Wyniki ostatniej tury prawyborów w Konfederacji: Bosak, Braun i Dziambor na czele stawki. Kto wygra na zjeździe elektorów?

prawybory Konfederacji w Poznaniu/ fot. Twitter
1

W sobotę i niedzielę (11/12.01.2020) odbyła się czwarta i ostatnia tura prawyborów prezydenckich w Konfederacji. Sympatycy tego ugrupowania głosowali na zjazdach wojewódzkich w Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze i Szczecinie. Wyniki z poszczególnych województw oraz podsumowanie wszystkich zjazdów poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed zjazdem elektorów w Warszawie, który odbędzie się 18 stycznia, najsilniejsi kandydaci to Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun i Artur Dziambor. Wszystko wskazuje na to, że pomiędzy nimi rozegra się ostateczny bój o nominację na kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020. Głosowanie na zjeździe elektorów jest jawne. Kandydat musi otrzymać ponad 50% głosów elektorów spośród wszystkich ważnych głosów. Po każdym głosowaniu, gdy żaden kandydat nie uzyskał wymaganej większości, odpada kandydat z najmniejszą liczbą głosów.

Odpadający kandydat może zarekomendować swoim elektorom głosowanie na wskazanego przez niego kandydata, ale może też pozostawić im decyzję co do dalszego głosowania bez rekomendacji. Elektorzy mogą też zdecydować, że w ogóle rezygnują z udziału w kolejnych głosowaniach. Co ważne, elektorzy nie są zobligowani do głosowania według rekomendacji swojego kandydata. Nie są również zobligowani do głosowania na kandydata, który ich zgłosił na zjazd elektorski. Zatem nic jeszcze nie jest przesądzone i szykuje się niezwykle emocjonująca rozgrywka. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było!

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Wyniki trzeciej tury prawyborów prezydenckich w Konfederacji. Partia Korwin nadal na prowadzeniu

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Spostrzegawczy mówi

    Uważam, że optymalnym kandydatem Konfederacji na prezydenta RP jest bez wątpienia Grzegorz Braun. Z całym szacunkiem dla kontrkandydatow ma on największą siłę oddziaływania, największą charyzmę, jest najwszechstronniej wykształcony oraz da się po prostu lubić mimo swojej asertywności. Ma szanse jak nikt inny z Konfederacji zdobyć nawet ok. 15 procent głosów w 1 -wszej turze i przejść całkiem niespodzianie przy sprzyjającym układzie głosowania do drugiej tury, w której Duda raczej nie ma większych szans w spotkaniach z nim sam na sam w debatach medialnych. Poza tym wybór Brauna jako kandydata scementuje Konfederację, a nie zaszkodzi jej jak to może być w przypadku wygrania opcji narodowej czy wolnosciowej. Bosak jest za młody na prezydenturę a Dziambor delikatnie mówiąc za duży ( będzie miał kłopoty ze zmieszczeniem się w drzwi samolotów ). Można by dłużej wyliczać, ale niech tak zostanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.