naszej zgody na znieważanie miejsc i przedmiotów kultu. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie dochodzi do znieważeń przedmiotów czci religijnej i świętych symboli naszej wiary. Niech dzisiejszy wyrok będzie przestrogą dla przyszłych, potencjalnych sprawców.

Sprawca ma prawo złożyć apelację od wyroku.

Zobacz także:

Chcieli mordować Polaków po drugiej stronie Sanu! „W Nienadowej Ukrainiec zabił swoją córkę i żonę-Polkę…” Wspomnienia Marii Flader [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  To tylko katolickie figury, kościoły można profanować. Niech by tylko taka sytuacja zaistniała u Żydów czy Arabów to srogie ponieśliby konsekwencje swoich czynów. Nergalowi raczej nic się nie stało. Sędzia wydający taki wyrok być może jest katolikiem. Ten wyrok dla mnie jest zaskoczenie ponieważ do tej pory było przyzwolenie ze strony sądów.

 2. z-k mówi

  Coś mi się widzi, że sędzia apelacyjny naprawi błąd pierwszej instancji i gnój wyjdzie wolny i ogłoszony bohaterem wyborczej i całego Polin jak ci starozakonni od rozwalenia pomnika ks. Jankowskiego

 3. Misiek13 mówi

  Tak powinno byc,i dodatkowo zeby pokryl wszystkie koszta sadowe i odnowienia zniszczen

 4. Martin Malik mówi

  Prayer to St. Michael the Archangel

  „Saint Michael the Archangel, defend us in battle. Be our protection against the wickedness and snares of the devil; May God rebuke him, we humbly pray; And do thou, O Prince of the Heavenly Host, by the power of God, thrust into hell Satan and all evil spirits who wander through the world for the ruin of souls. Amen.”

 5. Szczur mówi

  Jak czytam te komentarze to mnie pusty śmiech ogarnia. W ogóle, kto wymyślił taki bezsens jak „obraza uczuć religijnych? Facet powinien odpowiadać jak za wandalizm i naprawić szkodę albo własnoręcznie, albo poprzez zapłacenie za szkody.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.