„Wypuśćcie naród z kwarantanny”. Grzegorz Braun apeluje do rządzących o opamiętanie [WIDEO]

Grzegorz Braun/ fot. screen
12

W środę (6.05.2020), podczas posiedzenia Sejmu, poseł Konfederacji Grzegorz Braun zaapelował do obozu rządzącego o opamiętanie w sprawie działań związanych z pandemią koronawirusa. – Wypuśćcie naród z kwarantanny – powiedział Braun i dodał, że jeśli zostanie to zrobione natychmiast, to rządzący mogą jeszcze uniknąć konsekwencji swoich czynów.

– Być może wykręcicie się jakoś sianem. Być może nie wszyscy staną przed Trybunałem Stanu. Być może pan minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy placu Trzech Krzyży przez lud Warszawy – powiedział Braun.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ta wypowiedź zdenerwowała prowadzącą obrady marszałek Elżbietę Witek, która przerwała Braunowi i powiedziała, żeby liczył się ze słowami. – Jest pan na sali sejmowej, więc proszę zważać na słowa. Przywołuję pana do porządku – oświadczyła marszałek. Braun tłumaczył jej, że zważa na słowa i w swojej wypowiedzi odwołuje się do wydarzeń historycznych z 1794 i 1831 roku, ale wyjaśnienie nie trafiło do marszałek, która z uporem „przywoływała do porządku”. W końcu nakazała Braunowi zejść z mównicy. A szkoda, bo warto czasem posłuchać o wydarzeniach z historii własnego kraju. W końcu to historia jest nauczycielką życia.

Źródło informacji i cytatów: Twitter

Zobacz też:

Braun o Szumowskim: „Człowiek niebezpieczny dla porządku publicznego i majętności Polaków” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Piłsudski narodowcow rozpedzil.Warto i o tym pamietac Panie Jacku. Wszak hostoria……..

  1. Michał mówi

   Piłsudski to żaden bohater. Był co najmniej kontrowersyjny, na pewno był socjalistą a być może i zdrajcą.

  2. Meg mówi

   Tak, Piłsudski rozpędził narodowców i nie ma w tym nic zaskakującego… takim człowiekiem był przez cały czas, a nie takim, jakim go malują. Żadnego zaskoczenia tutaj nie ma, tylko konsekwencja

 2. Zbigniew mówi

  Witek nie wygląda mi na to, że zna historię Polski

  1. Antyparch mówi

   Córka Floriana i Eleonory. W 1980 ukończyła studia magisterskie na kierunku historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, a w 1996 studia podyplomowe w zakresie wiedzy o Unii Europejskiej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
   Ucz sie michnikiszczyno.

 3. mario mówi

  A co zrobił dla Polaków Braun?Może wpłacił na szpitale parę milionów?Może był wolontariuszem w jakimś DPS-ie?Pomagał w rozwożeniu paczek dla lekarzy?Siedzieć za kilkanaście tysięcy w Sejmie i pierdzieć w fotel to każdy potrafi.Jak pedały „zdobywały” klasztor jasnogórski Braun go nie bronił.Jak pedały maszerowały po Białymstoku to nie stanął przeciw nim i policji.W Płocku z krzyżem naprzeciw pedałom i Zomowcom stanął kilkunastoletni chłopiec ale Katolik i „Patriota” Braun siedział w domku bo ze strachu bał się wyjść na ulicę! Przestań kłamać cwaniaku tylko weź się do uczciwej pracy!

  1. Włościanka mówi

   Braun zrobił wiele dobrych filmów i świetnie mówi o ważnych rzeczach. Pewnie w manifestowaniu nie jest dobry więc robi to do czego się najlepiej nadaje. Jeden z nas walczy a drugi piecze chleb… A co do wolontariatu to jest to bardzo szkodliwe. Pensja minimalna 1600 z której nikt nie jest w stanie się utrzymać. A bogaci kpią z pracujących nędzarzy i pokazują, że można za darmo pracować; owszem można jak się już tyle nachapało aż się ulewa! Czy może pan myślał, że wolontariusz odżywia się światłem?

 4. Antyparch mówi

  Panie Jacku,lache na Pana wylozyli narodowcy,zostawiajac Pana samego z Gozdyra i motlochem lewackim.

  1. Teresa Maria mówi

   Antyparch- zdaje się wielki miłośnik pis-dzielniętej sekty. Odnośnie p. Witek -wjechała na salony przy pomocy swojego uśmiechu dookoła głowy, a teraz serwuje wszystkim jad żmijowy i paskudną butę.

  2. Antyparch mówi

   Braun na spiskowych teoriach wjechal do sejmu i katotalibow,ktorzy stosy rozpalali dla myslacych inaczej.

  3. fajera mówi

   stosy palili protestanci wyznawcy Lutra i Kalwina, trzeba być na bieżąco z historią a nie powtarzać bolszewickie brednie…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.