Zamość: 27-latek trafił do aresztu za złamanie warunków kwarantanny. Zakasłał kobiecie w twarz

areszt/ fot. pixabay
16

W piątek (27.03.2020) decyzją sądu został tymczasowo aresztowany 27-latek z Zamościa, który złamał warunki kwarantanny po przyjeździe z zagranicy. Mężczyzna opuścił swoje miejsce zamieszkania i udał się w odwiedziny do koleżanki. Sąsiadce koleżanki, która zwróciła mu uwagę, żeby stosował się do zaleceń służb sanitarnych i został w domu, z premedytacją zakasłał w twarz. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec mężczyzny za stworzenie zagrożenia epidemiologicznego.

W środę (25.03.2020) policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze na klatce schodowej w bloku przy ul. Piłsudskiego. Jak wynikało ze zgłoszenia, do awantury doszło między mieszkanką bloku, a młodym mężczyzną, który kilka dni wcześniej wrócił do kraju i odwiedził w tym bloku swoją znajomą. Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę, iż powinien zgodnie z procedurami po powrocie z zagranicy pozostać w domowej izolacji. W odpowiedzi na jej uwagi mężczyzna przybliżył się do niej i umyślnie zakasłał jej w twarz. Po tym wspólnie ze znajomą oddalił się, a zaniepokojona o swoje zdrowie kobieta poinformowała policję o zajściu.

Policjanci ustalili ponadto, że dzień wcześniej mężczyzna również był w bloku, gdzie doszło do interwencji. Wówczas również została mu zwrócona uwaga, aby przestrzegał zasad kwarantanny społecznej, jednak zlekceważył te słowa. Policjanci zatrzymali 27-latka. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: lubelska.policja.gov.pl

Zobacz też:

W Polsce stan epidemii, a tzw. „Obywatele RP” rozwijają transparent pod Sejmem! Wcześniej protestował KOD [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Damian mówi

  Nie ma co się dziwić. W Polsce panuje zbiorowa schizofrenia. Ja też wróciłem z zagranicy, ale za chwilę wracam do pracy więc nie podlegam kwarantannie. Ale to nie przeszkodziło sąsiadce żeby donieść na policję że wróciłem z zagranicy. Ludzie opanujcie się. Wirusa możecie równie dobrze załapać wychodząc co 5min do sklepu! Nie traktujcie ludzi wracających z zagranicy jak trędowatych.

  1. Elżbieta mówi

   To jest obrzydliwe. Rodzi się donosicielstwo! To co za komuny opluwaliśmy, teraz ludzie są dumni, że dzwonią na policję. OBRZYDLIWE!

   1. karol mówi

    Celowo zakasłał kobiecie w twarz. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 2. JOLINAE mówi

  I mamy zamordyzm, bo o to tu chodzi!

 3. jacek mówi

  powinien gnój z dziesięć lat dostać co najmniej….

 4. Janusz mówi

  standardowo donosicielstwo i wpieprzanie ciekawskiego nosa w nie swoje sprawy

  1. Hammurabi mówi

   Rozumiem historycznie uwarunkowaną niechęć a wręcz pogardę dla wszelkiego rodzaju, maści i autoramentu donosicielstwa. Po latach zaborów, okupacji i ubezwłasnowolnienia narodu, pośród ludzi prawych donosicielstwo zawsze się kojarzy ze współpracą z okupantami.
   Jednak w obecnej sytuacji,w zupełnie innych realiach zwłaszcza w obliczu zagrożenia dbałość o zasady jest bardzo ważna. Nie jest donosicielstwem działanie mające na celu ukrócenie działalności rażąco niezgodnej z prawem, zagrażającej czyjemuś majątkowi, zdrowiu i życiu. Pozwoliłbyś handlować narkotykami w swoim mieszkaniu które wynająłeś jakiemuś człowiekowi mając informację o takim procederze? Co byś zrobił, gdyby taki gówniarz ciebie opluł i zagroził np. pobiciem? Co? standardowe donosicielstwo (w imię źle pojętej solidarności) wówczas nie wchodzi w grę, czy wręcz przeciwnie? Albo gdyby to sąsiad z bloku prowadził melinę a jej goście napastowaliby twoją rodzinę co byś zrobił? Idąc tokiem twego „rozumowania”, najlepszym by było dołączyć do sąsiada, co?

 5. W K mówi

  Rozumiem kwarantannę, o ile ludzie błędnie typowani otrzymają odszkodowania. Podejrzewać można każdego o gorsze rzeczy niż zarażanie koronawirusem, lecz samo podejrzenie to za mało, żeby komuś zmieniać życie.

  1. Tomek mówi

   Błędnie typowani? Kwarantanna nie polega na tym, że jesteś typowany, tylko na tym, że miałeś kontakt z kimś potencjalnie zarażonym. Nie, nie dostaniesz w związku z tym odszkodowania.

   Poza tym, ogarnijcie się. Niby ludzie prawicy a przy 4 tygodniach kwarantanny jęczycie jak p…dy lewackie, że ich rurki nazbyt obciskają..

 6. Piotr mówi

  Znaczy że po 2 tygodniach , jeśli okaże się zdrowy, muszą go wypuścić, przeprosić i odszkodowanie zapłacić.

 7. Marek mówi

  Jakie donosicielstwo? Zachowanie typowego gnojka…. I bardzo dobrze. Niech się cieszy że tylko 3 miesiące dostał.

 8. Richard mówi

  SĄDACH DALEJ SIEDZĄ BANDYCI W TOGACH…

 9. ren22 mówi

  no i dobrze, plucie na drugiego niezależnie od epidemii powinna byc karane bezwzglednym wiezieniem . Jak nie ma ktos kultury to przynajmniej w wiezieniu nauczy sie kaszlec z inego powodu:).

 10. Joanna mówi

  Państwo totalitarne, a ciemny lud jeszcze się cieszy. Brawo dla młodego chłopaka z idiotami tak właśnie trzeba postępować. Precz z pisraelskimi bojówkami milicyjnymi.

 11. Marlon mówi

  Pieprzeni proepidemiści, każdy komu się teraz zachciało jeździć po świecie, powinien być surowo strzeżony, a takie gnoje jak ten, barykadowane w domach + wysokie odszkodowanie na rzecz tej pani za narażenie na stres, utratę zdrowia i życia.

 12. . mówi

  W tym wszystkim unijny szal debili – przestawianie czasu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.